البغدادی در پیام صوتی خود تأکید کرد: داعشیان عقب‌نشینی نکنند/به ترکیه و عربستان حمله کنید/آزادسازی موصل نزدیک است

بغدادی در پیام صوتی جدیدی که منتشر کرده از داعشیان ساکن موصل خواسته، عقب‌نشینی نکنند. رهبر داعش در پیام خود از اعضاء و هواداران این گروه خواسته، علیه ترکیه و عربستان حملاتی انجام دهند. به نظر می‌‌رسد، بغدادی به‌منظور قوت قلب بخشیدن به نیروهای خود در موصل چنین پیامی را صادر کرده است. نیروهای ارتش

بغدادی در پیام صوتی جدیدی که منتشر کرده از داعشیان ساکن موصل خواسته، عقب‌نشینی نکنند. رهبر داعش در پیام خود از اعضاء و هواداران این گروه خواسته، علیه ترکیه و عربستان حملاتی انجام دهند. به نظر می‌‌رسد، بغدادی به‌منظور قوت قلب بخشیدن به نیروهای خود در موصل چنین پیامی را صادر کرده است. نیروهای ارتش عراق برای نخستین بار از سال ٢٠١۴ توانسته‌اند وارد مناطقی در موصل شوند که تحت سیطره کامل داعش بوده است. ابوبکر بغدادی، رهبر داعش در پیام صوتی که منتشر کرده است، از اعضاء و هواداران این گروه خواسته است، علیه ترکیه و عربستان سعودی حملاتی انجام دهند. پیام صوتی بغدادی در وب‌سایت «فرغان» که اخبار مربوط به داعش را از سوی این گروه پوشش می‌دهد منتشرشده است. او پیام خود را «وعده پروردگار و پیامبر او» خوانده به طرفداران خود در استان نینوای عراق گفته است، عقب‌نشینی نکنند و بدانند داعش در نبرد موصل شکست نخواهد خورد. او خواسته است اعضاء و هواداران داعش در استان نینوا با نیروهایی که قصد آزادسازی موصل را دارند رویارو شوند و استقامت و پایداری در صحنه این جنگ را وظیفه‌ای دینی برای آن‌ها برشمرده است. این در حالی است که عملیات آزادسازی موصل که چند هفته است، آغازشده در حال پیشروی است و داعش تاکنون از ده‌ها روستا و بسیاری مناطق موصل پس زده شده است. امروز سی‌ان‌ان حتی از قول وزیر دفاع عراق خبر داد که نیروهای ارتش عراق برای نخستین بار از سال ٢٠١۴ توانسته‌اند وارد مناطقی در موصل شوند که تحت سیطره کامل داعش بوده است. حالا به نظر می‌‌رسد، بغدادی به‌منظور قوت قلب بخشیدن به نیروهای خود در موصل چنین پیامی را حدود یک سال پس از انتشار آخرین پیام خود، صادر کرده است. همچنین به نظر می‌رسد، بغدادی از رویکرد جدید دو کشور ترکیه و عربستان درباره داعش خشمگین باشد. به‌ویژه ترکیه که خود را مستقیماً درگیر نبرد موصل کرده است. بغدادی در پیام صوتی خود به‌روشنی می‌گوید. ترکیه نیز وارد حیطه عملیات داعش شده است و طرفداران و اعضا داعش باید آن را به خاک و خون بکشند. هرچند پیش‌ازاین نیز داعش در ترکیه چندین حمله مرگبار صورت داده بود اما با این پیام احتمال وقوع حملات بیش‌تری در خاک این کشور خواهد رفت.
جدا از ترکیه عربستان سعودی هم باید مطابق آنچه بغدادی خواسته، هدف حمله داعشیان قرار بگیرد و بغدادی از روابط و مراودات این کشور با کسانی که علیه داعش هستند ابراز خشم کرده است و گفته باید هدف حملات مکرر قرار بگیرد.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top