امسال ۴۰ پایگاه تابستانی در شهرستان برخوار برقرار می‌شود/ رشد ۱۰ درصدی دانش آموزان کلاس اولی در برخوار

امسال ۴۰ پایگاه تابستانی در شهرستان برخوار برقرار می‌شود/ رشد ۱۰ درصدی دانش آموزان کلاس اولی در برخوار

رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان برخوار گفت: امسال ۴۰ پایگاه تابستانی در شهرستان برخوار برقرار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از اصفهان؛ امروز تصمیم گرفتیم پیرامون موضوعات مختلف آموزشی، پرورشی و حتی عمرانی در سال تحصیلی ۹۵ – ۹۶ با مجموعه آموزش و پروش شهرستان برخوار که علی بابایی سکان‌دار آن می‌باشد. گفت‌وگویی انجام داشته باشیم تا خانواده‌های برخواری با توجه به اتمام سال تحصیلی ۹۵ و آماده شدن فرزندان آن‌ها برای سال تحصیلی جدید، چه برنامه‌هایی در دستور کار دارند.
جویاآنلاین: به‌عنوان سؤال اول در مجموع پیشرفت آموزشی شهرستان برخوار چگونه بوده است؟
بابایی: در حال حاضر تنها معیار معتبر و مستندی که در بحث پیشرفت تحصیلی در آموزش‌وپرورش ازنظر روایی قابل‌اعتماد و استناد است. نتایج کتبی امتحانات نهایی خردادماه سال سوم متوسطه هست که همه مراحل اجرای آن به‌صورت قرنطینه و با نظارت دقیق مسئولین کشوری و استانی و تصحیح آن در خارج از شهرستان با جداسازی سر برگ و با امضای دو مصحح انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در ارزیابی استان و مستندات موجود از نتایج این آزمون در پنج سال گذشته که اخیرا توسط مسئولین استان اعلام‌شده به لطف الهی و همت تک‌تک مدیران و سایر همکاران آموزشی، شهرستان برخوار در خرداد سال ۹۴ نسبت به خرداد سال ۹۰ دقیقا ۹۴ صدم نمره در معدل رشد و پیشرفت داشته است.
رئیس آموزش‌وپرورش برخوار گفت: از طرفی شهرستان برخوار بحمدالله رشدی بیشتر از ۵۰ درصد در سال ۹۴ نسبت به رشد میانگین استان داشته است که این موفقیت بزرگ به خاطر تلاش ارزشمند همکاران عزیزم در مدارس و برنامه‌ریزی خوب همکاران بزرگوارم در اداره بوده است.
وی بیان داشت: به‌گونه‌ای که علاوه بر برنامه‌های آموزشگاهی، چندین جلسه و همایش بزرگ به‌صورت متمرکز پیرامون مباحث آموزشی برای دانش آموزان و همکاران در سطح شهرستان با حضور اساتید برجسته و متخصصین امر برگزار گردیده است.
جویاآنلاین: جذب دانش آموزان در مسابقات فرهنگی هنری نسبت به گذشته چطور بوده است؟
بابایی: به لطف الهی مخصوصاً امسال نسبت به سال‌های گذشته جذب بیشتر و برنامه‌ها بهتر بوده است. به صورتی که برای اولین بار در چهار سال گذشته هشت همایش بزرگ در تالار شهرداری دولت‌آباد برای نفرات برتر این مسابقات تحت عنوان همایش بزرگ فرهیختگان فرهنگی هنری برگزار و به بیش از ۴ هزار دانش‌آموز برتر، ده‌ها میلیون تومان هدیه و تقدیرنامه باشکوه خاصی تقدیم شد.
وی یادآور شد: در اردیبهشت‌ماه امسال ۶۵۶ دانش‌آموز برتر دختر و در روز بعد بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز برتر پسر تقدیرنامه و هدایایی بیش از سی میلیون تومان از دست مسئولین در تالار دریافت کردند.
کاری که بنا بر نظر مسئولین استان در سطح استان و کشور کم‌نظیر بوده است و درحالی‌که یک ریال اعتبار نیز وجود نداشته است و همه آن از خیرین و محل‌های دیگر تأمین‌شده است.
جویاآنلاین: در خصوص هیات دانش‌آموزی شهرستان کمی توضیح دهید؟
بابایی: در این خصوص باید گفت که با پیگیری‌های جدی به لطف الهی و همت تک‌تک مسئولین عزیز و کادر بزرگوار آموزشگاه‌ها برنامه هیات دانش‌آموزی مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان برخوار به نمایندگی از کل هیئت‌های دانش‌آموزی استان برای اولین بار در سه سال گذشته با نظم و شکوه خاصی به‌صورت زنده در چند شبکه کشوری و استانی در زمانی بیش از یک ساعت پخش‌شده که مستندات آن موجود است.
وی بیان داشت: بدون تردید این افتخاری بس بزرگ برای شهرستان می‌باشد؛ در ضمن نظم و شکوه مراسم عزاداری به‌گونه‌ای بود که باعث شد تا در ارزیابی مسئولین کشوری، استان اصفهان به خاطر این فعالیت، به‌عنوان استان برتر کشور شناخته شود.
جویاآنلاین: در ارتباط با جلسات آموزش خانواده و آسیب‌های اجتماعی کمی بیشتر توضیح دهید؟
رئیس آموزش‌وپرورش برخوار: مدیران محترم علی‌رغم مشکلات و عدم اعتبار و سرانه با سختی تمام سعی نموده‌اند بر اساس گزارش‌ها و مستندات موجود از بهترین اساتید و مدرسان آموزش خانواده جهت توجیه اولیاء در عرصه‌های مختلف استفاده نمایند.
وی ادامه داد: علاوه بر آن اداره در پنج سال گذشته ده‌ها همایش با حضور اساتید بزرگ کشوری و استانی در سطح شهرستان از جمله امام‌زاده ابراهیم (ع)، تالارهای شهرداری؛ پایگاه‌های نماز جمعه و مساجد با جمعیت‌های بیش از هزارنفری برگزار نموده است.
بابایی گفت: به گو نه ای که در یک‌فاصله کوتاه با برنامه‌ریزی دقیق ۱۰ هزار نفر یا به بیانی اکثریت قریب به‌اتفاق اولیاء در تمام شهرها و روستاهای خود در همایش بزرگ پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی که در هر شهر و روستا به‌صورت مجزا و معمولاً بعد از وقت اداری برگزار می‌شد شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: همایش‌های خانواده، نماز و آسیب‌های اجتماعی که هر سال در پنج سال گذشته به لطف الهی در همه‌ی شهرها و روستاها برخوار با حضور اساتید بزرگ و کارشناسان صداوسیما به‌صورت مجزا برگزارشده و امسال هم تاکنون در چند شهر و روستا برگزارشده و همچنان ادامه دارد و این در حالی است که آموزش‌وپرورش جهت برگزاری آن‌ها وظیفه‌ای نداشته و حتی یک ریال بابت همایش‌ها مزبور در اختیار نداشته است ولی با استفاده از منابع و امکانات خیرین با میلیون‌ها تومان هزینه انجام‌شده است.
جویاآنلاین: وضعیت بازدید و نظارت بر مدارس چگونه است؟
بابایی: بارها در جلسات مختلف خدمت همکاران عزیز اداری عرض کرده‌ام که هر چه در اداره مشغول باشیم کارنکرده‌ایم و هر چه از مدارس بازدید و از نزدیک شاهد زحمات مدیران و همکاران محترم باشیم کارکرده‌ایم.
وی ادامه داد: مع‌الوصف بنابراین اعتقاد اولاً شورای بازدید هرچند وقت یک‌بار تشکیل و کم و کیف بازدیدها بررسی و بازخورد آن‌ها به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود و همکارانیکه بیشترین بازدید را داشته‌اند مورد تقدیر قرار می‌گیرند.
رئیس آموزش‌وپرورش برخوار ادامه داد: ثانیاً هدف از بازدید تحت هیچ عنوان مچ‌گیری نبوده و نیست بلکه برای تقویت محاسن در آموزشگاه‌ها است.
وی یادآور شد: در هرحال برای تحقق این اعتقاد و عملیاتی شدن آن چهار نوع بازدید پیش‌بینی و برنامه‌ریزی‌شده است که عبارت‌اند از: بازدید معمول که برنامه سالانه برای هر روز آن تدوین و در طول سال وفق برنامه از اول وقت تا پایان وقت انجام می‌شود و بعد بازدید ضربتی که در یک‌زمان محدود و مشخص جهت موضوع خاصی از همه‌ی مدارس بازدید می‌شود مثلاً پروژه مهر و؛ و اما بازدید موردی از برنامه سالانه جلسات انجمن اولیا و مربیان یا شورای دبیران مدارس که قبلاً توسط مدیران محترم اعلام‌شده است به‌صورت اتفاقی مورد بازدید قرار می‌گیرند و در آخر بازدید از مراسم صبحگاه آموزشگاه‌ها که معمولاً توسط شاخه ریاست و قبل از حضور همکاران و مراسم آغازین در مدرسه حضور پیداکرده و تا پایان صبحگاه و شروع کلاس‌ها ادامه پیدا می‌کند.
جویاآنلاین: لطفا به برخی از موفقیت‌های آموزش‌وپرورش شهرستان برخوار اشاره فرمایید؟
بابایی: به لطف الهی آموزش‌وپرورش شهرستان در عرصه‌های مختلف پرورشی، آموزشی، عمرانی و رفاهی در پنج سال گذشته به‌صورت معجزه گونه و واقعا مثال‌زدنی رشد قابل ملاحظه ای داشته است.
وی افزود: در ارزیابی استان و مستندات موجود از نتایج آزمون امتحانات نهایی در پنج سال گذشته که اخیراً توسط مسئولین استان اعلام‌شده، شهرستان برخوار در خرداد سال ۹۴ نسبت به خرداد سال ۹۰ دقیقا نودوچهار صدم نمره در معدل رشد و پیشرفت داشته است.
رئیس آموزش‌وپرورش برخوار گفت: مجمع خیرین مدرسه‌ساز برای اولین بار به‌صورت رسمی در سطح شهرستان در سال ۹۲ تأسیس و در هر شهر و روستا یک کمیته خیرین تشکیل که حاصل آن جذب میلیاردها تومان برای شهرستان بوده است.
وی تصریح کرد: چندین قطعه زمین توسط خیرین و شهرداران و شوراهای اسلامی در پنج سال گذشته به آموزش‌وپرورش اهداء شده است؛ که ارزش آن‌ها چندین میلیارد تومان برآورد می‌شود.
بابایی اظهار کرد: در مدت مذکور ۱۰ فضای خیر ساز با حضور خیرین ارجمند و مسئولین محترم کشوری، استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است.
وی بیان داشت: گرفتن قول قطعی و حتمی برای ساخت حدود بیست آموزشگاه توسط خیرین بزرگوار که همه هماهنگی‌های لازم و معمول آن به‌صورت جدی در حال پیگیری هست.
رئیس آموزش‌وپرورش برخوار تصریح کرد: پنج فضای خیر ساز که صد درصد ساخت و هزینه آن توسط خیرین انجام‌شده به لطف الهی در چهارمین همایش بزرگ خیرین مدرسه‌ساز اردیبهشت‌ماه امسال با حضور خیرین ارجمند و مسئولین محترم کشوری، استانی و شهرستانی افتتاح و چهار فضای خیر ساز کلنگ زنی شد.
وی متذکر شد: چهار آموزشگاه نمونه دولتی در شهرستان برای اولین بار در سال تحصیلی ۹۲/۹۳ تأسیس شد تا ضمن جلوگیری از خروج دانش آموزان با استعداد شهرستان، استعدادهای خوب شهرستان بتوانند از حق قانونی خود در کنکور از منطقه دو استفاده نمایند.
بابایی با بیان اینکه با پیگیری‌های جدی کنکور در چهار سال گذشته در شهرستان برگزار و برای اولین بار دانش آموزان دبیرستان‌های شهرستان توانستند در بهترین دانشگاه‌ها و رشته‌هایی مثل پزشکی، دندانپزشکی و … پذیرفته شوند، اظهار کرد: رشد پذیرش دانش آموزان در دانشگاه‌های دولتی هر سال نسبت به سال گذشته بهتر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: رشد بی‌سابقه حدود سه هزار درصدی جذب گردشگر در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۱ و چهار هزار درصدی نسبت به سال ۹۰ و ارتقاء چهار رتبه‌ای شهرستان در سال ۹۶ و قرار گرفتن در بین چهار شهرستان برتر استان اصفهان نیز مثال‌زدنی است.
رئیس آموزش‌وپرورش برخوار با بیان اینکه اعتبارات جاری آموزش‌وپرورش شهرستان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۲ بیش از هشتاد و دو در صد افزایش داشته است. گفت: اعتبارات عمرانی آموزش‌وپرورش شهرستان در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۲ با پیگیری‌های جدی مسئولین محترم ذی‌ربط ۴ صد و ۲۰ درصد رشد داشته و نسبت به اعتبارات عمرانی سایر ادارات بیش از ۳ برابر افزایش داشته است.
وی یادآور شد: در بحث گرمایش مدارس کار بزرگی در حال انجام است به‌گونه‌ای که با هزینه‌ای بالغ‌بر میلیاردها تومان در دو سال گذشته بیش از ۷۰ درصد مدارس مجهز به سیستم گرمایشی شوفاژ با موتورخانه مرکزی شده و قرار است که در اسرع وقت صد در صد آموزشگاه‌ها به سیستم شوفاژ مجهز شوند.
بابایی تصریح کرد: کسب عناوین افتخارآفرین اول کشوری توسط همکاران و دانش آموزان آموزشگاه‌های زینب، هشیار سر، سحر، فردوسی و… در رشته‌های مختلف، رتبه برتر نماز برای چهارمین سال متوالی، رتبه برتر هفته معرفی مشاغل برای چهارمین سال متوالی، رتبه برتر بهداشت روانی برای چهارمین سال متوالی، کسب رتبه برتر توسط شورای آموزش‌وپرورش برای سومین سال متوالی، کسب رتبه برتر در پروژه مهر ۹۴ برای چهارمین سال متوالی همچنین در چهار سال گذشته از حدود ۵۰ گروه آموزشی شهرستان ۴۵ گروه آموزشی توانست عنوان برتر استان را کسب کند.
وی در پایان با بیان اینکه امسال بیش از ۴۰ پایگاه تابستانی در هفت شهر شهرستان برخوار برای دانش آموزان برقرار است، گفت: سال گذشته نزدیک به ۲ هزار نفر کلاس اولی (پسر و دختر) داشتیم که پیش‌بینی می‌شود برای امسال شاهد رشد ۱۰ درصد باشیم.
انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top