امام‌جمعه فولادشهر اصفهان: رئیس‌جمهور اصرار دارد مردم‌باور کنند که چرخ کارخانه‏ ها می چرخد

امام‌جمعه فولادشهر اصفهان: رئیس‌جمهور اصرار دارد مردم‌باور کنند که چرخ کارخانه‏ ها می چرخد

به گزارش جویاآنلاین، از فولادشهر اصفهان حجت السلام مسعود سرافراز با بیان اینکه خانواده یکی از بنیادی‌ترین نهادهای اجتماعی است که در اسلام، از قداست، ارزش و اهمیت بالایی برخوردار بوده اظهار کرد: در اهمیت جایگاه آن، همین بس که برای زوال فرهنگی یک ملّت، کافی است که بنیاد خانواده دچار تزلزل گردد و دست محبت پدر و آغوش گرم مادر از کانون گرم خانواده جدا شود.

وی با طرح چند سؤال ادامه داد: چرا برخی از خانه‌ها با اینکه بسیار زیبا و باشکوه‌اند، تاریک و بی‌روح‌اند؟ چرا بعضی از فرزندان از خانه گریزان‌اند و تمایلی برای رفتن به کانون خانواده ندارند؟ چرا برخی از همسران با شوق و میل به خانه نمی‌روند؟ حاضرند شرایط دشوار بیرون خانه را تحمّل کنند، امّا دیر به خانه بروند؟

امام‌جمعه فولادشهر اصفهان ادامه داد: دلیل این بی‌رغبتی‌ها را می‌توان در فقدان عشق و محبت دانست. مهر و محبت میان اعضای خانواده، یکی از عوامل بسیار مهم جذّابیّت و گرمی کانون خانواده است. بی‌مهری و نبودن اُلفت و صمیمیت بین افراد خانواده، باعث سردی و سرخوردگی از این کانون سرنوشت‌ساز می‌شود. نور محبت، دل‌ها را روشن و پیوند انسان‌ها را مستحکم می‌سازد. شیرینی محبت از شیرین‌ترین لذایذ عالم است.

وی با بیان اینکه کسی که طعم محبّت را چشید، حاضر نیست آن را با چیز دیگری معاوضه کند، تصریح کرد: طعم محبّت چشیدنی است، نه وصف کردنی. به جرأت می‌توان گفت که اصلاح همه جوامع، از کوچک‌ترین آن‌ها یعنی خانواده تا بزرگ‌ترین آن‌ها، همه وامدار کیمیای محبت‌اند.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به جامعه‌ای ایدئال و متعالی، ناگزیر باید در جهت رشد و تعالی خانواده‌ها تلاش کرد؛ و رمز رسیدن به این تعالی، حاکمیت روابط محبت‌آمیز بین اعضای خانواده است. اگر این‌گونه شد همه معضلات خانواده‌ها اصلاح خواهد شد.

سرافراز در ادامه با تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) خاطرنشان کرد: پیام حضرت مسیح (ع) «معنویت، عدالت، صلح و دوستی» است؛ آیا سردمداران کشورهای مسیحی به این پیام عمل می‌کنند؟ رهبران و بزرگان مسیحیت باید با معرفی حقیقت وجودی آئین مسیح (ع)، نگذارند چهره مسیحیت بیشتر از این در دنیا تخریب شود، آیا اگر امروز حضرت مسیح (ع) بود، جنایات آمریکا، اسرائیل و انگلیس را تأیید می‌کرد؟

وی ادامه داد: اسلام و مسیحیت مشترکات فراوانی دارند و در واقع اسلام مکمل آئین مسیح است و لذا زمینه گفت‌وگو و نزدیکی بین این ادیان الهی و توحیدی وجود دارد. مسئله انتظار و ظهور منجی، نقطه اتفاق همه ادیان الهی است، لذا باید این اتفاق‌نظر را به‌خوبی دید و برای ظهور زمینه‌سازی کرد.

خطیب نماز جمعه‌های فولادشهر اصفهان متذکر شد: دعوت به توحید، اجتناب از طاغوت‌ها و زورگویان، دفاع از محرومان، محبت به انسان‌ها و جوامع بشری و توجه به ارزش‌های اخلاقی و انسانی روح تمامی ادیانی است که انبیای الهی آورنده‌ی آن‌ها بوده‌اند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با گرامیداشت سالروز حماسه ماندگار ۹ دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت افزود: بدون شک اگر درایت و بصیرت رهبر معظّم انقلاب و همراهی و هوشیاری و بصیرت مردم نبود، آتش فتنه به این زودی‌ها خاموش نمی‌شد.

سرافراز اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین علل ماندگاری این حماسه، بصیرت و غیرت دینی است؛ فتنه گران در روز عزای امام حسین (ع)، در سال ۸۸ آمده بودند تا تقاص شکستشان در پای صندوق‌های رأی را، با توهین به عزیزترین سرمایه مردم، یعنی دین و باورهای دینی آن‌ها به‌ویژه عاشورا بگیرند و به گمان خود، کار انقلاب و نظام را تمام کنند؛ اما ایستادگی و مقاومت مرصوص ملت که نتیجه بصیرت و غیرت دینی آن‌ها بود، دشمن را ناکام گذاشت.

وی با اشاره به رونمایی منشور حقوق شهروندى توسط رییس‌جمهور محترم گفت: این منشور حاوى نکات و مواد ارزنده‏اى است که سخن تازه‏اى نیست و برخى موارد آن قبلاً در قانون اساسى آمده است؛ اما رئیس‌جمهور در سخنرانى خود در همایش «حقوق ملت در قانون اساسى»، متوسل به آمارهاى باورناپذیر شد.

امام‌جمعه فولادشهر اصفهان یادآور شد: رئیس‌جمهور می گوید اقتصاد ایران را نجات دادم، آن‏هم با ثمره رشد ۴/۷ درصدى و تورم یک‏رقمى! جیب مردم و کاهش قدرت خرید شهروندان و سقوط روزافزون ارزش ریال و نرخ برابرى آن با دلار فریاد مى‏زند که این آمار واقعى نیست؛ اما پاسخى منطقى از سوى دولت داده نمى‏شود.

وی با بیان اینکه رکود و بیکارى سایه خود را روى اقتصاد ایران حفظ کرده است، گفت: اقتصاددانان و فعالان اقتصادى می گویند رقم رشد اقتصادى ۴/۷ درصد صحیح نیست. آن‏ها می ‏گویند ردّى از رونق در رشد تولید و اشتغال‌زایی در این ادعا دیده نمى‏شود، اما رئیس‌جمهور اصرار دارد مردم‌باور کنند که چرخ کارخانه‏ ها می چرخد.

سرافراز افزود: مردم به عملکرد افراد توجه کرده و نتیجه مدیریتى آن‌ها در معیشت خود و این‏که وعده‏ها چقدر جامه عمل پوشیده را ارزیابى می کنند. مردم معتقدند برجام نه‌تنها دستاوردى نداشته بلکه تأثیر مستقیمى هم بر زندگى و معیشت آن‏ها نگذاشته است درحالی‌که بهبود معیشت و رفع مشکلات اقتصادى وعده اصلى دولت پس از برجام بود. قرار بود نتیجه برجام گشایش اقتصادى باشد، اما امروز بالاترین دغدغه طبقه متوسط بیکارى است و طبقات محروم نیز مشکل جدّی معیشت دارند.

انتهای پیام/

 

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top