فتحی خبر داد؛

اختصاص بودجه ویژه‌ای به پروژه مترو شاهین شهر-اصفهان/ به مردم قول می‌دهم پروژه زیرگذر میدان امام حسین (ع) یک‌ساله به بهره‌برداری برسد

رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر گفت: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور داشتیم، مقرر گردید در بودجه سال آینده کشور اعتبار ویژه‌ای جهت اجرایی شدن این پروژه بسیار مهم تخصیص یابد.

علی فتحی ظهر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری صدای جویا در اصفهان با اشاره به دیدار چند روز گذشته خود به‌اتفاق آقای حمید عشقی شهردار شاهین‌شهر با آقای  محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در خصوص بحث مترو شاهین شهر-اصفهان اظهار کرد: شاهین‌شهر با توجه به نرخ افزایش ۵ درصدی جمعیت و جابجایی مسافر در روز نیاز مبرم به ساخت و تجهیز خطوط ریلی دارد.

وی افزود: می‌بایست در سیاست‌گذاری کلان در ردیف بودجه ملی کشور، اعتباری به طرح متروی شاهین شهر-اصفهان اختصاص داده می‌شد که این کار صورت نگرفته بود، لذا با توجه به دیداری که با آقای نوبخت به‌عنوان رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور داشتیم و پیگیری‌هایی که صورت گرفت به تصویب ماده ۲۳ جهت اجرایی شدن پروژه‌ی متروی شاهین‌شهر- اصفهان تأکید شد.
رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر تصریح کرد: در ردیف بودجه امسال اعتباری برای ساخت متروی شهرهای مجلسی با نرخ جمعیت ۱۰ هزار نفر، بهارستان با ۹۰ هزار نفر و فولادشهر با ۱۰۰ هزار نفر اختصاص داده‌شده بود که در جلسه مذکور با یادآوری این نکته که شاهین‌شهر جمعیتی بالغ‌بر ۱۷۰ هزار نفر دارد  و با رشد دو برابری جمعیت نسبت به سایر شهرهای مذکور روبه‌رو است، چرا نباید جایگاهی در ردیف بودجه‌های ملی داشته باشد و چگونه ممکن است با توجه به حجم جمعیت و جابه‌جایی مسافر در طول روز طرح متروی شاهین‌شهر به اصفهان توجیه اقتصادی نداشته باشد.

وی با با تشکر از پیگیری های آقای حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در خصوص ملاقات صورت گرفته با آقای نوبخت خاطرنشان کرد: در این جلسه که با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور داشتیم، مقرر گردید در بودجه سال آینده کشور اعتبار ویژه‌ای جهت اجرایی شدن این پروژه بسیار مهم تخصیص یابد.

فتحی در ادامه در پاسخ به کاهش جلسات شورای شهر شاهین‌شهر گفت: اولاً تا این لحظه که در خدمت شما هستم لایحه‌های زیادی از سوی شهرداری شاهین جهت بحث و بررسی ارسال نشده است دوما طبق قانون ما موظف هستیم تنها ماهی حداقل دو جلسه برگزار کنیم.

وی در پاسخ به اظهارات اخیر حسین ابراهیمی عضو شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر در خصوص توقف عملیاتی شدن پروژه زیر گذر میدان امام حسین (ع) به دلیل مشکلات مالی شهرداری گفت: اولاً در خصوص اجرایی شدن پروژه‌های عمرانی باید اظهارنظرهای تخصصی و حساب‌شده کرد چراکه اجرایی شدن این پروژه عمرانی و امثال آن با پرداخت شدن یا نشدن حقوق کارکنان شهرداری شاهین‌شهر موضوعی در حوزه بودجه جاری بحث کاملاً جدایی است.

رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر با بیان اینکه قانون فعلاً مصوب کرده است که ۴۰ درصد بودجه شهرداری باید صرف مسائل عمرانی شود و مابقی جاری بیان داشت: ما نمی‌توانیم همه بودجه را صرف هزینه‌های جاری و دادن حقوق به کارکنان کنیم.

وی تأکید کرد: ما برای این انتخاب نشده‌ایم که از مردم عوارض دریافت کنیم و یا غیره و این هزینه‌های دریافتی را همه صرف هزینه‌های جاری کنیم بلکه ما زمانی کار عمرانی را شروع و به پایان می‌رسانیم باید حقوق حقه کارگران و پرسنل را پرداخت کنیم نه بالعکس باشد.

فتحی با تأکید بر اینکه کلنگ پروژه زیرگذر میدان امام حسین (ع) هفته آینده با حضور مسئولان به زمین زده خواهد شد، گفت: در این شرایط بد مالی شهرداری هر کسی و یا هر پیمانکاری نمی‌توانست این پروژه را اجرایی کند اما توانستیم از طریق فراخوان به پیمانکار با سابقه‌ای دست پیدا کنیم که بدون پرداخت نقدینگی این پروژه مهم را برای ما به سرانجام مقصود برساند.

وی با تأکید بر اینکه قول می‌دهم از زمان اجرایی شدن این پروژه ظرفیت مدت یک سال آن را جهت استفاده در اختیار مردم فهمیم شاهین‌شهر قرار دهیم، تصریح کرد: افتتاح این پروژه می‌تواند بسیار از گره‌های کور ترافیکی شاهین‌شهر را هم برای الآن و هم برای آینده جهت دست رسی به میدان رمزی و سایت اداری حل‌وفصل کند.

رئیس شورای اسلامی شهر شاهین‌شهر اظهار کرد: پروژه زیر گذر میدان امام حسین (ع) با این وضعیت اقتصادی ممکن است حتی به نفع پیمانکار نباشد اما این سؤال پیش می‌آیید چرا همین منتقدانی که امروز صدای آن‌ها بلند شده است در دوره‌های گذشته شورای شهر در قسمت های مختلف طرح تفصیلی به این پروژه نگاه مثبت داشته اند.

وی با بیان اینکه پروژه زیر گذر میدان امام حسین (ع) جزیی از طرح تفصیلی و جامع شهر شاهین‌شهر است، که در شورای عالی معماری نیز مصوب گردیده است، ادامه داد: پیش‌بینی‌های لازم اقتصادی جهت اجرایی و به بهره‌برداری رسیدن این پروژه صورت گرفته است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top