امام‌جمعه شاهین‌شهر: پیاده رویی اربعین موجب اتحاد مسلمانان و وحشت اسرائیل و آمریکا شده است

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: پیاده رویی اربعین موجب نشان دادن اتحاد و عظمت مسلمانان و رعب و وحشت اسرائیل و آمریکا و گروههای تروریستی وابسته به آنها از جمله داعش و منافقین و القاعده شده است.

به گزارش پایگاه خبری جویا، حجت السلام مرتضی ملکیان ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ضمن عرض تسلیت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت عبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: عدد ۴۰ و اربعین در روایت و احادیث بسیار آمده است، لذا این کلمه از تقدس و جایگاه خاصی نزد ما مسلمانان بخصوص شیعیان برخوردار می‌باشد. به‌عنوان‌مثال حضرت رسول اکرم (ص) در چهل‌سالگی مبعوث به رسالت شد یا حضرت موسی (ع) بنا بود ۳۰ شب در کوه طور بماند که تبدیل شد به چهل شب و…
وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) در نهج الفصاحه می‌فرمایند: «هر کس چهل روز خود را براى خدا خالص کند چشمه‌های حکمت از قلب وى بر زبانش جارى می‌شود»، افزود: از قلب آلوده چشمه‌های حکمت جاری نخواهد شد و لازمه رسیدن به‌حق رعایت تقواست.
امام‌جمعه شاهین‌شهر ادامه داد: در اولین اربعین سید و سالار شهیدان عده‌ای از بزرگان و مورخان روز اربعین را «روز مراجعت اسرای کربلا از شام به مدینه» می‌دانند و عده‌ای نیز بی‌اعتقاد به این مسئله، این روز را صرفاً روزی می‌دانند که «جابر بن عبدالله انصاری به همراه عطیه عوفی به زیارت قبر امام حسین علیه‌السلام مشرف گردید» و مهم‌ترین مسئله درخصوص اربعین را در مفهوم و مسئلۀ «زیارت» جستجو کرده و معتقدند اربعین روزی است که در آن «زیارت» در فرهنگ شیعه عظمت یافته و گرامی داشته می‌شود.
وی بیان داشت: امام حسن عسکری (ع) در حدیثی در کتاب اقبال می‌فرمایند: «نشانه‌های مؤمن پنج چیز است: اوّل: نماز پنجاه‌ویک رکعت (واجب و نافله در طول شبانه‌روز)، دوّم: زیارت اربعین حضرت سیّد الشّهداء علیه السّلام، سوّم: انگشتر در دست راست نمودن، چهارم: پیشانی بر خاک گذاردن و پنجم: بلند گفتن بسم‌الله ‌الرحمن الرحیم در نمازهای جهریّه (صبح، مغرب و عشاء).»
خطیب نماز جمعه‌های شاهین‌شهر هدف از زیارت اربعین را همان هدف رسالت نبی مکرم اسلام (ع) عنوان کرد و گفت: چراکه یکی از اهداف مهم پیامبر اسلام (ع) عالم نمودن مردم و رهایی آن‌ها از جهل و گمراهی و همچنین عاقل نمودن آن‌ها بود. امام حسین(ع) با خون خود موجب نجات مردم از جهالت و گمراهی شد.
وی با بیان اینکه نزدیک به ۲۵ میلیون نفر از قومیت‌ها و ادیان مختلف ازجمله مسیحی و یهودی با پای پیاده برای شرکت در مراسم اربعین امسال سید و سالار شهیدان حضور یافته‌اند، تصریح کرد: هرسال مراسم گرامی داشت اربعین سیدالشهدا نسبت سالیان گذشته پررنگ می‌شود که این اتفاق روشن شدن هر چه بیشتر عظمت و مظلومیت راه و هدف امام حسین(ع) را می‌رساند.
ملکیان با بیان اینکه از دل عزاداری که برای امام حسین(ع) مستحب است هزاران تکلیف واجب بیرون می‌آیید چراکه همین محرم و صفر است که به قول حضرت امام(ره) موجب زنده نگه‌داشتن اسلام شده است، خاطرنشان کرد: پیاده‌رویی اربعین موجب نشان دادن اتحاد و عظمت مسلمانان و رعب و وحشت اسرائیل و آمریکا و گروه‌های تروریستی وابسته به آن‌ها ازجمله داعش و منافقین و القاعده شده است.
وی یادآور شد: مراسم گرامی داشت اربعین حسین(ع) در مصلای نماز جمعه شاهین‌شهر از روز پنجشنبه۲۷آبان ساعت۱۹ با سخنرانی استاددانشمندآغاز شده است لذا از همه مردم و هیئات مذهبی برای حضور باشکوه در این مراسم دعوت به عمل می‌آیید.
امام‌جمعه شاهین‌شهر اظهار کرد: ۱۱ روز مراسم سوگواری به مناسبت دهه آخر صفر درمصلای نماز جمعه شاهین‌شهر نیز با سخنرانی حجج‌اسلام نریمانی(روز اول)، استاد عالی(روز دوم تاپنجم) و حاج‌آقا اویسی(روزششم تا یازدهم) از ۳۰ آبان ساعت ۷ صبح برگزار می‌شود.
وی دیدار اخیر مردم اصفهان با مقام معظم رهبری و بیانات و مطالبات مهم معظم اله در وصف مردم استان اصفهان نیز اشاره داشت و گفت: حضرت آقا در این دیدار از راهپیمایی اربعین به‌عنوان یک حرکت و سرمایه‌ای ارزشمند یادکردند و گفتند این شور و شوق حتی اگر با خطر همراه باشد در دل جوانان ایرانی موج می‌زند.
ملکیان به‌عنوان داشتن بصیرت سیاسی مسئولین و تأکید بر عملیاتی کردن همه حوزه‌های اقتصاد مقاومتی تأکید و با تبریک شهادت محسن خزایی خبرنگار مرکزی واحد خبر در حلب سوریه به دست تروریست‌های داعش خاطرنشان کرد : ۲۹ آبان درگذشت عالم بزرگ شیعه آخوند خراسانی صاحب کفایه الاصول (۱۲۹۰ ش) و یک آذر روز جهانی کودک و همچنین هفته بسیج مستضعفان را پیش داریم که با گرامی داشت هفته بسیج این هفته را به همه بسیجیان تبریک می‌گوییم.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top