اختراع دستگاه تنظیم کننده امواج مغزی برای اولین بار توسط زوج مخترع البرزی

دستگاه تنظیم کننده امواج مغزی برای اولین بار در جهان توسط زوج البرزی ساخته شد.

به گزارش صدای جویا از اصفهان به نقل از واحد مرکز خبر البرز؛ مهندس قلی زادها یکی از مخترعین این دستگاه با اشاره به اینکه اختلالات بیش فعالی یا کم توجهی علتهای مختلفی مثل عوامل پزشکی، محیطی، فیزیولوژیکی و یا نقص های عصبی دارد گفت: ما ۵ موج اصلی مثل آلفا بتا و گاما و سایر داریم که از مغزمان ساطع میشوند، هر بار یکی از این امواج کار خود را به درستی انجام ندهد این دستگاه این امواج را به روال عادی و طبیعی خودشان برمی گردانند.

وی افزود: این دستگاه برای ایجاد تمرکز و دقت در دانش آموزان و دانشجویان، برای جلوگیری از خواب آلودگی در رانندگان و کاهش استرس و افزایش تمرکز استفاده میشود.

قلی زادها اضافه کرد: استفاده از این دستگاه پیچیده نیست، کافیست شخص در شعاع یکی متری این دستگاه قرار داشته باشد تا دستگاه امواج مغزی وی را متناسب کند.

این مخترع البرزی با اشاره به اینکه تمام طراحی و دانش این محصول توسط محققین البرزی انجام گرفته تصریح کرد: یک تیم ۳۰ نفره در شهرک صنعتی هشتگرد کمک کرده اند تا این دستگاه ساخته شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر اختلالات عصبی نیاز به داروهایی دارد که از کشورهای اروپایی و آمریکایی وارد میشود و تولید انبوه این دستگاه باعث جلوگیری از مقادیر زیادی ارز از کشور خواهد شد.

قلی زادها اضافه کرد: دانشگاه های آکسفورد و کمبریج انگلستان و هاروارد آمریکا برای دید این اختراع از مخترعین آن دعوت کرده اند.

وی در پایان گفت: با حمایت های یکی از بانک ها خط تولید این دستگاه تا پایان سال راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/د

2 (پاسخ به) <<اختراع دستگاه تنظیم کننده امواج مغزی برای اولین بار توسط زوج مخترع البرزی>>

  1. نسرین شریفی گفت:

    سلام میشه ادرس ویا شماره تلفن این زوج مخترع روبه ما بدین دخترم بیش فعال وتمرکز نداره افت درسی هم داره در اثر استفا ه از ریتالین دچار تیک شده….اگه مراکز دیگه ای رو در سطح کشور میشناسین که این دستگاه رو دارن معرفی کنین …..هرجا باشه دخترم رو می برم فقط خوب بشه

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top