امام‌جمعه شاهین‌شهر: یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی توجه و حمایت از صنایع کوچک کشور است

از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی توجه و حمایت از صنایع کوچک کشور است

به گزارش جویا به نقل از فارس از شاهین‌شهر، حجت السلام مرتضی ملکیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با تبریک فرارسیدن دهه کرامت که مصادف است با میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) این ۲ کریم اهل‌ بیت(ع) با پرداختن به نماز یکی از اصول اساسی و مهم سبک زندگی اسلامی اظهار کرد: نماز یک کارخانه انسان‌سازی است که اگر در هنگام به‌جای آوردن آن حضور قلب وجود نداشته باشد مورد مقبول خداوند متعال قرار نخواهد گرفت.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با تأکید بر اینکه آنچه در نماز حرف اول و آخر را می‌زند کیفیت نماز است، ادامه داد: امام محمدباقر(ع) در روایت‌های مختلفی بر حضور قلب در نماز تأکید فراوان دارند.

وی یادآور شد: قرآن کریم تنها راه صراط مستقیم بوده که از مصادیق این راه اهمیت دادن به نماز است، زیرا شیطان در نماز به سراغ انسان می‌رود تا او را از یاد و ذکر خداوند متعال غافل کند به همین دلیل است که ائمه اطهار(ع) بر این امر تأکید دارند که انسان باید در هنگام نماز تمام اعضای خود را به خدا بسپارند و از شر شیطان به خدا پناه ببرند تا راه‌های نفوذ شیطان به‌طور کامل بسته شود.

وی بیان داشت: یکی از ماه‌های حرام در بین مسلمانان ذی‌القعده بوده و از اول تا دهم این ماه به دلیل تولید حضرت معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) دهه کرامت نام‌گذاری شده است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر به ۱۹ مرداد روز بزرگداشت احمد بن موسی شاه‌چراغ(ع) برادر امام رضا(ع) نیز اشاره کرد و ادامه داد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند بقاع متبرکه و وجود امامزادگان در کشور اسلامی‌مان ایران نیروی بسیار خوب و بزرگی  برای تبدیل‌شدن به قطب فعالیت‌های فرهنگی است که باید به نحو احسن از این ظرفیت بسیار بزرگ استفاده شود و جوانان به این سمت‌وسو سوق داد.

وی به نزدیک شدن ماه ذی‌الحجه و فرارسیدن هفته حج نیز اشاره داشت و گفت: پایه‌های دین مبین اسلام بر ۵ چیز بوده که یکی از آن‌ها فریضه مهم حج است که متأسفانه امسال به خاطر کارشکنی‌های حکومت شیطانی و وهابی صفت آل‌سعود دست‌مایه برخی تغییرات شد.

ملکیان با بیان اینکه دستاوردهای حج از جمله هجرت، اتحاد بین مسلمانان، خودسازی و فروتنی، دل کندن از دنیا، جمع شدن در یک لباس و حول یک محور به نام خدا و سنگ زدن به نماد شیطان را می‌توان نام برد، اظهار کرد: انگلیسی‌های شیطان‌صفت این کره خاکی با ایجاد وهابیون آل‌سعود آن‌هم در کنار خانه خدا درصدد ریشه‌کنی اسلام ناب محمدی برآمدند اما تاکنون اهداف پلید و شوم آن‌ها به سنگ خورده و از این به بعد نیز به سنگ خواهد خورد، زیرا تنها کشوری که حج را ابراهیمی کرد ایران اسلامی بود.

وی به تلاش عربستان و هم‌پیمانان غربی او از جمله آمریکا و انگلیس برای ساخت و تجهیز گروهک تروریستی داعش برای اسلام‌ستیزی نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته که نزدیک به هزاران نفر از حجاج بیت‌الحرام در حالت احرام و آن در سرزمین منا به شهادت رسیدند همه این اتفاق نقشه از پیش طراحی‌شده اسرائیل و عربستان برای کشتار مسلمانان بی‌دفاع و بی‌گناه بود.

امام‌جمعه شاهین‌شهر به فرارسیدن ۱۷مرداد روز خبرنگار نیز اشاره داشت و تصریح کرد: شغل خبرنگاری یک جهاد بسیار بزرگ است که حضرت امام(ره) در این زمینه هم هشدارهایی دادند و هم تعریف‌هایی کردند از جمله اینکه رسانه‌ها مربیان یک کشور هستند و نباید آلت دست شخص یا جناح خاصی باشند و از دروغ و تفرقه در جامعه پرهیز کنند.

ملکیان در ادامه یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی را توجه و حمایت از صنایع کوچک عنوان کرد و گفت: پرداختن به مسائل و مشکلات صنایع کوچک تا حدود بسیار زیادی می‌تواند مسأله رکود و بیکاری را در کشور حل‌وفصل کند.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و مطالبات معظم له در هفته گذشته اظهار کرد: همان‌گونه که معظم له اشاره داشتند آمریکایی‌ها در مسأله برجام دبه کردند و به تعهدات خود عمل نکردند؛ تأکید بر تکیه زدن به ظرفیت‌های داخلی کشور به همین دلیل بود، اما متأسفانه عده‌ای در داخل فریب غرب را خوردند و امروز به این نتیجه رسیده‌اند که آمریکا واقعاً شیطان بزرگ است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر به برداشت گندم و مسأله مهم پرداخت زکات نیز تأکید و اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند؛ «کسی که نماز بخواند و زکات ندهد نماز او مورد قبول خداوند متعال واقع نمی‌شود».

انتهای پیام/

 

موضوعات مرتبط

(یک پاسخ به) <<امام‌جمعه شاهین‌شهر: یکی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی توجه و حمایت از صنایع کوچک کشور است>>

 1. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي گفت:

  گریزی بر مشکل حل‌نشده‌ای به نام کارکنان رسمی کارگری بهزیستی ادارات دولتی /
  اکنون «امید» به «تدبیر» دکتر روحانی است
  بیش از یکسال از نوشتن نامه نخست به ریاست جمهوری، مسئولان استانی و نمایندگان مجلس می گذرد. نامه ای که هنوز هم بسیاری از نویسندگانش امیدوار به رسیدن جوابش هستند. برای بسیاری از آنها باور کردنی نیست مردی میانه اندام و همیشه در سفردولتهای نهم و دهم که براساس آمار، گیرنده بیشترین در خواستها و نامه های مردمی در عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی بوده است و در مدت صدارتش در خیابان پاستور هیچ نامه ویا درخواست به حقی را بی پاسخ نگذاشته هنوز جواب نامه آنها را نداده است .
  آنها جمعی از کارکنان رسمی کارگری نهادهای دولتی استان ایلام هستند که حالا با نگرانی روزهای واپسین باقیمانده از عمر دولت دهم را می شمارند. روزهایی که هرچند هر ساعتش برای بیشتر شهروندان ایرانی آبستن خبری از حل مشکلات استخدام در ارگانهای دولتی، اجرای طرحهای حمایتی ازقشرهای مختلف و انجام برنامه های معطل مانده در دولتهای قبلی است اما هنوز با وجود اجرای طرحهایی نظیر خدمات کشوری و ساماندهی شرکتهای خدماتی و کارگران شرکتی برای این قشرمژده ای نداشته است .
  این کارکنان را که هنوز امیدوار به حل مشکلات خود به دست گره گشای دکتر محمود احمدی نژاد هستند؛ در آیین نامه استخدام ادارات دولتی به نام مستخدمین رسمی – کارگری می شناسند.
  این افراد با مدارک تحصیلی از دیپلم تا کارشناسی ارشد حالا سالهاست در تبعیضی آشکار نسبت به همکاران خود که تنها با تفاوتی موسوم به مستخدمین رسمی کارمندی در ادارات دولتی مشغول بکارند نه حق تاهل می گیرند و نه فوق العاده برای بدی آب و هوا، نه حق تحصیلات به آنان پرداخت می شود و نه از مزایای محرومیت مناطق جنگی استفاده می‌کنند.
  این محرومیت و تبعیض در حالی انجام می شود که تنها اختلاف بین آنان و همکارنشان در استفاده از نقل کارگری و کارمندی است و البته وقتی پای درد دلشان می نشینی احساس می کنی در این میان حتی حرمت کلمه در کارگر هم که عطر و بوی بوسه پیامبر مهربانی (ص ) را با خود دارد نیز بر دردهایشان می افزاید.
  آنان که در دوران دفاع مقدس مرزدارانی غیور بوده و بسیاری از آنان از خانواده های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگرانند در تمام این سالها دم فرو بسته اند و تبغیض آشکار بین آنها و همکارانشان سبب شده با مسایل و مشکلات مالی بسیار دست و پنجه نرم کنند.
  تلخی این تبعیض و تناقض آشکار آنجا روشن می شود که در هنگام پرداخت عیدی بر خلاف روند محاسبه این مزیت بر اساس قانون کارو برای کارگران از منظر سازمان دولتی متبوع خود آنان کارمند محسوب شده و همانند کارمندان رسمی عیدی دریافت می کنند .
  این وضعیت آنها را شبیه ضرب المثل معروف می کندکه (یا مرغ باش بپر، یا شتر باش و ببر!!!) نگاهی به فراوانی این افراد در نهادهایی نظیر بهزیستی ، تربیت بدنی نیز حکایت از نبود نگاه کارشناسی شده به وضعیتهای استخدامی آنان در احکامشان است و وجود این جایگاه دوگانه کارمندی رسمی و کارگری رسمی در این نهادها تا حدودی غیر منطقی و نیازمند تجدید نظر می دهد.
  این در حالی است که احکام کارگزینی این کارکنان رسمی – کارگری از نظر مزایای مندرج و مزایای جانبی با قانونهای خدمات مدیریت کشوری و قانون کار همخوانی نداشته و در راستای تحقق شعار عدالت گستری دولت نهم و دهم نیازمند بازنگری ویژه است.
  آنان که تا پیش از اجرای قانون خدمات کشوری امیدوار به رفع این تبعیضها و بهره گیری از مزیتهای قانونی خود نظیر حق تاهل و غیره بودند از حل نشدن این اجحاف در حق خود و دیگر همکارنشان دلسرد شده و حالا تمام امیدشان به رییس جمهوری منتخب است. تا خواسته ای که تنها در چند کلمه خلاصه می شود تا حق قشری نه چندان کم جمعیت در جامعه نیز از حقوق قانونی خود که همان حق تاهل، بدی آب و هوا ، محرومیت مناطق جنگی ، حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار است و به همکارانشان پرداخت می شود بی بهره نما نند و یا خواهان تبدیل وضعیت به خدمات کشوری اعم از رسمی کشوری یا پیمانی هستند.
  همانگونه که در بالا ذکر شد تأمین نیروی انسانی ادارات دولتی و سازمان‌های وابسته به روش‌های مختلف از جمله بکارگیری کارکنان رسمی کارگری صورت می‌گیرد. این در حالی است که بخشی از این مجموعه معلق نتوانسته‌اند جای خود را نه در بین کارکنان پیمانی و نه رسمی کشوری پیدا کنند.
  از طرفی علیرغم پیگیری‌های متعدد جمع کثیری از این قشر زحمتکش از طریق ارسال نامه به ریاست محترم جمهوری، جناب دکتر احمدی‌نژاد، مسئولان استانی و نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و همچنین انعکاس مشکلات خود از طریق رسانه‌های محلی، نشریات سراسری و خبرگزاری‌ها، متأسفانه تاکنون هیچگونه اقدامی در این زمنیه صورت نگرفته است.
  اکنون با توجه به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و انتخاب شخصیت فرهیخته و مورد اعتماد ملت، جناب دکتر روحانی، این مجموعه این بار چشم امید خود را به ایشان دوخته‌اند تا با تدبیر خویش و با بهره‌گیری از درایت و نگاه واقع‌بینانه، مشکل‌شان به پایان برسد و این دغدغه‌ی روزمره دست از سر زندگی‌شان بردارد.
  در این راستا، دبیر جامعه اسلامی کارمندان استان ایلام با اشاره به زحمات بی‌بدیل این مجموعه خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از حقوق قانونی و مزیت‌هایی که این دسته از کارکنان دولت از آن محروم هستند از جمله حق تأهل، بدی آب و هوا، حق مدارج دانشگاهی و سختی کار باید برای آن‌ها اجرایی گردد.
  سید خلیل سجادی در ادامه تبدیل وضعیت این کارکنان را به خدمات کشوری اعم از رسمی کشوری و پیمانی خواستار شد و اضافه کرد: کارکنانی که در این شرایط قرار می‌گیرند( رسمی کارگی) مدارک تحصیلی و به ویژه مدارک دانشگاهی هیچ‌گونه تأثیری در ارتقاء جایگاه اداری و حقوق و مزایای دریافتی آن‌ها ندارد که این موضوع نیز به تنهایی اجحاف در حق این قشر به شمار می‌رود.
  وی همچنین افزود: کارگران رسمی کارگری خدماتی مورد بحث با هر گروهی که استخدام می‌شوند بدون کسب گروه جدید در طول دوران خدمت خویش با همان گروه استخدامی بازنشست می‌شوند که این قانون نیز باید مورد بازبینی و تغییر قرار گیرد.
  دبیر جامعه اسلامی کارمندان استان ایلام در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به ضرورت حمایت مسئولان ذیربط از این قشر خدمتگزار مشکلات مطرح شده در آینده‌ای نه چندان دور حل شود

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top