استاد حوزه و دانشگاه؛ قیام امام حسین (ع) ابهت یزیدیان زمان را شکست

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه این انقلابی که در ۲۲ بهمن ۵۷ به رهبری امام خمینی (ره) صورت گرفت برگرفته از مکتب حضرت سیدالشهدا (ع) بود، گفت: قیام امام حسین (ع) ابهت یزیدیان زمان را در هم شکست.

به گزارش جویا به نقل از فارس حجت السلام ناصر رفیعی محمدی ظهر امروز در جمع عزاداران حسینی (ع) در مصلای نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کرد: ادیان و فرقه‌های مختلف جهان ازجمله یهودیت و مسیحیت کتاب‌های مختلفی در وصف امام حسین (ع) به رشته تحریر درآورده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین سندها برای معرفی امام حسین (ع) خود ائمه معصومین (ع) هستند، افزود: امام زمان (عج) جد بزرگوار خود را با ۵ ویژگی منحصربه‌فرد معرفی می‌کند؛ «ای امام حسین (ع) برای پیامبر گرامی اسلام (ص) پسری، برای قرآن سند و پشتوانه‌ای، برای مردم بازو هستی، درراه بندگی خدا تلاش گری و حافظ عهد و پیمانی هستی».

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی با بیان اینکه یکی از خصوصیات مهم امام حسین (ع) و اولاد و اصحاب و یاران او شجاعت آن‌ها است، تصریح کرد: قرآن در سوره آل‌عمران آیه مبارکه‌ی ۱۴۶ پنج ویژگی برای رزمندگان و جهادگرانی که در رکاب انبیاء بودند ذکر می‌کند که عبارت‌اند از خدایی بودن، دارای عظمی قوی‌اند شجاع بودن (صداقت- امانت‌دار- صبور)، سر زیر بار دشمن فرو نیاوردند و صبر و ثبات پیش گرفتند چراکه خداوند متعال صابران را دوست می‌دارد.

وی با بیان اینکه انسان‌های شجاع بلندهمت‌اند همانند امام خمینی (ره) که با همت راستین خود حکومت ۲ هزار و ۵۰۰ ساله ستم‌شاهی را ساقط کرد، گفت: این انقلابی که در ۲۲ بهمن ۵۷ به رهبری امام خمینی (ره) صورت گرفت برگرفته از مکتب حضرت سیدالشهدا (ع) بود.

رفیعی محمدی با تأکید بر اینکه دنیا، اسلام، مسیحیت و حتی یهودیت مدیون عبدالله الحسین (ع) است، متذکر شد: امام حسین (ع) با قیام خود ابهت حکومت بنی‌امیه و یزیدیان زمان را در هم شکست.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top