یادداشت؛

امام‌جمعه ایلام با صدور بیانیه‌های پیاپی به‌شدت خود را در ورطه سقوط قرار داده است/طلبگی نه شغل است و نه کاسبی

فعال سیاسی و اجتماعی گفت: متأسفانه آقای لطفی امام‌جمعه محترم ایلام با صدور بیانیه‌هایپیاپی به‌شدت خود را در ورطه سقوط قرار داده است و افرادی که این بیانیه‌ها را تنظیم می‌کنندندانسته خود، بیشتر کمر به تخریب آقای لطفی بسته‌اند و منتقدان را جری‌تر می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، چندی است که حجت‌الاسلام محمدنقی لطفی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام مورد انتقاد و هجمه‌های فراوانی از سوی برخی رسانه‌ها و افراد قرار گرفته است، از جمله این انتقادات در رابطه با تصویر امام‌جمعه ایلام در کنار یک خودرویی است که بیان شد وی با خودروی میلیاردی که خود مالک آن است تردد می‌کند و همچنین تصاویری از یک مراسم در فضای مجازی پخش شد، همچنین ادعا شد در این مراسم امام‌جمعه ایلام ولیمه مفصل و میلیاردی به میهمانان خود داده است.

به همین خاطر حسین ملک میرزایی فعال سیاسی و اجتماعی طی یادداشتی آورده است؛ طلبگی نه شغل است و نه کاسبی و نه اینکه شخصی می‌تواند در لباس طلبگی با اجتهاد به رأی خود هر رفتاری را تبلیغ کند که انعکاس آن از نگاه مردم به شأن طلبگی خدشه وارد کند، طلاب باید مقلد فعل اهل‌بیت علیهم السلام باشند چه به لحاظ رعایت موازین شرعی، چه به لحاظ رعایت اخلاق اسلامی و عمل به نکات اخلاقی، چه به لحاظ حفظ سادگی و پرهیز از تجمل‌گرایی و…. طلبه باید در هر حال خود را در معرض نقد مردم قرار دهد و از نظرات و پیشنهادات مفید مردم در جهت اصلاح و رشد خود استقبال کند لذا امام حسینعلیه السلام می‌فرماید؛ از نشانه‌های عالِم، نقد سخن و افکار خود و آگاهی از نظرات مختلف است.

متاسفانه آقای لطفی امام جمعه محترم ایلام با صدور بیانیه های پیاپی به شدت خود را در ورطه سقوط قرار داده است و افرادی که این بیانیه ها را تنظیم میکنند ندانسته خود، بیشتر کمر به تخریب آقای لطفی بسته اند و منتقدان را جَری تر میکنند.

بدتر از اشرافی گری و پرادو سواری، عدم عذرخواهی و عدم حرکت به سمت اصلاح و مقاومت و اصرار آقای لطفی بر تصدیق و تأیید سیره و شیوه  و توجیه سبک زندگی خود است.

از متن سخنرانی و دو بیانیه ای که آقای لطفی پس از حواشی های اخیر منتشر کرده، استنباط می شود امیدی به اصلاح و تغییر در رویه ایشان وجود ندارد و اشرافی گری وجه غالب زندگی ایشان می باشد و به نظر می رسد ایشان اشرافی گری را فضیلت تلقی میکنند.

اینکه می فرمایند؛ مدل خودرو پرادو اهدایی از طرف استانداری ایلام برای ١٣ سال پیش است، خود گواه بر مشی اشرافی گریست و گناه ایشان بزرگتر است، چرا که در ١٣ سال پیش مدل عمومی مورد استفاده در بین مردم پیکان بود که تازه به انژکتور ارتقا یافته بود، فاجعه اینجاست در سالهایی که اکثر مردم ایلام قدرت تأمین وسیله شخصی را نداشته اند و نهایتأ قشر متوسط از خودرو پیکان استفاده میکرده اند، به یکباره در سال ٨٣ نماینده ولی فقیه با خودرو پرادو در انظار عموم ظاهر میشود، آیا نباید آقای لطفی در آن موقعیت بشدت با تحویل گرفتن این خودرو مخالفت میکردند؟؟ آیا پرادوسواری ، مانورِ اختلاف طبقاتی نیست؟؟ آیا باید از جیب بیت المال، هر نهادی به نماینده ولی فقیه هدیه ای نفیس،لاکچری و گران قیمت دادند،نماینده ولی فقیه آن هدیه را با جان و دل تحویل بگیرند؟؟!!

سوأل بعدی اینکه؛ اگر صحبت های آقای لطفی در تهدید منتقدین(مین گذاری) تقطیع شده ،چرا آقایان فیلم مشروح صحبت های ایشان را منتشر نمیکنند؟؟

در بخش دیگری از بیانیه آقای لطفی آمده است که هیچ تعلق خاطری به فرزندانشان ندارند و همراهی ایشان با فرزندان تا زمانی است که در صراط مستقیم و خط انقلاب و اسلام هستند متأسفانه آقای لطفی اراده و اعتقادی به تبری از مشی و تذکر به فرزندش را ندارد و عینأ در بیانیه فرزندش را انقلابی خطاب میکند،و این خود نیز گویای مشی اشرافی عجین شده با زندگی آقای لطفی است .

اگر مطالب صفحه اینستاگرام فرزند آقای لطفی را ملاحظه کرده باشید،در پست آخر با گذاشتن کلیپی از مختارنامه منتقدین را تندرو ،جاهل، ندانم کار، افراطی و بی بصیرت و غیره مخاطب قرار داده، در صورتی که این شکم باره بی مصرف!! از قِبَلِ تریبون نمازجمعه پدر و چسباندن خود به جریان و نخبگان انقلابی مرتبط با پدر، برای خود اعتبار و درآمد کسب کرده و عینأ همان اعتبار و درآمد را در رستوران های فانتزیِ بالا شهر تهران، با جشن تولد گرفتن و هدیه دادن به سلبریتی های مخالف نظام و طرفدار جریان فتنه، به مفت هزینه میکند، آقای لطفی کاش در برخورد با فرزندان، کمی جسارت حضرات آیات جنتی یا گیلانی را داشتید که انقلاب را به هرچیزی ترجیح دادند و فرزندان ضدانقلاب خودشان را اعدام کرد.

شما فقط کافیست از فرزندتان تبری بجویید ،آنهم فرزندی که نه نخبه دانشگاهی است نه نخبه علمی، نه صاحب نظر، نه روحیه انقلابی یا جهادی دارد، نه هنرمند است و با عرض پوزش نه به عنوان یک مدلینک خوشگل است و نه خوشتیپ!! صرفأ آقازاده است!! و کافیست فرزندتان همه عکسها و مطالب شما را از صفحات مجازی اش حذف کند و بیان کند که کیفیت زندگی اش ارتباطی باشما ندارد و نوع روابطش مورد تأیید شما نیست و بازهم کافیست خودتان پیش قدم شوید و با عذرخواهی از مردم و اصلاح برخی رفتارها بعنوان یک روحانی عامل و انقلابی پیش قدم شوید، خواهید دید که مردم چه حمایت هایی که از شما خواهند داشت و همه انتقادها به تأیید و تصدیق شما تغییر خواهد کرد و در بین مردم عزیز خواهید شد، با منتقدین همفکری و مجالست داشته باشید و منتقدین را تهدید نکنید چرا که در جامعه امروزی هیچ شخصیتی در حاشیه امن برای مصون ماندن از انتقادات مردم قرار ندارد.

اعتبار شخصیتی مثل حضرتعالی با آنهمه پیشینه انقلابی و خدمات ارزنده ،حیف است توسط فرزند بی خِردتان مخدوش شود.

انتهای پیام/د

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top