امام‌ جمعه برخوار: برجام غیرقابل‌اعتماد بودن آمریکا را اثبات کرد

امام‌ جمعه برخوار با بیان اینکه تاریخ ایران به ویژه دوران مشروطه نشان داده که نمی‌توان به‌طرف آمریکایی اعتماد کرد، گفت: برجام غیرقابل‌ اعتماد بودن آمریکا را اثبات کرد.

به گزارش جویا به نقل از فارس ، حجت‌الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن تبریک به مناسبت ولادت مسعود حضرت امام رضا (ع) اظهار کرد: مأمون با دعوت از امام رضا (ع) برای ولایت‌عهدی در پی ایجاد بحران برای آن حضرت بود.

وی افزود: بحران سازش امام رضا (ع) با دستگاه مأمون، پذیرش مشروعیت حکومت مأمون، متهم کردن حضرت به دنیاطلبی  و… وجود داشت اما امام رضا (ع) با تدبیر الهی این بحران‌ها را به فرصت تبدیل کردند و با استفاده از تریبون خلافت با زبانی منطقی حقانیت مکتب اهل‌بیت (ع) را بر مسند نشاندند.

امام‌ جمعه برخوار با اشاره به دیدار وزیر، معاونان و برخی از مدیران وزارت اطلاعات با رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: این وزارتخانه کلیدی و حساس به هیچ جناح، گروه سیاسی و یا غیر آن تعلق ندارد و در راستای اهداف نظام اسلامی است که در همکاری و همراهی با سایر نهادهای امنیتی و نظامی کشور توانسته است به لطف خدای متعال در امنیت مثال‏‌زدنی کنونی کشور، سهم جدی و مهمی داشته باشد.

وی تصریح کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در میان مردم از محبت و احترام و در چشم دشمن از مهابت و صلابت و نفوذناپذیری بالایی برخوردارند که این وضعیت باید حفظ شود و بهبود یابد.

سرافراز با تبریک ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان عزیز و قهرمان به میهن اسلامی در سال ۱۳۶۹ گفت: در این روز ایران اسلامى شاهد بازگشت آزادگان سرافرازى بود که پس از سال‏‌ها اسارت در زندان‏‌ها و اسارتگاه‌های مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامى خود گذاشتند و به آغوش خانواده‏‌هاى خود بازگشتند.

وی ادامه داد: مردانى از قبیله غیرت و حماسه که در دوران اسارت، شرایط سختى را گذراندند، اما درعین‌حال با حفظ دین و اعتقادات و دل‌بستگی خود به اسلام، امام و انقلاب، موجب افتخار و آبرومندى ملت خود در برابر دشمن شدند و سرانجام با موفقیت و سرافرازى به وطن بازگشتند.

امام‌ جمعه برخوار با یادآوری ۲۸ مرداد سالروز کودتای آمریکایی انگلیسی در سال ۱۳۳۲ عنوان داشت: تاریخ ایران به ویژه دوران مشروطه نشان داده که نمی‌شود به‌طرف آمریکایی اعتماد کرد، در حقیقت بزرگ‌ترین اشتباه مصدق این بود که به آمریکایی‌ها اعتماد کرد و برای اینکه بتواند خود را از زیر فشار انگلیس‌ها نجات بدهد، به آمریکایی‌ها متوسل شد؛ آمریکایی‌ها نیز به‌جای اینکه به مصدق که به آنها حُسن ظن پیدا کرده بود کمک کنند، با انگلیس‌ها هم‌دست شدند، مأمور خود را به ایران فرستادند و کودتای ۲۸ مرداد را راه انداختند.

وی اضافه کرد: اگر به فضای سیاسی کشور و رفتارهای برخی از سیاسیون به‌دقت توجه کنیم، متوجه می‏‌شویم که برخی از جریانات سیاسی به‏‌واسطه اشتباهات محاسباتی، تصور غلطی دارند و خیال می‏‌کنند که کلید حل مشکلات کشور به‏ دست آمریکا و یا در مذاکره با آمریکاست.

سرافراز تأکید کرد: این تصورات غلط باعث شده است که برخی راه نجات ملت ایران و راه‏‌حل مسائل داخلی را در همکاری با آمریکا بدانند، این در حالی است که آمریکا به‏ عنوان یک دولت مستکبر نه‌ تنها حاضر به همکاری و همراهی با ما نیست بلکه نحوه زورگویان رابطه آمریکا با دیگر کشورهای جهان و حتی اروپایی‏‌ها نشان از خوی استکبارگری آمریکاست.

وی با بیان اینکه برجام غیرقابل‌اعتماد بودن آمریکا را اثبات کرد، متذکر شد: امروز مسؤولان دستگاه دیپلماسی کشور و همان کسانی که در مذاکرات از اول تا آخر حضور داشتند می‏‌گویند آمریکا نقض عهد کرده است و به تعبیر مقام معظم رهبری این برجام شد برای ما یک نمونه، یک تجربه.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top