استاندار ایلام خبر داد: ساخت مجتمع خدماتی و رفاهی امام علی (ع) توسط اصفهانی‌ها در مرز بین‌المللی مهران

استاندار استان ایلام گفت: چند روز پیش امام‌جمعه اصفهان که هیئت امام محمدباقر (ع) او را همراهمی می‌کردند جهت ایجاد و ساخت مجتمع خدماتی و رفاهی به نام امام علی (ع) از مرز مهران بازدید به عمل آوردند.

استاندار استان ایلام گفت: چند روز پیش امام‌جمعه اصفهان که هیئت امام محمدباقر (ع) او را همراهمی می‌کردند جهت ایجاد و ساخت مجتمع خدماتی و رفاهی به نام امام علی (ع) از مرز مهران بازدید به عمل آوردند.

محمدرضا مروارید امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری جویا در اصفهان به آخرین اقدامات صورت گرفته ستاد بزرگداشت اربعین امسال جهت آماده‌سازی مرز بین‌المللی مهران برای پذیرایی از زائران حسینی از سراسر کشور پرداخت و اظهار کرد: مهم‌ترین مشکلی که زائران عتبات عالیات در سالیان گذشته برای ورود به مرز مهران و رفتن به کربلای معلا با آن مواجه بودند در قسمت جاده منتهی ایلام به مهران و بلعکس بوده است.

وی با بیان اینکه طول مسیر جاده منتهی ایلام به مهران و بلعکس نزدیک به ۸۰ کیلومتر و به‌صورت ۲ بانده است، افزود: این امر باعث ایجاد گره‌های ترافیکی فراوانی شده بود که هم‌اکنون با همکاری اداره راه و شهرسازی استان ایلام نزدیک به ۲۵ کیلومتر آن اصلاح شد و حدود ۱۵ کیلومتر آن نیز در حال آماده‌سازی و ۴ بانده شدن است.

استاندار ایلام از برنده شدن قرارگاه خاتم‌الانبیاء در مناقصه ۴۰ کیلومتر دیگر این محور مواصلاتی به مرز مهران خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم برای اربعین امسال نزدیک به ۴۰ کیلومتر از این محور ۸۰ کیلومتری را اصلاح سازی و به‌صورت ۴ بانده در آوریم تا معضل اصلی ترافیک در مرز مهران تا حدودی کاهش یابد.

این مقام مسئول از فراهم‌سازی امکانات رفاهی، ایجاد اردوگاه‌ها و توسعه پارکینگ سواری و اتوبوس برای تمامی استان‌های کشور در مرز بین‌المللی مهران خبر داد و بیان داشت: پیمانکاران در این زمینه‌ها هم‌اکنون مشغول به کار هستند تا بتواند برای مراسم گرامی داشت اربعین امسال خدمات قابل قبولی را به زائران حسینی (ع) ارائه کنند.

مروارید همچنین از آسفالت ۲ کیلومتر از کمربندی شهر مهران برای کاهش ترافیک در داخل این شهر خبر داد و تصریح کرد: با برنامه‌ریزی که با پلیس راهور صورت گرفته است تمهیدات خوبی برای روان‌سازی ترافیک در مرز مهران اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه جایگاه‌هایی برای استقرار موقت هیئت مذهبی سراسر کشور ازجمله استان اصفهان در طول مسیر منتهی به مرز مهران اختصاص‌یافته است، خاطرنشان کرد: چند روز پیش آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان که هیئت امام محمدباقر (ع) نیز او را همراهی می‌کردند برای ایجاد و ساخت مجتمع خدماتی و رفاهی برای زائران اصفهانی به نام امام علی (ع) از مرز بین‌المللی مهران بازدید کردند.

*اصفهان و همدان و مرکزی به عنوان معین استان ایلام برای اربعین امسال تعیین شده اند

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به اینکه استان‌های اصفهان، همدان و مرکزی به‌عنوان معین استان ایلام در اربعین ۹۵ تعیین‌شده‌اند لذا می‌طلبد با توجه به فرصت باقیمانده تا اربعین، هر چه زودتر در استان حضور یافته و در بحث خدمات امور زیربنایی همکاری‌های لازم را به عمل‌آورند.

وی با اشاره به کارشکنی‌های دولت وهابی صفت آل سعود در حج امسال یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود به همین علت زائران عتبات عالیات بیشتر از سال گذشته باشند.

* سال گذشته از مرز  مهران یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به کربلای معلا مشرف شدند

مروارید اظهار کرد: سال گذشته از مرز بین‌المللی مهران یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به کربلای معلا مشرف شدند که در مسیر برگشت نزدیک به یک و نیم میلیون زائر به دلیل نزدیکی مرز مهران نسبت به سایر مرزها این مرز را جهت برگشت به داخل کشور انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه مراحل تصویب مرز چیلات در شهرستان دهلران در کمیسیون های مختلف انجام‌شده و در انتظار طرح و تصویب در هیئت دولت است، ادامه داد: مسئولان عراقی نیز تمایل خود را جهت بازگشایی این مرز اعلام کرده‌اند و با توجه به رایزنی‌های انجام‌شده در این خصوص با کشور عراق، طرف مقابل نیز کارهای مربوط به باز شدن این مرز را در دست اقدام دارد و در حال پیگیری امور است.
استاندار ایلام بر ضرورت تأمین زیرساخت‌های مرز چیلات در ایام باقیمانده تا اربعین تأکید کرد و متذکر شد: باید هرچه سریع‌تر زیرساخت‌های لازم ازجمله جاده دسترسی، آب، برق و تأسیسات موردنیاز جهت بازگشایی این مرز فراهم شود.

* مرز مهران امن‌ترین مرز کشور برای زائران حسینی است

وی در ادامه با بیان اینکه همه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی تمام تحرکات جریان‌ها و گروهای تکفیری و تروریستی را رصد و کاملاً زیر نظر دارند، تأکید کرد: کوچک‌ترین تحرک گروه‌های ترویستی بدون شک بی‌پاسخ نخواهد ماند همان‌گونه که سال گذشته ۲ گروه تروریستی از زیر مجموعه های داعش که از مرز مهران قصد ورود به داخل کشور را داشتند سریعا توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی شناسایی و دستگیر شدند به همین علت مرز مهران امن‌ترین مرز کشور برای زائران حسینی است.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top