امام‌جمعه شاهین‌شهر: سیاست‌مداران آمریکا یک مشت احمق‌اند

امام‌جمعه شاهین‌شهر: سیاست‌مداران آمریکا یک مشت احمق‌اند

امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه بازی‌های رایانه‌ای برنامه‌ای هست که دشمنان ایران برای دور کردن جوانان از فرهنگ مطالعه درست کرده‌اند، گفت:‌ سیاست‌مداران آمریکا یک مشت احمق‌اند.
به گزارش جویا، از شاهین‌شهر، حجت السلام مرتضی ملکیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه امام علی (ع) در آخرین وصیت خود مردم را توصیه به رعایت تقوای الهی و پرهیز از گناه می‌کند، اظهار کرد: خداوند متعال در دنیا خیانت‌های چشم را به‌خوبی می‌بیند و در آخرت همان کسی قاضی است که در دنیا همه حرکات و رفتار ما را به‌خوبی زیر نظر داشته و آن‌ها ثبت و ضبط کرده است، پس باید تا می‌توانیم تقوای الهی را پیشه کنیم تا فردای قیامت پاسخی برای گفتن داشته باشیم.
وی با بیان اینکه دنیا دار مکافات است، افزود: دنیا به هیچ فرد یا شخصیتی وفا نکرده است که من و شما دومی آن باشیم. و باید بدانیم که آخرت خانه آخر ما است و هرکسی دستمزد خود را در آنجا خواهند گرفت.
امام‌جمعه شاهین‌شهر با اشاره به فرا رسیدن ۲۵ آبان درگذشت متفکر و فیلسوف فرزانه، علامه شیخ محمدتقی جعفری (۱۳۷۷ ش)، درگذشت آیت‌الله سید مرتضی نجومی، عالم پارسا و مفسر قرآن، از مفاخر خوشنویسی و چهره ماندگار هنر ایران (۱۳۸۸ ش) و روز وفات و بزرگداشت آیت‌الله علامه سید محمدحسین طباطبایی (۱۳۶۰ ش)، تصریح کرد: آیت‌الله علامه سید محمدحسین طباطبایی (ره) انسان فوق‌العاده و ویژه‌ای بود و در همه حال به یاد خداوند متعال بود. به‌طوری‌که شهید مطهری یکی از شاگردان ایشان در وصف وی می‌فرمایید: «علامه طباطبایی (ره) عالمی مجاهد بود که عاشق اهل‌بیت (ع) بود».
وی با بیان اینکه تحقیقات علامه طباطبایی (ره) ازجمله تفسیر المیزان در نوع خود کم‌نظیر است، خاطرنشان کرد: رسول خدا (ص) در امالی صدوق می‌فرمایید: «هر مؤمنی بمیرد و یک ورق کاغذ از او بماند که دانشی بر آن باشد آن ورقه روز قیامت میان او و دوزخ حائل و مانع شود و خدای تبارک‌وتعالی به هر حرفی که در آن کاغذ نوشته شهری در بهشت به او دهد که هفت برابر دنیا باشد.»
ملکیان با اشاره به فرارسیدن ۲۴ آبان هفته کتاب و کتاب‌خوانی و با توجه به اهمیت این موضوع که از همان ابتدای سوره بقره نیز به آن اشاره‌شده است، ادامه داد: در روایت داریم مرکّب و قلم دانشمندان از خون شهیدان برتر است چراکه این مرکب و قلم علما و دانشمندان هست که شهید ساز می‌شود.
وی با ابراز تأسف از اینکه درصد کتاب‌خوانی در سطح جامعه به‌شدت کاهش‌یافته و بازی‌های رایانه‌ای جای آن را تصرف کرده است، بیان داشت: نباید وقت خود را بیهوده به کارهایی تلف کنیم که نه به نفع دنیای ما است و نه به نفع آخرت ما، بلکه برنامه‌ای هست که دشمنان قسم‌خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای دور کردن جوانان از فرهنگ مطالعه درست کرده‌اند.
خطیب نماز جمعه‌های شاهین‌شهر با تأکید بر همکاری همه نهاد و دستگاه‌ها در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در سطح جامعه گفت: باید در سبد زندگی خانواده‌ها ایرانی قسمتی به این امر مهم اختصاص داده شود.
وی با اشاره به نزدیک شدن اربعین حسینی (ع) یادآور شد: بیشتر حضور جوانان در این مراسم بزرگ معنوی سرنوشت‌ساز هست، چراکه برداشتن یک‌قدم در روز زیارت اربعین مساوی با پاک شدن ۱۰ گناه است، به‌گونه‌ای که هر قدمی که برداشته شود شمار بسیاری خیروبرکت برای فرد به‌خصوص برای قشر جوان به همراه دارد.
ملکیان خاطرنشان کرد: به مدت چهار شب مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان عبدالله الحسین (ع) با حضور سخنرانان مطرح کشوری همزمان با فرارسیدن اربعین در مصلای بزرگ نماز جمعه برگزار خواهد شد.
وی در ادامه با پرداختن به مسائل روز جهان و با اشاره به رأی آوردن دونالد ترامپ سرمایه‌دار و قمارباز آمریکایی جهت تصدی پست ریاست جمهوری اظهار کرد: دو نامزد جمهوری‌خواه (ترامپ) و دموکرات آمریکا (هیلاری کلینتون) در مناظره‌ها با اظهارنظرهای شرم‌آوری که علیه هم به کار بستند در واقع چهره واقعی آمریکا را به همه جهانیان معرفی کردند.
امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه سیاست‌مداران آمریکا یک مشت احمق‌اند، گفت: همان‌گونه که نمایندگان دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات بر اساس اسناد و مدارک که در تبلیغات ریاست جمهوری اظهار کردند آمریکا هم در حوزه سیاست داخلی و هم در حوزه سیاست خارجی به‌طورکلی نابودشده است.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top