امام‌جمعه فولادشهر: نفوذ یکی از حربه‌های بسیار قوی دشمن در عرصه جنگ نرم است

امام‌جمعه فولادشهر با بیان اینکه نفوذ یکی از حربه‌های بسیار قوی دشمن در عرصه جنگ نرم است، گفت: عَلَمِ حقوق بشر به‌عنوان صنعتی پر سود را کشورهایی به دوش می‌کشند که بیشترین نقض حقوق بشر را مرتکب می‌شوند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویا حجت السلام مسعود سرافراز با اشاره به حضور پرشور اقشار مختلف

امام‌جمعه فولادشهر با بیان اینکه نفوذ یکی از حربه‌های بسیار قوی دشمن در عرصه جنگ نرم است، گفت: عَلَمِ حقوق بشر به‌عنوان صنعتی پر سود را کشورهایی به دوش می‌کشند که بیشترین نقض حقوق بشر را مرتکب می‌شوند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویا حجت السلام مسعود سرافراز با اشاره به حضور پرشور اقشار مختلف مردم به‌ویژه دانش آموزان در راهپیمایی یوم‌الله سیزدهم آبان‌ گفت: یوم‌الله ۱۳ آبان یکی از جلوه‌های ناب غلبه جبهه حق بر باطل است که توانست در آن مقطع تاریخی چهره حقیقی نظام سلطه و استکبار جهانی را آشکار کند و سست و پوشالی بودن آن را به منصه ظهور برساند.
وی افزود: پیام یوم‌الله ۱۳ آبان این بود که: روحیه استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی ملت غیور ایران اسلامی به پیروی از راه امام عزیز و رهبر معظم انقلاب همیشگی و ماندگار و تغییرناپذیر است و ایران اسلامی نه‌فقط با آمریکا و شبکه استکبار جهانی بلکه با هر کشور دیگری که خوی استکباری و ظالمانه داشته باشد مخالف است و مقابله می‌کند.
امام‌جمعه فولادشهر تصریح کرد: پیام روشن دیگر این راهپیمایی با توجه به شرایط امروز جهان و منطقه و ایران اسلامی این بود که آمریکا اگر از منطقه و کشورهای اسلامی پایش را بیرون بگذارد و در طمع نفوذ در ایران و کشورهای منطقه نباشد، همه‏جا امن خواهد بود.
رییس شورای فرهنگ عمومی فولادشهر با اشاره به نام‌گذاری روز ۱۴ آبان به‌عنوان روز فرهنگ عمومی اظهار کرد: فرهنگ و ارزش‌های فرهنگى، هویت و روح یک ملت است؛ مسئله تهاجم فرهنگى دشمن ازجمله مهم‏ترین تذکرات رهبر معظم انقلاب بود واقعیتى که سال‌ها قبل آن را گوشزد ‏کردند ولی متأسفانه برخی آن را جدی نگرفتند و امروز عینیت انکارناپذیرى پیداکرده است. «فعالیت حداقل صدها رسانه صوتى، تصویرى، مکتوب و اینترنتى، شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی در جهان باهدف مشخص تأثیرگذارى بر ذهن و رفتار ملت ایران».
وی ادامه داد: این روزها سخن از نفوذ فرهنگی و تغییر در نسل جدید بر سر زبان‌ها جاری است و ازجمله مواردی که دشمن ما بر روی آن حساب اساسی بازکرده است نفوذ در درون خانواده‌ها و قشر جوان جامعه و تغییر نوع نگرش آن‌ها است. مردم ما باورهای اعتقادی در خصوص دین، خانواده، مسئله (زن و مرد)، استقلال، مقابله با بیگانه، مردم‌سالاری اسلامی و مسائل گوناگون فرهنگی دارند و دشمن تلاش دارد این باورها را دست‌کاری کند و یا تغییر دهد. باید این را باور داشت که حقیقتاً قصد آن‌ها از این آمدورفت‌ها و این درگیر شدن‌ها و قهر و آشتی‌ها فقط یک‌چیز است و آن تغییر در اعتقادات و باورهای نسل آینده است.
سرافراز تأکید کرد: به‌هرحال نفوذ به‌عنوان یکی از حربه‌های بسیار قوی دشمن در عرصه جنگ نرم است و چاره‌ای نیست جز اینکه در برابر آن تمام‌قد و با بصیرت و آگاهی لازم صف‌آرایی کنیم.
وی متذکر شد: مسئولان سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی در خط مقدم این جبهه و این نبرد سرنوشت‌ساز در تمام قراردادها و روابطی که با سایر کشورهای دنیا خصوصاً کشورهایی که سابقه خصومت آن‌ها بر کسی پوشیده نیست برقرار می‌کنند با چشم و گوش باز، تمام جوانب امر را بررسی کنند تا راه هرگونه نفوذی را ببندند.
امام‌جمعه فولادشهر در ادامه بیان داشت: در روزهای اخیر چند تحول سیاسی مرتبط با حقوق بشر اتفاق افتاد: اول عربستان سعودی عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شد. دوم کری، وزیر خارجه آمریکا چهار روز پیش در شورای امور جهانی شیکاگو در سخنرانی خود ضمن اذعان صریح به نقش مستقیم سیا در براندازی دولت مصدق، ایران را به اعمال تحریم‌های جدید، ازجمله تحریم‌های حقوق بشری تهدید کرد. سوم در پی سفر موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا به ایران، موضوع ایجاد دفتر حقوق بشری در تهران مطرح شد.
وی افزود: یکی از اتهامات درستی که در مسئله حقوق بشر به غرب وارد می‌شود و هنوز پاسخ قانع‌کننده‌ای برای آن دریافت نشده، اعمال استانداردهای دوگانه و متناقض نما در موضوع حقوق بشر است.
سرافراز گفت: واقعیت این است که عَلَمِ حقوق بشر به‌عنوان صنعتی پرسود را کشورهایی به دوش می‌کشند که بیشترین نقض حقوق بشر را مرتکب می‌شوند. آمریکا با حمایت از گروه‌های تکفیری میلیون‌ها انسان بی‌گناه را در تحولات منطقه به خاک و خون کشیده، یا از زندگی راحت محروم کرده است. اروپایی‌ها صرف‌نظر از برخورد غیرانسانی با اَتباع درجه دوم و سوم خود، با آوارگان سوری که خود سهم زیادی در آوارگی آن‌ها داشته‌اند رفتارهای قرون‌وسطایی می‌کنند. باوجود انتقادات فراوان و اعتراض وجدان‌های بیدار جامعه بشری، ارسال و فروش تسلیحات مرگبار به عربستان سعودی همچنان ادامه دارد و روزانه تعداد بی‌شماری از بمب‌ها و موشک‌های آمریکایی به دست ائتلاف سعودی بر سر غیرنظامیان بی‌دفاع و مظلوم یمن فرود می‌آید؛ تأسف‌بارتر آنکه حکام سعودی – صهیونیستی پاداش کشتار و آدم سوزی خود را با حمایت از عضویت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد دریافت می‌کنند.
وی اظهار کرد: تجربه رفتارهای سیاسی غربی‌ها نشان می‌دهد که نباید به بازگشایی دفتر از سوی اتحادیه اروپا خوش‌بین بود. آن‌ها از این طریق، ضمن جعل سند برای برخی اتهامات، دست به جاسوسی و اقدامات امنیتی و جمع‌آوری اطلاعات از داخل و سوءاستفاده‌های سیاسی و فرهنگی نیز خواهند زد.
خطیب نماز جمعه‌های فولادشهر در خصوص انتخاب ژنرال میشل عون به ریاست جمهوری لبنان نیز گفت: از نگاه داخلى، بى‏تردید پیروزى میشل عون پیروزى بزرگى براى لبنان و به‏ویژه مقاومت اسلامى به محوریت حزب‏الله محسوب مى‏شود؛ زیرا وى مورد حمایت حزب‏الله و دبیر کل آن سید حسن نصرالله مى‏باشد. در مقابل، دشمنان محور مقاومت همچون عربستان سعودى شکست سختى خوردند، خصوصاً پس از آن‏که‏ سعد حریرى رهبر جریان المستقبل با نامزدى میشل عون موافقت کرد.
وی ادامه داد: در سطح منطقه‏اى هم، در زنجیره مقاومت اسلامى که از ایران شروع مى‏شود و کشورهایى نظیر سوریه، عراق، یمن و فلسطین را در برمی‌گیرد، لبنان حلقه بسیار مهمى است و اگر رئیس‌جمهور لبنان همسو با مقاومت باشد به معنای تقویت جریان مقاومت اسلامى است. از طرفى یک جنگ بین‏المللى در یک جغرافیاى محدود به دولت و ملت سوریه تحمیل‌شده و اگر کمک حزب‏الله لبنان نباشد معلوم نیست که مردم سوریه و دولت این کشور بتوانند بر این هجوم ناجوانمردانه پیروز شوند؛ لذا انتخاب میشل عون به ریاست‏جمهورى لبنان موضع این کشور را در حمایت از دولت و ملت سوریه تقویت مى‏کند و این پیروزى به نفع بشار اسد و مردم سوریه است.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top