عشقی عنوان کرد؛

بودجه ۹۸ شهرداری شاهین‌شهر بر اساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بسته خواهد شد/ بازگشت ۳۰ دستگاه اتوبوس غیرفعال به چرخه حمل‌ونقل عمومی/ هزینه اجرایی پروژه مترو شاهین‌شهر- اصفهان به ۲ هزار میلیارد تومان رسید

شهردار شاهین‌شهر اصفهان از تشکیل کمیسیون تلفیق با همکاری اعضای شورا و شهرداری شاهین‌شهر جهت تصویب بودجه سال آینده خبر داد، گفت: توسط شهرداری یک نهضت آسفالت‌کاری معابر، خیابان‌ها و کوچه‌ها در شاهین‌شهر با اعتباری بالغ‌بر ۲ میلیارد تومان به راه افتاده است.

حمید عشقی عصر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا در اصفهان با تبریک حلول ماه ربیع‌الاول اظهار کرد: متأسفانه بودجه ۱۶۷ میلیارد تومانی تصویبی سال گذشته شهرداری شاهین‌شهر با توجه به کاهش ارزش‌افزوده و ایجاد برخی مسائل و مشکلات اقتصادی برای شهرداری‌های کشور بخصوص شهرداری شاهین‌شهر، تنها چیزی در حدود ۵۰ درصد آن اعلام وصول شد.

وی با بیان اینکه برای بسیاری از پروژه‌هایی که در بودجه سال ۹۶ آورده شده بودند، تعریف خاص و مشخصی ارائه نشده بود، افزود: بودجه مصوب امسال ۹۷ شهرداری شاهین‌شهر چیزی در حدود ۱۴۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که  ۵۱ درصد معادل ۷۴ میلیارد تومان سهم بخش جاری و بیش از ۴۹ درصد معادل ۶۹ میلیارد تومان سهم بخش عمران است.

وی با بیان اینکه در حال بررسی و تنظیم بودجه ۱۳۹۸ شهرداری شاهین‌شهر جهت تقدیم به صحن علنی شورای شهر هستیم، تأکید کرد: امیدوارم در بودجه سال ۹۸ بتوانیم با تفکر اقتصاد مقاومتی و عمل به سیاست‌های کلی آن به خصوص در حوزه پروژه‌های عمرانی دقت لازم را داشته باشیم که هم درست هزینه کنیم و هم بتوانیم صرفه‌جویی‌های لازم را داشته باشیم.

شهردار شاهین‌شهر اصفهان از تکمیل زیرساخت‌های گردشگری کمپینگ شرق جنب پل هسا و ترمینال شیشه‌ای توسط انعقاد قرارداد با سرمایه‌گذار خبر داد و تصریح کرد: به‌تازگی ماموریت برطرف کردن مشکلات حمل‌ونقل عمومی شهر شاهین‌شهر را به سعید اکرم خانی به عنوان مدیر جدید سازمان حمل‌ونقل شهرداری شاهین‌شهر سپرده ایم تا ایشان در دو جبهه (اتوبوس‌رانی – تاکسی‌رانی) تلاش های لازم جهت آسان‌تر شدن حمل‌ونقل مسافران درون‌شهری و برون‌شهری انجام دهند.

وی تاکید کرد: از مدیر جدید سازمان حمل‌ونقل شهرداری شاهین‌شهر خواسته‌ایم هر چه زودتر مشکلات ۳۰ دستگاه اتوبوس غیرفعال سازمان اتوبوس‌رانی را حل‌وفصل کرده و جهت رفاه حال شهروندان شاهین‌شهر این اتوبوس‌ها مجددا به خطوط حمل‌ونقل شهری برگردانند.

عشقی گفت: در سال گذشته مشاور طرح پروژه مترو شاهین شهر-اصفهان جهت اجرایی شدن این پروژه بالغ بر به ۶۰۰ میلیارد تومان را لازم می دانست که با توجه به نوسانات نرخ ارز در طی چند ماه گذشته و برآوردهای جدید صورت گرفته هم‌اکنون نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز هست.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم از طریق فاینانس یا جذب سرمایه‌گذار پروژه مترو شاهین شهر-اصفهان را عملیاتی کنیم، ادامه داد: این پروژه مهم و عظیم دارای سه فاز آزادسازی، زیرسازی و خرید تجهیزات هست.

وی با بیان اینکه فعلا هیچ کدام از کارکنان شهرداری شاهین‌شهر مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند، گفت: اگر نیروی از شهرداری شاهین‌شهر بازنشسته شود به هیچ عنوان برای او جایگزینی از بیرون نخواهیم آورد چراکه هم‌اکنون نیروی مازاد شهرداری شاهین‌شهر بیش از آن چیزی هست که فکر می‌شود.

وی در پایان افزود: رفاقت خوبی با حاشیه‌سازی‌ها نداریم، چراکه فقط و فقط به دنبال ایجاد آرامش و کار کردن برای مردم در مجموعه شهرداری شاهین‌شهر هستیم.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top