تردد ۵۰ درصدی زائران عبدالله الحسین (ع) از مرز مهران/ تاکنون نزدیک به دو میلیون نفر موفق به حضور در راهپیمایی اربعین شده‌اند

فرمانده نیروی انتظامی کل کشور با بیان اینکه تاکنون نزدیک به دو میلیون نفر از مرزهای سه‌گانه موفق به حضور در راهپیمایی روز اربعین شده‌اند، گفت: بیش از ۵۰ درصد زائران از مرز مهران تردد کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، سردار حسین اشتری صبح امروز در بازدید از مرز بین‌المللی مهران در استان ایلام، اظهار داشت: تاکنون یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار نفر موفق به حضور در راهپیمایی اربعین شده‌اند.

وی گفت: بیش از ۵۰ درصد زائران از مرز مهران تردد کرده‌اند.

وی از ورود ۳۰۰ هزار نفر به کشور از ابتدای ماه صفر از مرز مهران تاکنون خبر داد و گفت: تراکم خودروها در مرز مهران چشمگیر است.

فرمانده نیروی انتظامی کل کشور تصریح کرد: تراکم خورده‌های شخصی و عمومی در جاده‌های مرزی به‌خصوص در مرز مهران چشمگیر است.

وی افزود: تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اندیشیده شده است، تراکم بازگشت در روزهای آینده زیاد است و زائران برای آنکه به مشکل برنخورند بهتر است برنامه‌ریزی لازم برای بازگشت داشته باشند.

همچنین بختیاری، مدیر پایانه مرزی مهران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ هزار زائرازپایانه مرزی مهران  تردد داشتند که سهم ورودی‌ها ۱۵ هزار نفر بودند.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۸۰۹ هزار زائر از مرز خارج و ۱۲۹ هزار نفر از پایانه مرزی مهران ورود کردند.

بختیاری افزود: افرادی که فاقد مدارک قانونی تردد شامل ویزا و گذرنامه کامل باشند از خروج آن‌ها از مرز جلوگیری و بهشهرهای سکونتشان بازگردانده خواهند شد.

سرهنگ جلال میرزابیگی نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای جلوگیری از خروج زائران بدون ویزا و گذرنامه، کنترل‌های لازم از مبدأ حرکت آن‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: هماهنگی‌های لازم با سایر نهادها و ادارات ذی‌ربط انجام شده است تا خدمات دهی به زائران حسینی به صورت مناسب انجام شود.

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان یادآور شد: به منظور جلوگیری از ورود افراد فاقد گذرنامه و ویزا به پایانه مرزی مهران، کنترل ها از شهرستا نهای تابعه استان و خود پایانه مرزی مهران انجام  و کسانی که مدارک قانونی ندارند عودت داده می شوند.

وی تصریح کرد: از ابتدای ورود به استان ایلام تا شهر مهران در نقاط حادثه خیز و به منظور پوشش خلاء های انتظامی تعداد ۲۷ پاسگاه سیار استقرار و به منظور ارائه خدمات مناسب تر، سایر سازمان ها و یگان های امدادی در کنار این ایستگاهها مستقر شده اند.

سرهنگ میرزابیگی در پایان از رانندگان و زائرانی که از سفر معنوی عتبات عالیات مشرف شده اند، خواست در هنگام برگشت به شهرهایشان پس از استراحت کامل و اطمینان از سالم بودن وسیله نقلیه خود با صبر و حوصله و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به سفر خود ادامه دهند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top