بحران امروز شهرداری شاهین‌شهر ثمره مدیریت برخی مدیران پرمدعای گذشته است/ شورا و شهردار جدید شاهین‌شهر ابتدا خود را اصلاح کنند

بحران امروز شهرداری شاهین‌شهر ثمره مدیریت برخی مدیران پرمدعای گذشته است/ شورا و شهردار جدید شاهین‌شهر ابتدا خود را اصلاح کنند

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا، پایگاه مطالبه گر و عدالت‌خواه شهرستان شاهین‌شهر و میمه روز گذشته ۱۰ مهرماه ۱۳۹۶ طی مطلبی با عنوان «شورای شهر مردم یا شورای شهر شهرداری» آورده است؛ «در چند روز گذشته شورای شهر شاهین‌شهر به اصلاحاتی در نحوه پرداخت‌های شهرداری دست‌زده است که اعتراضات گسترده کارکنان و پرسنل شهرداری را در برداشته است.

در گذشته شهرداری در نحوه پرداخت اضافه‌کاری به کارکنان خود بدعت‌هایی انجام داده که اکنون موجب بحران‌هایی گردیده است.
برای مثال بسیاری از پرسنل شهرداری که حتی یک ساعت اضافه‌کاری نداشته‌اند، در پایان ماه ١٧٠ ساعت اضافه‌کاری دریافت می‌کرده‌اند و با آن کارگر و کارمند زحمت کشی که حقیقتاً اضافه‌کاری انجام می‌داده، تفاوتی نداشته است.

تصویر زیر یک سند از برخی پرسنل شهرداری می‌باشد که بدون هیچ اضافه‌کاری ولی ۱۶۵ ساعت اضافه‌کاری دریافت می‌کنند!!!

از طرفی دیگر حجم بالای استخدامی‌های چند سال گذشته که حدود ۶۰۰ نیروی مازاد روی دست شهرداری خرج برجا گذاشته که تعداد قابل توجهی از این افراد یا از فامیل‌های آقایان اعضاء شورا هستند یا از فامیل‌های شهردار و معاون شهردار و سایر ارگان‌ها و یا اعوان و انصار برخی دیگر از ادارات سطح شهر هستند، که در مجموع پرداخت این حجم بالای حقوق کمر شهرداری شاهین‌شهر را شکسته است و از آن جالب‌تر که تعدادی از این نیروها اصلاً از صبح تا ظهر بیکار هستند. برای مثال مستنداتی در دست ما وجود دارد که یکی از پرسنل شهرداری حتی در سرکار هم حاضر نمی‌شود ولی حقوق و مزایا دریافت می‌کند.

که این‌ها ثمره چندین سال مدیریت یک سری از مدیران پرمدعای شهرداری و اعضای سابق شورای شهر است که شهر شاهین‌شهر را با چنین بحرانی مواجه کرده‌اند.

در این میان با کاهش بودجه‌های شهرداری، کار به‌جایی رسیده که شهرداری باید تمام بودجه‌های خود را هزینه حقوق کارمندان نماید! و برای بودجه‌های عمرانی دیگر چیزی نمی‌ماند! یعنی مردم شاهین‌شهر باید عوارض و پول پرداخت کنند، که شهرداری فامیل‌ها و اعوان‌وانصار برخی مسئولین را سیر نماید و برای رفاه مردم و ساخت امکانات عمرانی خبری نیست!

اکنون دو نکته را باید مدنظر قرارداد، نکته اول شورای شهر و شهرداری باید با قوت به اصلاحات خود ادامه دهد و از فشارها و جوسازی‌ها نهراسد، لذا کسی که اضافه‌کاری انجام نمی‌دهد حق ندارد اضافه‌کاری دریافت نماید ولی آن کارگر و کارمند زحمتکشی که ساعت‌ها تلاش و زحمت متحمل می‌شود در این میان نباید حقوقشان پایمال شود.

نکته دوم اینکه شهردار جدید و اعضای شورای شهر برای صرفه‌جویی در بودجه ابتدا سراغ خود و مدیران بروند و بعد سراغ کارمندان و کارگران، چون وقتی کارکنان شهرداری ببینند که شورا و مسئولین رده‌بالای شهرداری خود جلوی ریخت‌وپاش‌ها را گرفته‌اند با اصلاحات پرداختی  همراهی می‌نمایند.

مثلاً شهرداری باید قاطعانه تمام خودروهایی که در دست معاونان و مسئولین رده‌بالای شهرداری است باز پس گیرد، معنی ندارد یک مدیر شهرداری یک خودرو از هزینه شهرداری در اختیار داشته باشد و هر روز به اصفهان نقل مکان کند. یا شورای شهر که تعداد آن‌ها از یازده نفر در دوره قبل به ٧ نفر رسیده معنی ندارد که چهار خودرو پژو پارس داشته باشند و ماهیانه فقط چیزی حدود ۲۰ میلیون تومان  هزینه راننده‌های این خودروها گردد! الحمدالله هم اعضای شورای شهر و هم مدیران شهرداری اکثریت جزء مرفهین با درآمدهای بسیار بالا می‌باشند و می‌توانند با خودروهای خود رفت‌وآمد کنند.

رهبر انقلاب امام خامنه ای می‌فرمایند: «من الان اعلام می‌کنم و قبلاً هم نوشتم و این را گفتم که آن وقتی‌که آقایان امکانات شخصی دارند، حق ندارند از امکانات دولتی استفاده بکنند. اگر ماشین دارید، آن را سوار شوید و به وزارتخانه و محل کارتان بیایید؛ ماشین دولتی یعنی چه؟ »۱۳۷۰/۰۵/۲۳

یا خبرهای زیادی از معاونان شهرداری و مسئولین سازمان‌ها می‌رسد که حق کمسیون‌ها و پاداش‌های کلانی دریافت می‌کنند یا سفرهای خارجی و داخلی از بیت‌المال می‌روند.
شورا و شهرداری ابتدا باید سفره این موارد را جمع نمایند و بعد با قدرت به اصلاحات سازمانی دست بزنند و جلوی بدعت‌های پرداختی در رده‌های پائین شهرداری را نیز بگیرد.»

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top