همزمان با سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی؛ نوبخت معاون رئیس‌جمهور به‌منظور افتتاح تعدادی از پروژه‌های عمرانی به شاهین‌شهر اصفهان سفرکرد/ایران جزء ۱۸ اقتصاد بزرگ دنیاست/درآمدهای نفتی تا پایان سال به مرز ۴۱ میلیارد دلار خواهد رسید

امروز صورت می‌گیرد؛ نوبخت معاون رئیس‌جمهور به‌منظور افتتاح تعدادی از پروژه‌های عمرانی به شاهین‌شهر اصفهان می‌کند

همه تلاش دولت‌مردان تدبیر و امید بر پاره کردن حلقه تحریم بوده است/درآمدهای نفتی تا پایان سال به مرز ۴۱ هزار میلیارد دلار خواهد رسید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویاآنلاین، صبح امروز جمعه ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۵ با تبریک فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و همچنین سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و معاون رئیس‌جمهور(رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور)  به‌منظور افتتاح تعدادی از پروژه‌های عمرانی که شامل پروژه احداث منبع و خط انتقال آب پساب تصفیه شده، افتتاح مرکز سلامت، تکمیل فاز یک مجموعه گردشگری شاهین شهر، آغاز عملیات اجرایی ایستگاه اتوبوس مکانیزه، ایستگاه پمپاژ آب و مجموعه ای از طرح های خدماتی است. طرح تامین آب و انتقال پساب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال، منبع۱۰ هزار کیلومتر مربعی، هفت کیلومتر لوله گذاری و ایستگاه پمپاژ، امروز با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه در شاهین شهر افتتاح شد. همچنین افتتاح سه فرهنگسرا، مجموعه پارکینگ طبقاتی آدینه، مدرسه ۱۲ کلاسه و ایستگاه هوشمند مکانیزه از دیگر طرح هایی بود که برای اجرا و بهره برداری از این پروژه ها در مجموع ۵۰۶ میلیارد ریال هزینه شده است، به شهرستان شاهین‌شهر و میمه اصفهان سفر کرد. که در این سفر رسول زرگرپور استاندار اصفهان، معاون عمرانی استانداری اصفهان، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان اصفهان و برخی از مسؤولان و مقامات محلی ازجمله حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس، فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر شاهین شهر و … او را همراهی می‌کردند.

محمدباقر نوبخت در تالار شیخ بهایی شاهین‌شهر با تبریک فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و همچنین سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی اظهار کرد: همه تلاش دولت‌مردان تدبیر و امید بر این اساس بود که همه حربه‌ی این حلقه ظالمانه و سختی که به نام تحریم به دور ملت ایران کشیده بودند پاره کنند.

وی با بیان اینکه همه مشکلاتی که بیان و گفته شد و انتظار هست که دولت آن‌ها را انجام دهم نیازمند منابع مالی است؛ اگر دولتی به دنبال خدمت باشد باید دنبال تأمین مالی باشد، افزود: تا پایان سال پیش‌بینی ما از درآمدهای نفتی در قانون برنامه‌وبودجه تا پایان سال چیزی در حدود ۳۳ هزار میلیارد دلار بود. با مژده ای که وزیر نفت دادند گفتند که این درآمدها تا پایان سال به چیزی در حدود ۴۱ هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: با رشد درآمدهای نفتی ما نزدیک به ۸ هزار میلیارد دلار بیشتر از آنچه که پیش‌بینی‌شده بود می‌توانیم در روند پروژه‌های عمرانی و خدمت به مردم کمک کنیم.

وی بیان داشت: دنیا در شرایط نیمه رکودی به سر برده و کشورهای منطقه به جهت افت قیمت نفت با رکود اقتصادی مواجه شده‌اند؛ قیمت نفت اپک ۵۲ دلار است و این نسبت به آمار زیر ۳۰ دلار ۶ ماهه مشابه سال گذشته رقم بسیار بالایی و خوبی است.

نوبخت با بیان اینکه درآمد ارزی کشور بالغ‌بر ۱۱۹ میلیارد دلار در سال ۹۱ بود، تصریح کرد:

ما امروزه در کشور با انبوه زیادی از مطالبات به‌حق مردمی روبه‌رو هستیم درحالی‌که این ۴۱ هزار میلیارد دلار درآمد نفتی که در بالا به آن اشاره شد نسبت به ۱۱۹ میلیارد دلار  سال ۹۱ یعنی یک‌سوم.

سخنگوی دولت اظهار کرد: در ۶ ماه نخست سال ۹۵ با رشد اقتصادی ۶٫۵ درصد با فروش نفت و ۴٫۵ درصد بدون فروش نفت روبرو بوده‌ایم؛ طی یک ماه گذشته و به‌ویژه ۳ روز قبل، ۲ گزارش از سوی صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی مطرح شد که باثبات‌ترین اقتصاد منطقه متعلق به ایران است.

وی متذکر شد: دولت در سال ۹۲ با فروش نفت به قیمت ۱۰۴ دلار بودجه را تنظیم کرد و این در حالی است که امسال قیمت نفت به نصف کاهش‌یافته است اما در چنین شرایطی همچنان رشد اقتصادی داشته‌ایم.

نوبخت ادامه داد: کشورهای نفت‌خیزی مثل عربستان سعودی و کویت که در حال حاضر حقوق کارکنان کشور خود را تقلیل داده‌اند و حتی مجبور شده یارانه‌های مردم را کاهش دهد اما دولت ایران توانست در شرایط رکود طرح تحول سلامت و دیگر طرح‌ها را پیش ببرد.

وی متذکر شد: امیدواریم مردم آثار رشد اقتصادی را در زندگی خود مشاهده کنند؛ هرچند ممکن از سفرهای برخی از خانواده‌های ایرانی رنگین نباشد اما امروزه ایران در بین کشورهای جهان هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و از استرالیا، هلند، امارات متحده عربی ازنظر قدرت و حجم اقتصادی به‌مراتب بالاتر هستیم.

سخنگوی دولت تأکید کرد: بدون تردید این رشد اقتصادی حاصل بستری است که از ۳۸ سال پیش در ایران فراهم شد و خدمات زیادی را برای مردم به دنبال خواهد داشت.

در ابتدای این جلسه علیرضا بصیری جزی فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه با تبریک دهه فجر و ولادت باسعادت حضرت زینب(س) روز پرستار اظهار کرد: شهرستان شاهین‌شهر و میمه در ۱۵ کیلومتری شمال اصفهان با ۲۳۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ شهر و ۲ بخش و ۱۹ روستا به مرکزیت شهر شاهین‌شهر قرار دارد که می‌توان آن را ایران کوچک با مردمانی بزرگ نام نهاد.

وی افزود: شهری با نشاط و شهرستانی شهیدپرور با ۶۹۳ شهید و بیش از ۱۷۰۰ جانباز و ۱۴۴ آزاده نشان‌گر حضور مردم ما در صحنه است.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه تصریح کرد: این شهرستان از پتانسیل‌های زیادی برخوردار است؛ ۱۰ دانشگاه دولتی، غیرانتفاعی و پیام‌نور و همچنین وجود ۱۰ شهرک‌ و ناحیه صنعتی و فعالیت ۲۲۰۰ واحد صنعتی از ظرفیت‌های این شهرستان است.

وی خاطر نشان کرد: در بخش کشاورزی و بخش‌های دیگر این شهرستان حرف برای گفتن دارد؛ نیاز است که زیرساخت‌های شهرستان مورد عنایت دوستان قرار گیرد؛ به عنوان مثال قطار سریع‌السیر و متروی شاهین‌شهر به اصفهان که از مطالبات مردم این شهرستان است.

بصیری مطرح کرد: توجه به موضوع فاضلاب که به دلیل فرسودگی شبکه نیاز به اصلاح دارد و بسیاری از شهرها نیاز به شبکه‌گذاری دارد و همچنین قطار سریع‌السیر شاهین شهر-اصفهان، ضروری است.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top