ایجاد منطقه ی ویژه اقتصادی بانه سکوى پرتابى به سمت رونق تجارى صنعتى است

ایجاد منطقه ی ویژه اقتصادی بانه سکوى پرتابى به سمت رونق تجارى صنعتى است

به گزارش جویاآنلاین، به نقل از روابط عمومى فرماندارى بانه، «محمد فلاحی» با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در توسعه مناطق آزاد در استان کردستان، اظهار کرد: اصرار دولت بر تصویب لایحه ى منطقه ى آزاد تجاری بانه و مریوان ناشى از نگاه ویژه ى دولت تدبیر و امید بر توسعه ى مناطق مرزى محروم است.

وی افزود: تکیه بر گزینه هاى دیگر از جمله مرز سیران بند و منطقه ویژه اقتصادى، در صورت عدم تصویب لایحه منطقه ى آزاد، نیز می تواند یکی از گزینه های پیش روی دولت باشد.

فرماندار شهرستان بانه تصریح کرد: زیر ساختهاى منطقه ویژه ى اقتصادى در بانه شروع به کار کرده و این مهم مى تواند سکوى پرتابى به سمت رونق تجارى صنعتى در منطقه به جهت تخفیف در مالیات و عوارض مواد اولیه ى کالاها براى تولیدات داخلى باشد.

فلاحی تاکید کرد: تاکنون چندین پیشنهاد از طرف سرمایه گذاران خارجى جهت سرمایه گذارى در زمینه ى توسعه ى منطقه ى ویژه ى اقتصادى به ما ارائه شده و امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم این پیشنهادات را اجرایی کنیم.

فلاحی خاطرنشان کرد: خوشبختانه رویکرد دولت تدبیر و امید توسعه مناطق مرزی به عنوان یکی از بازوهای توسعه اقتصادی کشور است و ما نیز تمام همت خود را در این مسیر بکار خواهیم بست.

فرماندار بانه ضمن اشاره به نگاه ویژه فرمانداری به توسعه ى صنایع گردشگرى و اشتغال زایی روستایی و تولیدات داخلى در شهرستان، گفت: شهرستان بانه پتانسیل های خوبی در زمینه توسعه اقتصاد صنعتی، کشاورزی و گردشگری دارد و امید است بتوانیم با تخصیص تسهیلات مناسب جهت ایجاد کارگاههاى تولیدى و و مکانیزه کردن بخش کشاورزی چرخ های تولید و اشتغال شهرستان را به حرکت در آوریم.

انتهای پیام/

 

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top