اعتبارات طرح‌های عمرانی استان اصفهان امسال ۳۴ درصد افزایش داشته است

اعتبارات طرح‌های عمرانی استان اصفهان امسال ۳۴ درصد افزایش داشته است

معاون عمرانی استانداری اصفهان گفت: اعتبارات طرح‌های عمرانی استان اصفهان از سوی دولت امسال نسبت به سالیان گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته است.

محمدعلی طرفه عصر روز یکشنبه در حاشیه بهره‌برداری و کلنگ زنی از شش پروژه عمرانی در شاهین‌شهر به خبرنگار خبرگزاری ایسنا و پایگاه خبری جویاآنلاین گفت: اعتبارات طرح‌های عمرانی استان اصفهان از سوی دولت امسال نسبت به سالیان گذشته ۳۴ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از ردیف‌های توسعه‌ای و منطقه‌ای نیز اعتباراتی به پروژه‌های عمرانی استان اصفهان اختصاص‌یافته هست که توسط شوراهای برنامه‌ریزی استان این اعتبارات مشخص‌شده و در اختیار پیمانکاران مربوطه قرار گرفته است.

معاون عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه در انتظار تخصیص اعتبار سه‌ماهه اول ۱۳۹۶ هستیم تا در اختیار پروژه‌ها قرار دهیم، تصریح کرد: مهم‌ترین پروژه‌هایی که امسال در استان اصفهان استارت اجرایی آن خورده است یکی کنار گذر شرق به طول ۹۰ کیلومتر می‌باشد که سال گذشته نزدیک به ۶۰ کیلومتر آن توسط سرمایه‌گذار فعالیت آن شروع شد؛ و امسال نزدیک به ۳۰ کیلومتر آن راه‌اندازی خواهد شد که در کاهش ترافیک و حجم بالای حمل‌ونقل تأثیر بسزایی خواهد داشت.

وی ادامه داد: کنار گذر غرب نیز که یکی دیگر از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی استان می‌باشد نزدیک به ۱۴ کیلومتر آن عملیات اجرایی آن شروع‌شده است و در واقع با افتتاح آن گام مؤثری در انتقال حمل‌ونقل شمال و جنوب استان اصفهان اتفاق می‌افتد.

طرفه درباره موضوع قطار سریع و السیر اصفهان به شاهین‌شهر و بلعکس نیز اظهارکرد: این پروژه مهم هم تکلیف اعتبارشده و هم پیمانکار آن مشخص‌شده است؛ و از طریق فاینانس عملیات آن اجرایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: اولین تخصیص اعتبار از طریق فاینانس به پیمانکار صورت گرفته و تعدادی از کارگاه‌های آن نیز شروع به فعالیت کرده‌اند؛ و در سال جاری بحث ایستگاه اصفهان و اتصال آن به خطوط ریلی نهایی خواهد شد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top