اعتبارات اختصاص‌یافته به مشاغل خانگی در اصفهان شش برابر سال ۹۵ است/افراد جویای کار سریعاً در سایت کارورزی ثبت‌نام کنند

اعتبارات اختصاص‌یافته به مشاغل خانگی در اصفهان شش برابر سال ۹۵ است/افراد جویای کار سریعاً در سایت کارورزی ثبت‌نام کنند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه اعتبارات اختصاص‌یافته به مشاغل خانگی در اصفهان شش برابر سال ۹۵ است، گفت: افراد جویای کار سریعاً در سایت کارورزی ثبت‌نام کنند.

عبدالرضا آزاد امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری جویاآنلاین در شاهین‌شهر اصفهان اظهار کرد:‌ سال گذشته چیزی نزدیک به ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به مشاغل خانگی اختصاص داد که در این زمینه اولویت با طرح‌ها و مشاغل پشتیبان بود.

وی با بیان اینکه دولت امسال اعتبار خوبی در زمینه حمایت از مشاغل خانگی در استان اصفهان اختصاص داده است که بیش از شش برابر اعتبار سال گذشته می‌باشد، افزود: در مورد بنگاه‌های کوچک و متوسط(زیر نظر ارگان‌های اداره کار، کمیته امداد و بهزیستی)، دولت برای امسال از محل اعتبارات توسعه ملی و همچنین صندوق ذخیره ارضی بسته‌های حمایتی را پیش‌بینی کرده است که ۲ برابر سال گذشته یعنی چیزی در حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان می‌باشد که نسبت به ۱۶میلیارد سال گذشته دو برابر رشد شده است.

رئیس اداره کار شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه وزارت تعاون در حال اجرای برگزاری طرحی به نام کارورزی بر اساس جلسه ۷۵ شورای اشتغال در تاریخ ۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ با ۱۵ ماده‌واحده و ۲۱ تبصره در طول برنامه ششم توسعه قابل اجرا است، گفت: جوانانی که از مقطع کاردانی تا دکترا فارغ‌التحصیل شده‌اند با رعایت پیش‌شرط‌های لازم با مراجعه به سایت کارورزی (https://karvarzi.mcls.gov.ir)  و ثبت‌نام کردن در این سایت می‌توانند از مزایای این طرح برخوردار شوند.

وی بیان داشت: دولت پس از بررسی لازم کسانی را که در سایت کارورزی ثبت‌نام کرده‌اند و شرایط لازم را کسب کرده‌اند با معرفی آن‌ها به واحدها و صنایع که به نیروی کار نیازمند هستند تا شش ماه به‌صورت کارورز مشغول به فعالیت می‌شوند تا کار لازم را یاد بگیرند و در این مدت دولت یک‌سوم حقوق را هرماه به آن‌ها پرداخت می‌کند.

آزاد گفت: اگر هر واحد صنعتی که افراد جویای کاری را که دولت به آن‌ها معرفی می‌کند، مشغول به کار کند، دولت نیز حدود دو سال حق بیمه سهم کارفرما را پرداخت می‌کند که این تنها یکی از مزایای طرح کارورزی است.

وی با بیان اینکه درصد مراجعه برای گرفتن بیمه بیکاری در سه‌ماهه امسال کاهش داشته است، متذکر شد: در دوران کارآفرینی هیچ‌گونه تعهدی برای  کارورز و همچنین برای واحد پذیرنده ایجاد نخواهد شد.

f با  بیان اینکه کسانی که تاکنون در سایت ذکر شده ثبت‌نام نکرده‌اند سریعاً برای ثبت‌نام مراجعه کنند، تصریح کرد: برای مقاطع تحصیلی کاردانی ماهیانه ۲۷۰ هزار تومان، کارشناسی ماهیانه ۳۱۰ هزار تومان و کارشناسی ارشد ماهیانه ۳۵۰ هزار تومان در مناطق توسعه‌یافته تا شش ماه و در مناطق غیر توسعه‌یافته تا ۹ ماه توسط دستگاه ناظر که وزارت کار باشد به کارآموز پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top