بلد نبودن زندگی دلیل اصلی افزایش طلاق در کشور است/زن با مرد خود مامان بازی نکند/مرد ایرانی همسر خود را کانون درک و توجه قرار دهد

بلد نبودن زندگی دلیل اصلی افزایش طلاق در کشور است/ زن با مرد خود مامان بازی نکند/مرد ایرانی همسر خود را کانون درک و توجه قرار دهد

استاد دانشگاه گفت: دلیل اصلی اینکه طلاق در کشور افزایش پیداکرده به‌این‌علت بر می‌گردد که بلد نیستیم با همسر خود چگونه یک زندگی مشترک داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، شاهین فرهنگ (به خونه خودت خوش اومدی؛ kht.ir) روز گذشته در جمع خانواده‌های اصفهانی در باغ غدیر این شهر با بیان اینکه بیشتر دلایل آمارهای طلاقی (اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی) که امروزه توسط مسئولان منتشر می‌شود غلط و به‌نوعی اشتباه است، اظهار کرد: دلیل اصلی اینکه طلاق در کشور افزایش پیداکرده به‌این‌علت برمی‌گردد که بلد نیستیم با همسر خود چگونه یک زندگی مشترک داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رفتار زن و شوهر یا همسران ایرانی نسبت به یکدیگر غلط به نظر می‌رسد، افزود: زن نباید با همسر یا مرد زندگی خود رفتاری مامان گونه داشته باشد.

این روانشناس و استاد دانشگاه‌های تهران با تأکید بر اینکه با سرزنش کردن رفتار آقایان نه‌تنها عوض نمی‌شود بلکه بدتر نیز می‌شود، ادامه داد: خانم نباید کارهای شخصی مرد یا شوهر و حتی فرزندان خود را انجام دهد بلکه باید آن‌ها را آزاد گذاشت تا خودکارهای شخصی خویش را انجام دهند.

وی بیان داشت: خانم‌ها نباید مدام کارها را به مردشان یادآوری کنند یا اینکه جلوی دیگران او را سکه یک پول کنند و اشتباهات او را به رخ بکشند. در ضمن همه مسئولیت‌ها را نباید زن‌ها بر عهده بگیرند.

فرهنگ با بیان اینکه مقایسه همسر خود با دیگران کار درستی نیست، تصریح کرد: خانم خونه نباید به همسر خود دستور دهد، یا اینکه او را محکوم و زیر سؤال ببرد.

وی با بیان اینکه خانم گل‌اند و نیاز به‌خوبی و درک و توجه کردن دارند، گفت: خانم دیرتر از آقایان فوت می‌کنند اما زودتر مریض می‌شوند و یکی از دلایل مریض شدن آن‌ها به خاطر حساسیت بالایی است که دارند.

این روانشناس و استاد دانشگاه‌های تهران با بیان اینکه خانم‌ها دست به هر کاری ازجمله حرف زدن یا آرایش کردن می‌زنند که همسرشان او را ببیند چرا نیاز به درک و توجه دارند، اظهار کرد: مردها باید با همسر خود دوست و رفیق باشند و با او در امور زندگی مشترک مشورت کنند.

وی با بیان اینکه یافته پژوهشگران نشان می‌دهد که هوش دختران بیشتر پسران است، متذکر شد: پیامبر اکرم (ص) و حتی ائمه اطهار (ع) مدام بر این موضوع تأکید داشتند که همیشه همسر و شریک زندگی خود را مورد حملات لطف و دوست داشتن و عشق ورزیدن قرار دهید که بدون شک عجیب‌وغریب تأثیرگذار است؛ و او با پسوند و پیش وند کلمات مثبت صدا کنید و از منفی گری پرهیز کنید.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top