حجت‌الاسلام مصلحی عنوان کرد؛

انقلاب اسلامی موجب گرایش اندیشمندان غرب به قرآن شد/ نهضت امام حسین(ع) رنگ و بوی بین‌المللی به خود گرفته است/ عده‌ای به دنبال تکرار نوشاندن جام زهر به رهبری‌اند/ عبور از گردنه کنونی دشمن مستلزم رعایت تقوا و صبر است

جانشین رئیس عقیدتی سیاسی دفتر فرمانده کل قوا با بیان اینکه قرآن مجید راه‌های خروج از بن ست را پیش روی اندیشمندان غربی گذاشته است، گفت: تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد مشکلات مربوط به تحریم‌ها است و مابقی این مشکلات هیچ ربطی به تحریم ندارد و باید مواظب نفوذی‌ها دشمن در داخل کشور بود.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اسبق اطلاعات و رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس و امشب در دومین کنگره فدائیان انقلاب اسلامی شهر گرگاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه با تسلیت ایام حزن‌انگیز ماه محرم اظهار کرد: همان‌گونه که در جریان هستید با بارها نیز شنیده‌اید مقام معظم رهبری بسیار به آینده کشور امیدوارند چراکه نسل کنونی و جوان کشور به‌خوبی نشان داده است پای آرمانه‌ای انقلاب و امام راحل(ره) محکم ایستاده است.

وی افزود: امروزه دنیای استکبار و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حال مطرح کردن سؤالات مختلف و شبهه انگیزی در ذهن مردم به‌خصوص جوانان هستند که در ادامه ممکن است هرکدام از این سؤالات طرح‌شده از سوی دشمن دارای پاسخ‌های سنگینی باشد.

جانشین رئیس عقیدتی سیاسی دفتر فرمانده کل قوا با مطرح کردن این سؤال چرا نهضت امام حسین(ع) بعد از گذشت نزدیک به ۱۴۰۰ سال پیش هر سال رونق بیشتری می‌گیرد و امروزه تبدیل به یک گفتمان بین‌المللی شده است، ادامه داد: پاسخ این سؤال به تاریخ بر می‌گردد چراکه بشر بدون توجه به تاریخ نمی‌تواند زندگی کند.

وی به اذهان و توجه کشورهای پیشرفته به تاریخ اشاره کرد و گفت: امروزه علم تاریخ در حوزه علوم انسانی جایگاه رفیع و ویژه‌ای دارد چراکه در آن درس‌ها و پندهای آموزنده‌ای نهفته است.

حجت‌الاسلام مصلحی با بیان اینکه دین مبین اسلام از طریق کتاب آسمانی قرآن به تاریخ پرداخته است، بیان داشت: کتاب آسمانی قرآن خطاب به کل جامعه بشریت هست و در این کتاب بن‌بست‌ها همراه با راحل خروج از آن‌ها به خوبی نشان داده شده است.

وی دلیل رویارویی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و رژیم جعلی اسرائیل با نظام مقدس جمهوری اسلامی را ترویج معرفی کتاب آسمانی قرآن در بین سایر ملل عنوان کرد و گفت: این حرکت انقلاب اسلامی ایران موجب شده است علیرغم بسیاری از توطئه‌ها و برنامه‌ریزی‌های دشمنان غربی جمع زیادی از اندیشمندان آن‌ها به سمت قرآن گرایش پیدا کنند.

جانشین رئیس عقیدتی سیاسی دفتر فرمانده کل قوا تصریح کرد: دانشمندان غربی با مطالعات فراوانی که داشته‌اند به‌خوبی متوجه این امر شده‌اند که قرآن کتاب آسمانی مسلمان‌ها به خوبی راهکاری برون رفت از مسائل و مشکلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و سایر را جلوی پای بشریت گذاشته است.

وی با بیان اینکه قرآن مجید دارای بیش از ۶ هزار آیه مبارکه هست که از این تعداد ۲ هزار و ۴۰۰  آیه مبارکه به تاریخ می‌پردازد، خاطرنشان کرد: خداوند متعال با بیان داستان‌های تاریخی متعدد مانند؛ حضرت نوح(ع)، ابراهیم(ع)، موسی(ع)، عیسی(ع)، یوسف(ع)، ایوب(ع) و غیره در قرآن سه هدف مهم از جمله تعقل و یا همان اندیشیدن را دنبال می‌کند.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه زندگی تاریخی امام حسین(ع) نیز باید تجزیه‌وتحلیل شود، اظهار داشت: امام حسین(ع) زمانی که از مدینه به سمت کربلا حرکت کردند یاران او ۷۲ نفر نبودند بلکه عده‌ای در مدینه، عده‌ای در بین راه، عده‌ای در کربلا، عده‌ای در شب عاشورا، عده‌ای در روز عاشورا و عده‌ای هم‌زمانی که امام(ع) تنها شد به او پیوستند که در واقع می‌توان گفت ۸ گروه بودند.

وی متذکر شد: همان‌گونه که امام در وصیت‌نامه الهی و سیاسی خود فرموده‌اند، او برای اصلاح امت جد خود این نهضت را به راه انداخت و توانست با ۷۲ نفر یار باوفا حکومت یهودی-صهیونیستی بنی‌امیه را منقرض کند.

حجت‌الاسلام مصلحی با تأکید بر اینکه بنی‌امیه طراحی یهودی-صهیونیستی بود که می‌خواست با نفوذ معاویه در آن اسلام را به سمت‌وسوی اضمحلال و نابودی بکشاند، گفت: امروزه امام خامنه‌ای نیز بارها و بارها هم در حضور خواص و در حضور عوام مسئله نفوذ را به‌طور جد یادآور شده است.

وی با بیان اینکه توطئه طراحی‌شده یهودی-صهیونیستی تا جایی بالا کشید که معاویه را به پیامبر(ص) چسباند تا حدی که کاتب وحی قرار گرفت، اظهار کرد: معاویه یک نفوذی یهودی-صهیونیستی بود که ۲۰ سال بر دنیای اسلام حکومت کرد.

جانشین رئیس عقیدتی سیاسی دفتر فرمانده کل قوا با تأکید بر اینکه توطئه‌های یهودی-صهیونیستی همچنان ادامه دارد، ادامه داد: مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند؛ تا بشر و این کره خاکی هست، جنگ حق علیه باطل نیز ادامه خواهد داشت حتی در زمان ظهور یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج).

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به‌صراحت فرمودند که دیگر اجازه نخواهیم داد حکومت‌های جبار و فاسد سرهای بی‌گناهی همچون سر مبارک امام حسین (ع) را روی نیزه ببرند، تصریح کرد: دشمن هم‌اکنون در تلاش است با سوء استفاده از بی‌تدبیری‌های حوزه مدیریت کشور مشکلات اقتصادی و جنگ روانی و تبلیغاتی علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با عناوین مختلف به راه بی اندازد.

حجت‌الاسلام مصلحی با بیان اینکه تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد مشکلات مربوط به تحریم‌ها است و مابقی این مشکلات هیچ ربطی به تحریم ندارد و باید مواظب نفوذی‌ها دشمن در داخل کشور بود، یادآور شد: عده‌ای عمر و عاص صفت در داخل کشور به دنبال تکرار نوشاندن جام زهر به مقام معظم رهبری‌اند با نمی‌دانند در این بازی که به راه انداخته‌اند دست برتری با امام خامنه‌ای است و با مدیریتی که دارند همه نقش‌های شوم و پلید آن‌ها را خنثی خواهد کرد.

وی مثالی در مورد ورود انواع خودروهای لوکس به داخل کشور در این برهه تحریم‌ها زد و گفت: همان‌گونه که عنوان شد عده‌ای در داخل کشور متأسفانه سنگ آمریکا را به سینه می‌زنند در حالی که از پیشرفت‌های داخل کشور خود به‌خصوص در حوزه انرژی هسته‌ای، صنایع دفاعی و فناوری‌های نو بنیان بی‌اطلاع هستند.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی یهودی-صهیونیستی به دنبال ترور دانشمندان و نخبگان علمی کشور ما هستند تا شاید بتوانند جلوی پیشرفت کشور را در عرصه‌های مختلف بگیرند، گفت: نباید فراموش کنیم شهیدانی همچون شهریاری و احمدی روشن با دستانی خالی توانستند مشکل غنی‌سازی اورانیوم ۲۰ درصد را در کشور برای همیشه حل‌وفصل نمایند.

وی با تأکید بر اینکه برخی از مسئولان نظام پذیرش سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری برای آن‌ها سهمگین هست، اظهار داشت: عبور از گردنه کنونی دشمن مستلزم رعایت دو امر بسیار مهم یکی تقوا و صبر یا همان ایستادگی و مقاومت است چراکه اگر بخواهیم با همین دو سلاح پوزه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا را به زمین خواهیم مالید همان‌گونه که در فتنه دی‌ماه سال گذشته و مرداد ماه امسال به زمین مالیدیم.

انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top