انتصاب‌های فامیلی در شهرداری نتیجه قانون شوراهاست/ دریافت مجوز واحدهای صنعتی جدید در گرو استفاده از نیروهای بومی است

انتصاب‌های فامیلی در شهرداری نتیجه قانون شوراهاست/ دریافت مجوز واحدهای صنعتی جدید در گرو استفاده از نیروهای بومی است

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از شاهین‌شهر، علیرضا بصیری جزی پیش از ظهر امروز سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه ۱۳۹۶ در آیین معارفه شهردار جدید شاهین‌شهر که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، امام‌جمعه شاهین‌شهر، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد، اظهار کرد: استخدام جوانان شهرستان شاهین‌شهر و میمه در واحدهای صنعتی این شهرستان با وجود آمارهای بالای بیکاری جوانان، درخواست به‌حق مردم است.

وی با بیان اینکه در شهرستان شاهین‌شهر و میمه نزدیک به ۲ هزار واحد صنعتی فعال وجود دارد اما نرخ بیکاری جوانان سه درصد از متوسط نرخ بیکاری استان اصفهان بیشتر است؛ افزود: یکی از دلایل بالا بودن آمار بیکاری جوانان این شهرستان، استخدام نیروهای کار خارج  از شهرستان شاهین‌شهر و میمه در واحدهای صنعتی بوده است.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: در شرایط جدید احداث واحدهای صنعتی، طرح‌های اقتصادی در صورتی مجوز ساخت دریافت می‌کنند که از مدیران و نیروهای کار ساکن و بومی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه بیشتر استفاده کنند.

وی عیسی بهمنی، شهردار جدید را مدیری متدین و باتجربه توصیف کرد و از او خواست به ارباب‌رجوع دسترسی بهتری برای پیگیری مسائل و مشکلات نشان بدهد؛ و گفت: حسین امیری شهردار سابق نیز کارنامه موفقی در فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی و تعامل مطلوبی با مجموعه مدیران این شهرستان از خود به‌جای گذاشته است.

بصیری جزی با تأیید سخنان نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در خصوص مراقبت و پیشگیری از موارد تخلف در شهرداری‌ها از جمله استخدام‌های فامیلی خاطرنشان کرد: از نماینده شهرستان در مجلس درخواست داریم اصلاح قانون انتخابات شوراها را با پیگیری سایر نمایندگان در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دهد.

وی تأکید کرد: اگر شهرداران با حکم وزیر کشور انتخاب می‌شدند، برخی تخلفات در برخی شهرداری‌ها روی نمی‌داد؛ مثلاً مردم نمی‌گفتند که فلان شهردار را فلان افراد تعیین کردند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top