امام‌جمعه برخوار: دولتمردان باید همواره و پیوسته با مظاهر فساد برخورد کنند

دولتمردان باید همواره و پیوسته با مظاهر فساد و زمینه‌ها و آبشخورهای اصلی آن در درون دولت بدون هیچ ملاحظه‌ای برخورد قاطع کنند.

به گزارش جویا به نقل از فارس از برخوار، حجت‌الاسلام مسعود سرافراز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه برخوار با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: حضرت معصومه (س) کریمه اهل‌بیت و امام رضا(ع) هم کریم اهل‌بیت هستند.

وی افزود: البته همه اهل‌بیت(ع) اهل کرامت‌اند، چون در زیارت جامعه کبیره می‌خوانیم «وَ اُصولَ الکَرَم» یعنی شما اهل‌بیت، منبع و ریشه کرامت هستید و کشور ما مفتخر است که بر سر سفره کرامت این خواهر و برادر است و از خداوند می‌خوانیم قدرشناس این انوار تابناک الهی باشیم.

سرافراز ادامه داد: انقلابی بودن یک نماینده مجلس در خانه ملت به درک درست از شرایط و نیازهای کشور و وضع قوانین در راستای مصالح ملی و به‌دوراز کمترین وابستگی به گلوگاه‌های قدرت مالی و سیاسی و درنهایت ایفای دقیق نقش نظارتی نسبت به عملکرد مجریان و دولتمردان به نیابت از توده مردم شریف ایران است.

وی بیان داشت: انقلابی بودن قوه قضائیه نیز به برخورد به‌موقع و قاطع با انواع مفاسد اخلاقی، اجتماعی، اداری، اقتصادی و حتی سیاسی امنیتی است، حتی اگر منشأ فساد در درون خود قوه قضائیه باشد.

سرافراز با بیان اینکه آبروی نظام و انقلاب بر آبروی نداشته افراد فاسد در هر شأن و منزلتی که باشند، ارجحیت دارد تأکید کرد: اعلام نتایج برخورد از طریق رسانه‌های عمومی؛ موجبات اعتماد و رضایتمندی مردم را فراهم می‌سازد.

خطیب نماز جمعه برخوار خاطرنشان کرد: دولتمردان باید همواره و پیوسته با مظاهر فساد و زمینه‌ها و آبشخورهای اصلی آن در درون دولت بدون هیچ ملاحظه‌ای برخورد قاطع کنند چراکه سستی در امر نظارت و بازرسیِ پیوسته همچون موضوع فیش‌های نجومی در حوزه‌های مالی و بیت‌المال قطعاً رسوبات و بی‌نظمی‌هایی را به وجود می‌آورد که موجبات نارضایتی و عدم اعتماد مردم را فراهم می‌سازد.

وی یادآور شد: انقلابی بودن دولت و قوه مجریه اقتضاء می‌کند بدون ملاحظه وابستگی‌های حسبی و نسبی، حزبی و جناحی، با عناصر نااهل و خائن در هر پست و جایگاهی که باشند، برخورد کرده و عناصر آلوده و فاسد را از بدنه اداری کشور پاک‌سازی و به‌جای آن عناصر پاک و متدین و انقلابی را که حلال و حرام خدا را رعایت کرده و خدمت خالصانه به خلق خدا را نیز عبادتی بزرگ باور داشته باشند، در مناصب بگمارند.

سرافراز گفت: در عرصه‌های فرهنگی نیز باید نسبت به آسیب‌ها و رسوبات فرهنگی حساسیت نشان داده و باغیرتی انقلابی از ترویج مسأله‌های بداخلاقی و مظاهر ضد فرهنگی در حوزه‌های مختلف بدون ملاحظات کور و فریبنده، جلوگیری به عمل آورد.

وی تصریح کرد: امروز علی‌رغم همه دشمنی‌ها و توطئه‌ها و فتنه‌های داخلی و خارجی علیه ملت بزرگ ایران، حقیقتاً آنچه امنیت پایدار را در این کشور به وجود آورده است، روحیه انقلابی و مقاومت و مجاهدت فرزندان پاک‌سرشت و ایثارگر و ولایی و حزب‌اللهی این مرزوبوم و مقاومت و انسجام ملی بوده است.

امام‌جمعه برخوار متذکر شد: باید این باور را تقویت کرد که آنچه امنیت می‌آورد و در سایه آن رشد و پیشرفت را رقم می‌زند، پول و ثروت و سرمایه بیگانه و انفعال در مقابل دشمنان ایران نیست بلکه روحیه انقلابی و اتکا به داخل است که ملت بزرگ ایران را بر بام عزت منطقه‌ای و بلکه جهانی قرار داده که البته باید هوشمندانه از آن مراقبت کرد.

وی در ادامه افزود: علی‌رغم تأکیدات و حساسیت مقام معظم رهبری در خصوص نفوذ و انفعال به‌ویژه توطئه‌های مرموز شیطان بزرگ آمریکا علیه ملت شریف ایران، چرا باید شاهد باشیم که برخی عناصر مؤثر در فتنه ۸۸ در پست‌های کلیدی نظام به‌کارگیری شوند.

امام‌جمعه برخوار بیان داشت: متأسفانه از ناحیه دولتمردان و حتی دیگر قوای کشور به این موضوع هیچ حساسیتی نشان داده نمی‌شود و یا با همه تأکیدات معظم له، کمترین توجهی به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های داخلی کشور و یا مبارزه با قاچاق و یا هرگونه فساد مالی و اقتصادی و حقوق‌های نجومی صورت نمی‌پذیرد. آیا این روحیه با اصل انقلابی بودن سازگاری دارد.

وی ادامه داد: این امر ممکن نخواهد شد مگر با همت امّتی انقلابی و نخبگان و خواص انقلابی که جز به مصلحت کشور و منافع ملی و خدمت خالصانه و بی‌منت به توده‌های مردم شریف ایران اسلامی، نیندیشند و به‌دوراز وابستگی‌های جناحی، خود را وقف نظام، مردم و انقلاب کنند که البته به فضل الهی در بدنه جامعه ازاین‌دست انسان‌های پاک و زلال کم نیستند به‌شرط آن‌که به چشم آمده و به کار گرفته شوند.

انتهای پیام/

 

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top