امام‌جمعه شاهین‌شهر: پیشنهاد آتش‌بس در حلب سوریه از طرف غربی‌ها یک حیله کاملا جنگی برای نجات داعش است

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: تصویب اعلامیه روز جهانی حقوق بشر تنها به نفع ظالمان جهان است و برعکس مانع تحقق حقوق بی‌گناهان و ستم دیدگان جهان شده است.

به گزارش جویاآنلاین از شاهین‌شهر، حجت السلام مرتضی ملکیان با بیان اینکه روز گذشته شهادت امام حسن عسکری(ع)در سن ۲۸سالگی(۲۶۰ق) و آغاز امامت امام مهدی(عج) و شروع غیبت صغری(۲۶۰ق) بود، اظهار کرد: امام حسن عسکری(ع) در وصیتی به شیعیان خود آن‌ها را به رعایت تقوای الهی و ورع در دین و کوشش در راه خدا و راست‌گویی و پرداخت امانت به هرکسی که به شما امانت سپرده است نیکوکار باشد یا بدکار و سجده طولانی و خوش همسایگی و همسایه داری، وصیت و سفارش می‌نماید.

وی با بیان اینکه ۲۰ آذر مصادف است با شهادت سومین شهید محراب آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب(۱۳۶۰ش) که با ۳۳ واسطه به امام سجاد(ع) می‌رسد و  ازدواج پیامبر(ص) با حضرت خدیجه(س) ۲۸سال پیش از هجرت و ۱۵سال قبل از بعثت و همچنین  وفات حضرت عبدالمطلب جد پیامبر(ص) در هشت‌سالگی پیامبر(عام‌الفیل) و روز جهانی حقوق بشر افزود: شهید دستغیب کتب بسیار فراوانی با ویژگی‌های مختلف به رشته تحریر درآورده است که می‌توان به گناه کبیره، معارفی از قرآن، معراج، قلب سلیم، سیدالشهدا، سرای دیگر و… اشاره داشت.

خطیب نماز جمعه‌های شاهین‌شهر  با بیان اینکه شهید محراب آیت‌الله سید عبدالحسین دستغیب سالیان دراز منتظر فرا رسیدن شهادت خود بود، گفت: اساتیدی همچون سید ابوالحسن اصفهانی، سیدباقر اصطهباناتی، محمدجواد انصاری همدانی و سید علی قاضی طباطبایی از اساتید اخلاق و عرفان شهید دستغیب بودند.

وی تصریح کرد: تصویب اعلامیه روز جهانی حقوق بشر امروز به‌صورت یک بام و دو هوا ابزار بازیچه‌ای برای ابرقدرت‌های شده است که تنها به نفع ظالمان جهان است و برعکس مانع تحقق حقوق بی‌گناهان و ستم دیدگان جهان شده است.

ملکیان با بیان اینکه هم امام(ره) و هم مقام معظم رهبری به‌خوبی کسانی که حقوق بشر را می بلعن و آن را پایمال می‌نمایند معرفی می‌کنند، ادامه داد: کسانی که امروزه شعار طرفداری از حقوق بشر در جهان را سر می‌دهند بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر در جهان هستند. و دررسیدن به اهداف شیطانی خود از هیچ جنایتی نمی‌ترسند.

وی یادآور شد: نخست‌وزیر روباه انگلیس اخیرا در اظهاراتی خنده‌آور و بسیار تأمل‌برانگیز اعلام می‌کند ایران بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر است. حال سؤال این است ایران ناقض حقوق بشر است یا انگلیس روباه‌صفتی که هزاران سند و مدرک دال بر دخالت انگلیس بر اتفاقات منطقه ازجمله افغانستان، عراق، سوریه، بحرین و فتنه ۸۸ وجود دارد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه پیشنهاد اخیر آتش‌بس در حلب سوریه از طرف غربی‌ها یک حیله کاملا جنگی برای نجات گروه‌های تروریستی موردحمایت آن‌ها ازجمله داعش است، گفت: امروزه دوباره می‌بینیم همین آمریکای بدعهد ایران را دوباره متهم به نقض حقوق بشر می‌کند.

وی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای تجربه‌ای خوب برای دولت، مسئولین و ملت ما در پی داشت، تأکید کرد: اگر در هر زمینه دیگر با آمریکا بخواهیم مذاکره کنیم باز همانند همین قضیه برجام خواهد بود و بدون شک آمریکا همان آمریکای بدعهد و گرگ‌صفت خواهد بود.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top