بسیاری از ناهنجاری و فسادهای جامعه نشأت گرفته از فقر و نداری است

بسیاری از ناهنجاری و فسادهای جامعه نشأت گرفته از فقر و نداری است

رییس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان بابیان اینکه بسیاری از ناهنجاری و فسادهای جامعه نشأت گرفته از فقر و نداری است، گفت: فقر حتی باعث بی‌دینی نیز می‌شود.

به گزارش جویاآنلاین ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین رنجبر در سخنرانی خطبه‌های پیش‌ازاین هفته نماز جمعه شاهین‌شهر و میمه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: یکی از دلایلی که باعث شد که امروز در این شهرستان حضور پیدا کنم آن است که در ماه مبارک رمضان بیشتر نسبت به سایر ماه‌های دیگر دل‌ها به سمت‌وسوی خداوند متعال روانه می‌شود.

وی افزود: یکی از دلایل فلسفه روزه گرفتن به نقل از امام صادق (ع) این است که کسانی تمکن مالی مناسبی دارند بهتر حال فقرا و مستمندان جامعه که هرروز دچار گرسنگی و تشنگی هستند می‌فهمند.

رییس ستاد احیای زکات استان اصفهان با بیان اینکه بسیاری از ناهنجاری و فسادهای جامعه نشأت گرفته از فقر و نداری است، تصریح کرد: امام علی (ع) به فرزندان خود خطاب می‌کند که من از این موضوع می‌ترسم و نگران هستم که شما از مسئله مهم فقر و تنگ‌دستی محرومان جامعه غافل شوید. البته این مطلب گوشزد به ما می‌باشد چراکه فرزندان امام علی (ع) هیچ‌گاه از مسئله فقر غافل نبوده‌اند.

وی با بیان اینکه فقر حتی باعث بی‌دینی نیز می‌شود چراکه، امام علی (ع) نیز فرمودند: «فقر که آمد دین ناقص می‌شود» به دلایل مختلفی که وجود دارد این اتفاق می‌افتد، ادامه داد:‌ امام علی (ع) در جای دیگری می‌فرمایند: «خدا در اموال اغنیاء سهمی برای فقرا گذاشته است و اگر فقیری عابروی او رفت و شرمنده خانواده شد یا آن‌قدر به‌سختی افتاد که شبانه‌روز نیز کار کند، علت این اتفاق آن است که اغنیاء حق او را نداده‌اند و خداوند متعال نیز روز قیامت به‌حساب آن‌ها خواهد رسید».

رنجبر با بیان اینکه اگر ثروتمندان مقداری از درآمد خود را برای کمک ویاری فقرا و مستمندان کنار بگذارند. بدون شک دیگر شاهد هیچ‌گونه فقیر یا مستمندی نخواهیم بود،‌ بیان داشت: کمیته امداد امام (ره) در این ماه مبارک رمضان برنامه‌ای تحت سفره افطاری برای فقرا و نیازمندان جامعه در نظر دارد که اگر کسانی که توانایی کمک دارند می‌تواند با مراجعه به این نهاد در این برنامه و سایر برنامه‌های این نهاد شریک شوند.

وی یادآور شد: تا فرصت داریم در این دنیا باید به کمک فقرا و محرومان برویم. چراکه هیچ‌کدام از معصومین (ع) امدادرسانی و کمک به فقرا را به سایرین موکول نمی‌کردند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top