اکرم خانی خبر داد: آمادگی کامل سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر برای مقابله با حوادث چهارشنبه سوری

اکرم خانی خبر داد: آمادگی کامل سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر برای مقابله با حوادث چهارشنبه سوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویاآنلاین، سعید اکرم خانی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین‌شهر ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در جهت تبین خطرات ناشی از رفتارهای مخاطره‌آمیز و آتش‌بازی در چهارشنبه آخر سال و همچنین ارائه گزارش عملکرد سال ۱۳۹۵ برگزار شد، اظهار کرد: . امیدواریم خیلی از افرادی که اقدام به رفتارهای پرخطر و مخاطره‌آمیز به‌خصوص در چهارشنبه آخر سال می‌زنند به احترام و برکت خون شهدای پلاسکو بر دارند.

وی با بیان اینکه به علت برخی از رفتارهای مخاطره‌آمیز و آتش‌بازی در چهارشنبه آخر سال کلیه پرسنل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین‌شهر فراخوان شده‌اند و همگی در آمادگی کامل به سر می برنند، افزود: برنامه‌ریزی کامل انجام‌گرفته است که در چهار نقطه حساس شهر شاهین‌شهر نیروهای سازمان آتش‌نشانی مستقر شوند تا خدایی نخواسته به‌محض اطلاع از حادثه‌ای سریع در محل حضور پیدا کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین‌شهر تصریح کرد: این سازمان در خصوص اطلاع‌رسانی و خطرات ناشی از چهارشنبه آخر سال اقدامات و برنامه‌های خوبی ازجمله آموزش، مشاوره، توزیع و پخش تراکت و بروشور و پوستر با محوریت این موضوع در دست اقدام دارد که از امروز آن‌ها را عملیاتی و اجرائی خواهد کرد.

وی با تقدیر و تشکر از نقش مردم در حمایت، همراهی و همچنین همدردی به‌خصوص در مورد سانحه ملی پلاسکو بیان داشت: با توجه به حساسیتی که نسبت به چهارشنبه آخر سال وجود دارد می‌طلبد مردم نیز در این زمینه همراهی ویژه‌ای داشته باشند.

اکرم خانی با تأکید و توصیه به شهروندان برای رعایت موارد ایمنی ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر در سال جاری به‌منظور کاهش و پیشگیری از حوادث بیش از پنج هزار از دانش آموزان را با موارد خطرساز آشنا و نکات ایمنی را آموزش داده است که قریب به سه هزار و ۱۵۰ نفر از این تعداد دانش آموزان دبستانی و پیش‌دبستانی بودند.

وی با بیان اینکه امکانات و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر در حد مطلوبی قرار دارد تصریح کرد: در سال جاری کارکنان و آتش‌نشانان سازمان به کلیه امکانات ایمنی فردی نیز مجهز شده‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین‌شهر از نوسازی خودروهای قدیمی این سازمان خبر داد و افزود: با حمایت هیئت‌مدیره سازمان و شهردار شاهین‌شهر موفق شدیم در سال جاری علاوه بر نوسازی خودروهای قدیمی و مستعمل شده سازمان، یک دستگاه خودرو اطفائیه و یک دستگاه خودرو پیشرو با قابلیت‌های فنی پیشرفته نیز خریداری و به ناوگان اضافه کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر، سازمان پایلوت استان است خاطرنشان کرد: این سازمان با همکاری سازمان شهرداری‌های استان به آتش‌نشانان استخدام‌شده جدیدالورود آموزش‌های لازم آتش‌نشانی را آموزش داده و شرکت‌کنندگان پس از دریافت مدارج لازم به ایستگاه‌های آتش‌نشانی شهرهای استان معرفی و به‌کارگیری می‌شوند.

اکرم خانی به برگزاری جشنواره برترین‌های آتش‌نشانی اشاره کرد و افزود: این جشنواره که با حضور مدیرکل سازمان آتش‌نشانی کشور وبرترین‌های آتش‌نشانی سراسر کشور برگزارشده بود به همراه تعدادی از کارکنان به‌عنوان مهمان افتخاری شرکت کرده و از خانواده شهدای آتش‌نشان تجلیل به عمل آمد.

وی به افتتاح و بهره‌برداری از ایستگاه چهارم آتش‌نشانی در مجموعه مسکن مهر اشاره کرد و افزود: متأسفانه به دلیل رعایت نشدن برخی موارد ایمنی در مجموعه مسکن مهر، ایستگاه چهارم آتش‌نشانی در این مجموعه تأسیس و آماده خدمات‌رسانی شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین‌شهر از آسانسورها به‌عنوان عمده مشکل حادثه‌ساز در شاهین‌شهر به‌ویژه مجموعه مسکن مهر نام برد و افزود: به دلیل استفاده از تجهیزات نامرغوب در ساختمان‌ها بیشترین حوادث که منجر به اعزام مأموران آتش‌نشانی می‌شود مربوط به آسانسورها است..

وی به قرارداد خرید یک دستگاه نردبان ۴۴ متری اشاره کرد و افزود: با اعتباری بالغ‌بر ۴۵ میلیارد ریال قرارداد خرید یک دستگاه نردبان ۴۴ متری با شرکت معتبر خارجی برای ساختمان‌های بلند ازجمله مجموعه مسکن مهر امضاءشده است که به‌زودی به ناوگان سازمان  آتش‌نشانی شاهین‌شهر به‌عنوان دومین سازمان در سطح استان اضافه خواهد شد.

اکرم خانی میانگین مأموریت‌های واحد عملیات سازمان آتش‌نشانی شاهین‌شهر را ۶۸٫۳ دهم مورد عملیات در ماه عنوان کرد و افزود: در سال جاری حدود ۶۰۹ مورد حادثه به واحد عملیات اعلام‌شده که از این تعداد حادثه ۳۷ مورد حریق، ۳۵ مورد منجر به جراحت،  ۱۲ مورد منجر به فوت و ۳۴۵ مورد نیز منجر به نجات‌یافتگان شد.

وی با بیان اینکه متأسفانه ایمنی منازل مسکونی کمتر موردتوجه شهروندان است گفت: شهروندان در زمان احداث ساختمان مسکونی بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی واحد ایمنی شهرداری ملزم به رعایت موارد ایمنی شده و گواهی پایان کار دریافت می‌کنند اما بعد از اتمام کار دستگاه‌های هشداردهنده که در صورت وقوع حادثه حریق بسیار کمک‌کننده است را غیرفعال می‌کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شاهین‌شهر از مدیران ساختمان‌ها درخواست کرد تا از فعال و آماده‌به‌کار بودن سیستم‌های هشداردهنده در همه ۲۴ ساعت شبانه‌روز اطمینان حاصل کنند و افزود: از ابتدای سال تاکنون ۷۸۴ گواهی ایمنی برای ساختمان‌های در حال احداث صادر و بنا به درخواست شهروندان ۶۰ مورد بازدید ایمنی متفرقه نیز انجام و ۵۵۳ دستورالعمل ایمنی، ۲۹۱ موردبررسی نقشه سیستم اعلام و اطفای حریق، ۱۱۵ مورد بازدید و شناسایی مناطق پر تردد و خطرساز شهر انجام‌گرفته است.

وی پیشگیری را مهم‌ترین سرمایه‌گذاری برای جلوگیری از حوادث تلخ‌بیان و خاطرنشان کرد: بسیار دیده شده که چند ده میلیون هزینه برای پیشگیری می‌تواند سبب حفظ میلیاردها تومان سرمایه از خطر نابودی شود.

اکرم خانی اضافه کرد: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته برخی مراکز تجاری قدیمی شهر به دلیل نداشتن ایمنی لازم اخطار دریافت کردند و همچنین با توجه به حساسیت ایمنی مراکز آموزشی، مدارس سطح شهر مورد بازدید و بازرسی قرار گرفتند که دستورالعمل رعایت موارد ایمنی دریافت کردند.

وی در ادامه با اعلام آمادگی برای بازدید ایمنی از مراکز صنعتی و منازل مسکونی سطح شهر افزود: شهروندان و صاحبان مراکز تجاری و صنعتی می‌توانند در صورت نیاز درخواست بازدید داشته باشند واحد ایمنی و پیشگیری با توجه به قدمت سال ساخت منازل و مراکز موارد و نکات ایمنی لازم را اعلام می‌کنند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی افزود: اداره آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر در ستاد استقبال از مسافران نوروزی ۴۱ باب مدرسه را برای اقامت مسافران نوروزی اعلام کردند که در بازدید از این مدارس نکات ایمنی در خصوص دو باب از این مدارس اعلام شد.

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top