بیش از ۳ میلیون بیکار در کشور وجود دارد/ ترامپ نمادى از واقعیت‏هاى موجود آمریکا است/ حماسۀ مردمی آمل باعث جمع شدن بساط منافقین شد

بیش از ۳ میلیون بیکار در کشور وجود دارد/ ترامپ نمادى از واقعیت‏هاى موجود آمریکا است/ حماسۀ مردمی آمل باعث جمع شدن بساط منافقین شد

بیش از ۳ میلیون بیکار در کشور وجود دارد/ ترامپ نمادى از واقعیت‏هاى موجود آمریکا است/ حماسۀ مردمی آمل باعث جمع شدن بساط منافقین شد
به گزارش جویاآنلاین حجت السلام مسعود سرافراز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه فولادشهر اصفهان اظهار کرد: از عوامل زیادشدن محبت در خانواده، لحن زیبا و مؤدبانه در گفتار، اظهار محبت، هدیه و سوغات، تشکر و قدردانی، درک متقابل است.

وی در ادامه با پرداختن به مسائل داخلی از مشکلات و معضلات اقتصادى به‌عنوان اساسى‏ترین واصلی‌ترین مشکلات مردم در حال حاضر اشاره کرد و گفت: در بین این مشکلات، معضل بیکارى به‏ خصوص فارغ‌التحصیلان دانشگاه‏ها و مراکز آموزش عالى در رأس قرار دارد چراکه در این بخش فرصت‏ هاى جدید شغلى به میزان نیاز جامعه ایجاد نشده و بدتر از آن این‏که به دلیل رکود فراگیر و خانمان‏ برانداز، فرصت‏هاى شغلى موجود نیز روز‏به‏ روز در حال از بین رفتن است.

وی بیان داشت: امروز طبق آمار رسمى مرکز آمار ایران ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بیکار رسمى و طبق آمارهاى غیررسمی ۵ تا ۷ میلیون بیکار در کشور وجود دارد و درصورتی‌که ناکارآمدی‌های مدیریتى، اجرایى و اقتصادى برطرف نشود، و اقتصاد مقاومتى و حمایت از تولید به‏ عنوان کانون اصلى آن، موردتوجه قرار نگیرد و هم‏چنین رکود عمیق و فراگیر متوقف نشود، نمی‏توان امید چندانى به حل معضل بیکارى داشت.

خطیب نماز جمعه‌های فولادشهر خاطرنشان کرد: دولت، اصلاح همه امور مردم و اقتصاد را طى سه سال و پنج ماه اخیر به نادرستى به برجام ارجاع داد و جامعه را در این زمینه شرطى نمود؛ برجام هم که با بدعهدى آمریکایى و عدم برداشتن همه تحریم‏ ها در بهبود زندگى آحاد مردم تأثیرى نداشت.

وی متذکر شد: مهم‏ترین سرفصل برجام که میتواند در زندگى مردم تحول ایجاد کند، وعده برداشتن تحریم‏هاى بانکى بود که تا امروز از کانال سیستم بانکى امکان مبادلات بین‏ المللى با سایر کشورها براى مردم، تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان پدید نیامده است.

امام‌جمعه فولادشهر در حوزه مسائل منطقه‌ای هم به اقدام غیرانسانى و ضد حقوق بشرى رژیم آل خلیفه در اعدام سه جوان بحرینى بیگناه اشاره کرد و گفت: این مسئله موجى از اعتراضات مردمى را در بحرین به راه انداخته است و دیر یا زود آتش آن دامن حکام بحرین را خواهد گرفت.

سرافراز در تحلیل این اقدام گفت: به نظر می رسد اعدام این سه جوان بحرینى مقدمه پیاده‏سازى یک سناریوى خطرناک علیه شیخ عیسى قاسم، رهبر شیعیان بحرینى باشد که رژیم آل خلیفه با این اعدام می‌خواسته واکنش احتمالى مردم به اجراى هرگونه سناریوى احتمالى علیه شیخ عیسى را بسنجد و خود را برای مقابله با آن واکنش‌ها آماده کند.

امام‌جمعه فولادشهر افزود: یقیناً برخلاف توهمات این رژیم، انقلاب مردمى در بحرین با جنب‌وجوش بیشترى ادامه خواهد یافت. چراکه مردم بحرین در طول حدود شش سال گذشته هیچ‏گاه تسلیم فشارها و مرعوب سیاست‏هاى خصمانه این رژیم نشدند و بدون شک ازاین‌پس نیز نخواهند شد.

وی در حوزه مسائل خارجی به موضوع ریاست جمهوری آمریکا نیز اشاره کرد و افزود: طى روزهاى آینده دونالد ترامپ چهل و پنجمین رییس‌جمهور آمریکا منصب ریاست جمهورى را در این کشور در اختیار مى‏گیرد. ترامپ در واقع نمادى از واقعیت‏ هاى موجود در آمریکا بود. واقعیت‏هایى که چهره واقعى این کشور را بیش‌ازپیش نمایان کرد.

امام‌جمعه فولادشهر ادامه داد: ترامپ به‌وضوح در مناظره‏هاى انتخاباتى از شرایط بد اقتصادى در آمریکا، بیکارى، فقر، بى‏خانمان‏ها، مسائل درمانى و… صحبت مى‏کرد که نشان از اضمحلال درونى در آمریکا دارد. اما متأسفانه عده‏اى با خوش‏بینى نسبت به آمریکا و سیاست‏هاى این کشور همچنان به برقرارى ارتباط و بزک کردن این کشور امیدوار هستند.

سرافراز تصریح کرد: باید به این نکته توجه کرد که در سیستم تصمیم‏گیرى آمریکا این شخص نیست که تصمیم‏گیرى مى‏کند، بلکه سیستم است که مبانى و چارچوب‏هاى سیاست داخلى و خارجى واشنگتن را تعیین مى‏کند. این سیستم نیز متشکل از لابى‏هاى مختلف همچون لابى صهیونیستى است. این لابیها برحسب منافع خود همچون اختاپوس در مسائل سیاسى، اقتصادى و نظامى واشنگتن دخل و تصرف دارند.

خطیب نماز جمعه‌های فولادشهر گفت: با توجه به این مسائل، این سؤال مطرح مى‏شود که جاى تأمل دارد. آیا دشمنى آمریکا با ایران در دوران ریاست جمهورى ترامپ از بین خواهد رفت؟ در پاسخ باید گفت که آمریکا همان آمریکاست و ماهیت این رژیم تغییر نکرده است.

وی بیان داشت: رویکرد ترامپ نیز نسبت به جمهورى اسلامى همان رویکرد رؤساى جمهور قبلى آمریکاست و نمیتوان به آینده این روابط امیدوار بود. چراکه اختلافات آمریکا با ایران اختلافاتى ماهوى است که به‌هیچ‌وجه امکان جمع این دو رویکرد وجود ندارد و نخواهد داشت. درنتیجه امیدوار بودن به این کشور همچون سرابى است که هرچه نزدیک‏تر مى‏شوى، سراب دورتر می شود. بنابراین، این واقعیت‏ هاى آمریکاست و دشمنى آمریکا با ایران نیز همچنان پابرجا خواهد بود.

سرافراز با گرامیداشت ۶ بهمن سالروز حماسه مردم آمل (۱۳۶۰ ه.ش) گفت: در آن سال‌ها یکی از مناطقی که کانون ناآرامی‏ها و تجاوز منافقین شده بود، شهر آمل بود. هدف از این حمله تصرف شهر آمل به‌عنوان یکی از شهر‏های استراتژیک شمالی بود. با تصرف این شهر کنترل یکی از راه‏های مواصلاتی مهم تهران به شمال کشور قطع می‏شد و تحت کنترل منافقین قرار می‏گرفت و نکتۀ دیگر اینکه با تحلیل‏های نادرستی که کرده بودند، فکر می‏کردند، با تصرف مراکز حیاتی شهر، همۀ مردم به آن‏ها پیوسته و از آن‌ها حمایت خواهند کرد و با تشکیل یک حکومت خود خوانده در آمل و در مراحل بعدی آحاد مردم در یک زنجیره متشکل در سراسر ایران به پا می خیزند و رژیم جمهورى اسلامى را ساقط می کنند.

وی تصریح کرد: حماسۀ مردمی آمل باعث شد که منافقین برای همیشه بساطشان جمع شود و جنگل‏های شمال و جادۀ هراز برای همیشه از وجودشان پاک‌سازی شود.

امام‌جمعه فولادشهر تصریح کرد: در آن روز مردم آمل با اهدای ۴۰ شهید به انقلاب، اخلاص و شجاعت خود را نشان دادند و توانستند انقلاب اسلامی را بیمه نمایند. و بی‏جهت نبود که حضرت امام خمینی رحمت‌الله علیه در وصیت‌نامه خود، با عظمت از مردم آمل یاد کردند و اشاره داشتند که ما باید از شهر آمل و مردم آمل تشکر کنیم، دیدید که مردم آمل چه به‌روز آنان آوردند و…

امام‌جمعه فولادشهر در پایان با ذکر حدیثی از وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) در خصوص حادثه دردناک ساختمان پلاسکو تهران گفت: حضرت فرمودند: هر کس جلو هجوم آب و یا آتش را بگیرد و جمعی از مسلمانان را نجات دهد بهشت بر او واجب می‌شود.

ایشان برای جان‌باختگان علو درجات و برای مصدومین حادثه شفای عاجل و برای بازماندگان صبر و اجر از خدای منان مسألت نمود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top