امام‌جمعه فولادشهر: فاجعه منا دل صدها میلیون مسلمان را جریحه‌دار کرد

امام‌جمعه فولادشهر گفت: یک سال از فاجعه خونین منا می‏گذرد؛ فاجعه‏ ای سهمگین که دل‏های صدها میلیون مسلمان را جریحه‏دار ساخت.

به گزارش پایگاه خبری جویا، حجت السلام مسعود سرافراز با تبریک عید سعید قربان اظهار کرد: این روز فرصت بسیار خوبى است تا مؤمنان، با انجام دادن عبادات، ضمن بهره‌ورى از فیوضات الهى به پروردگار خویش تقرب‌جویند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم فاجعه منا گفت: یک سال از فاجعه خونین منا می‏گذرد؛ فاجعه‏ای سهمگین که دل‏های صدها میلیون مسلمان را جریحه‏دار ساخت و عید بزرگ امت اسلام را در نتیجه سهل‏انگاری، بی‏کفایتی و بی‏لیاقتی آشکار آل سعود که خود را خادم حرمین شریفین می‏نامند، به عزای جان‌سوز تبدیل نمود.

امام‌جمعه فولادشهر تصریح کرد: با وجود گذشت یک سال از این فاجعه غم‏بار هنوز که هنوز است حکام سعودی نه‌تنها در مقام عذرخواهی و احقاق حقوق بازماندگان شهدای منا برنیامده‏اند بلکه بیش‌ازپیش با گسترش سیاست‏های ضد اسلامی خود در قبال مسلمانان، حضور برخی از کشورها به‏خصوص جمهوری اسلامی ایران در حج امسال را ممنوع ساخته و با سیاسی کردن حج نشان دادند که آنچه برای آل سعود در وهله نخست حائز اهمیت است نه فراهم‏سازی بسترهای مناسب جهت انجام فرایض واجب الهی که کینه‏توزی و طمع‏ورزی، محور اصلی آن را تشکیل می‏دهد.

خطیب نماز عید قربان در فولادشهر ادامه داد: امروز بر کسی پوشیده نیست که حکام سعودی در سلب امنیت از جهان اسلام از طریق عوامل و عناصر وابسته به عربستان در منطقه و صَرف توان نظامی و امنیتی در سازمان‌دهی جنگ‏های نیابتی و تحمیلی به ملت‏های منطقه ازجمله تجهیز گروه‏های تکفیری و تروریستی و کشتار و خونریزی در سوریه، عراق، یمن و سایر کشورهای اسلامی دست دارد.

وی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند؛ آل‏ سعود صلاحیت اداره حج و مکه و مدینه را ندارد و جهان اسلام باید فکری اساسی برای مدیریت حرمین شریفین و مسئله‌ی حج بکنند. لذا پیگیری تشکیل کمیته بین‏المللی حقیقت‏یاب برای بررسی ابعاد و زوایای پنهان و پیدای فاجعه منا با حضور کشورهای اسلامی ضرورت دارد؛ ضمن این‌که حکام آل سعود باید به دلیل بی‏کفایتی و عدم مدیریت صحیح در خصوص فاجعه منا اولاً مسئولیت‌پذیر باشند و ثانیاً عذرخواهی کنند. و مهم‌تر از همه این‌که مسؤولیت برگزاری حج از عربستان سلب و به یک سازمان بی‏طرف متشکل از تمام کشورهای اسلامی و حاضر در حج واگذار شود.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top