تاکنون ۲۳ شهر استان اصفهان حکم شهرداران آن‌ها صادر شده است/ وضعیت منابع انسانی شهرداری‌ها باید از طریق آزمون مشخص و ساماندهی شود

تاکنون ۲۳ شهر استان اصفهان حکم شهرداران آن‌ها صادر شده است/ وضعیت منابع انسانی شهرداری‌ها باید از طریق آزمون مشخص و ساماندهی شود

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، ظهر امروز ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ ، محمدعلی طرفه معاون امور عمرانی استانداری اصفهان  در مراسم تودیع و معارفه شهرداران جدید و قدیم شهرهای شاهین‌شهر(بهمنی)، گز(بخشی) و گرگاب (عسگری) در تالار شیخ بهایی اظهارکرد: امروز شروع معرفی و فعالیت شهرداران جدید انتخاب شده از سوی شوراهای دوره پنجم در استان اصفهان می‌باشد.

وی با بیان اینکه احکام قابل توجهی از شهرداران ۱۰۷ شهر استان اصفهان صادر شده است، افزود: بعد از انتخابات پرشور ۲۹ اردیبهشت ماه امسال (ریاست جمهوری، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا) ۵۷۱ عضو شورا برای ۱۰۷ شهر استان اصفهان توسط مردم انتخاب شدند.

معاون امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: فعالیت و آموزش شوراهای دوره پنجم بر اساس ابلاغ قانون از ابتدای شهریور ماه امسال کلید خورد. مهم‌ترین اقدام شوراها در این دوران تصدی مسئولیت خویش انتخاب شهردار می‌باشد.

وی تصریح کرد: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته توسط مدیریت شهری نزدیک به ۷۰ درصد شهرداران ۱۰۷ شهر استان اصفهان به استانداری اصفهان معرفی تا مراحل تائید و صدور حکم آن‌ها نیز صورت بپذیرد.

طرفه با یادآوری اینکه در استان اصفهان چهار شهر( اصفهان، کاشان، خمینی‌شهر و نجف‌آباد) بالای ۲۰۰ هزار نفر داریم که احکام صدور حکم شهرداران آن‌ها توسط وزیر کشور و مابقی ۱۰۳ شهر، توسط استاندار اصفهان صادر می‌شود، بیان داشت: علاوه بر آنچه گفته شد تعدادی از احکام صادره مربوط به شهردارانی می‌باشد که در دوره قبل شوراها بوده‌اند و حکم مجدداً صادرشده است.

وی خاطرنشان کرد: تا هم‌اکنون ۲۳ حکم شهردار توسط استاندار اصفهان صادر گردیده است که از این تعداد ۸ حکم ابقای مجدد بوده است. و مابقی احکام نیز در حال صادر شدن است.

معاون امور عمرانی استانداری اصفهان با بیان اینکه شاهین‌شهر شهری در حال توسعه با نرخ جمعیت(۱۷۵ هزار نفر) و مناسب است، اظهارکرد: سرانه درآمد سال گذشته در این شهرستان چیزی در حدود ۱۹۵ میلیارد تومان بود که وصلی آن ۱۱۵ درصد بودجه مصوب(۱۷۵ میلیارد تومان) بود.

وی تأکید کرد: سرانه خرج و مخارج مالی در شهرستان شاهین‌شهر و میمه به ازای هر نفر یک‌میلیون تومان در سال است. که ۲۵  درصد از متوسط سرانه منابع مالی در استان بالا است و این نشان‌دهنده قدرت مالی خوب و قابل‌قبول این شهر هست.

طرفه علاوه بر منابع مالی که این شهر دارد منابع استفاده از ارزش‌افزوده صنایع اطراف این شهر نیز وجود دارد، گفت: که در سال ۱۳۹۵ علت افزایش ۱۱۵ درصد بودجه همان گرفتن مطالبات گذشته از صنایع آلوده اطراف بوده است.

وی با بیان اینکه مسائلی که در کمیسیون ماده ۵ وجود دارد باید به خوبی صورت بپذیرد، گفت: به‌گونه‌ای باید این کار صورت بپذیرد که شهرداری شاهین‌شهر به‌خوبی بتواند از توان مالی سرمایه گذران استفاده کافی را ببرد.

معاون امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: یکی از پروژه‌های مهمی که بوده و باید امسال اجرایی شود بحث مترو شاهین شهر-اصفهان(ادامه خط یک مترو اصفهان) است.

وی به اصلاح ساختاری شهرداری‌ها بر اساس قوانین ابلاغی از سوی وزارت کشور نیز اشاره‌ای داشت و گفت: وضعیت نیروهای انسانی در شهرداری‌های اصفهان و همچنین ساماندهی آن‌ها باید از طریق آزمون و مباحثه کتبی و شفاهی مشخص شود. و همچنین از طریق ماده ۲۳ و اعتباراتی که برای اتمام پروژه‌های عمرانی گرفته می‌شود باید در چهارچوب قانون هزینه شود.

محمدعلی طرفه در پایان سخنان خود به مراسم تودیع و معارفه شهرداران جدید و قدیم درچه عظیمت کرد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top