امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر: شیعه واقعی یعنی شهید شیخ فضل‌الله نوری که شورای نگهبان زمان خویش بود

امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر گفت: ولایت‌مداری، ولایت‌محوری و ولایت‌پذیری همان آب حیاتی است که شیعه را زنده نگه‌ داشته است، چراکه پایداری و حیات شیعه به ولایت بستگی دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویا از شاهین‌شهر، حجت السلام محمدرضا محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوای الهی و با تسلیت فرارسیدن شهادت امام جعفر صادق (ع)(۱۴۸ ق) رئیس مذهب شیعه جعفری به بیان حدیثی از آن حضرت پرداخت که فرمودند: (شیعیان و دوستان ما را در سه مورد آزمایش نمایید: مواقع نماز، چگونه رعایت آن را می‌نمایند؛ اسرار یکدیگر را چگونه فاش و یا نگهدارى می‌کنند؛ نسبت به اموال و ثروتشان چگونه به دیگران رسیدگى می‌کنند و حقوق خود را می‌پردازند).

وی با بیان اینکه یکی از معیارهای نمره دادن و سنجش ما شیعیان در همین برپایی نماز نهفته است، افزود: آن چیزی که مایه بسیاری از برکات در زندگی یک فرد مسلمان بخصوص در زندگی ما شیعیان می‌شود بجای آوردن نماز اول وقت و بعد سایر موارد است.

امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر با برشمردن یکی دیگر از ویژگی‌های شیعیان تصریح کرد: ولایتمداری، ولایت محوری و ولایت‌پذیری همان آب حیاتی است که شیعه را زنده نگه‌داشته است، چراکه پایداری و حیات شیعه به ولایت بستگی دارد.

وی به حدیث دیگری از امام صادق (ع) که می‌فرماید: کسانی که ادعای شیعه بودن می‌کنند ۳ گروه‌اند؛ عده‌ای که زیر تابلوی ما وجهه پیدا می‌کنند؛ عده‌ای که به‌واسطه ما دین را از پیش می برنند؛ دسته سوم از خود ما هستند و در پرتو امنیت ما در امان هستند، تأکید کرد: یکی از ضرورت‌های امروز جامعه ما حرکت حول و محور ولایت است.

محمدی تصریح کرد: شیعه واقعی و ولایتمدار کسی است که در مقابل جنایتکاران خودنمایی نمی‌کند چراکه ولایتمداران حقیقی ناشناخته‌اند و بدون هیچ‌گونه زاویه‌ای پشت سر ولایت‌فقیه زمان خود حرکت می‌کنند.

وی بیان داشت: اگر اخلاق و رفتار امام صادق (ع) در مسئولین کشور نهادینه شود و گوش‌به‌فرمان دستورات ولی‌فقیه زمان خویش مقام معظم رهبری باشند بدون شک با مشکلاتی که امروزه در جامعه شاهد آن هستیم روبه‌رو نخواهیم شد.

وی در ادامه به مناسب‌های هفته پیش رو که ۹ مرداد مصادف است با وقوع حادثه جمعه خونین مکه و شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست مأموران آل سعود (۱۳۶۶ ش) و روز صداوسیما و شهادت آیت‌الله شیخ فضل‌الله نوری (۱۲۸۸ ش) اشاره داشت و گفت: شیعه واقعی یعنی شهید شیخ فضل‌الله نوری که شورای نگهبان زمان خویش بود.

وی به ۸ مرداد درگذشت فقیه مجاهد و پارسا آیت‌الله میرزاعلی مشکینی رئیس مجلس خبرگان رهبری و امام‌جمعه قم (۱۳۸۶ ش) و ۱۱ مرداد روز جهانی تغذیه با شیر مادر و همچنین ۱۴ مرداد روز شهادت علامه سید عارف حسین حسینی رهبر شیعیان پاکستان (۱۳۶۷ ش) – روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی و ولادت حضرت معصومه (س) دختر امام موسی کاظم (ع)(۱۷۳ ق) که روز دختر نیز نام‌گذاری شده است و همچنین شهدای مدافع حرم، اشاره داشت.
انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top