استرالیا صدور ویزای کار موقت را سخت‌تر می‌کند

استرالیا صدور ویزای کار موقت را سخت‌تر می‌کند

به گزارش جویاآنلاین، روز سه‌شنبه، ۲۹ فروردین (۱۸ آوریل)، مالکوم ترنبول، نخست‌وزیر استرالیا، گفت: که دولت تصمیم گرفته است تا صدور ویزای کار موقت را متوقف کند و به‌جای آن برنامه‌ای را به اجرا بگذارد که طبق آن، صدور ویزا مستلزم آشنایی بهتر با زبان انگلیسی و مهارت کاری بالاتر خواهد بود.

درحالی‌که دولت به رهبری حزب لیبرال، با کاهش محبوبیت در میان رأی‌دهندگان مواجه است، آقای ترنبول این نظر را رد کرده که انگیزه لغو ویزای کار موقت مقابله با جذابیت احزاب راست‌گرای مخالف مهاجرت از جمله حزب موسوم به «ملت واحد» است. این حزب بر سیاست‌های ملی‌گرایانه تأکید دارد.

نخست‌وزیر استرالیا گفته است که «اصلاحات مورد نظر ما تنها یک هدف دارد: تأکید بر شغل برای استرالیایی و ارزش‌های استرالیایی.» او افزوده است که تغییرات جدید باعث خواهد شد تا نیروی کار دارای مهارت بالاتر وارد استرالیا شود و در استخدام کارگر، «بیکاران استرالیایی در برابر نیروی کار ارزان کشورهای مهاجرخیز اولویت داشته باشند.»

آقای تورنبول گفته است که«اگرچه ما ملتی متشکل از مهاجران هستیم اما این واقعیت هم نباید نادیده گرفته شود که شغل استرالیایی حق کارگر استرالیایی است.» نخست‌وزیر استرالیا افزوده است که «دیگر اجازه نخواهیم داد ویزای ۴۵۷ به وسیله‌ای برای استخدام خارجیان در مشاغلی تبدیل شود که استرالیایی‌ها حق اشتغال در آن‌ها را دارند.»

انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top