تمام تحولات منطقه در عربستان با پشتیبانی آمریکا و برنامه‌ریزی اسراییلی‌ها انجام می‌شود

امام جمعه علویجه گفت: از استعفای حریری نباید تعجب کرد چراکه تمام تحولات منطقه در عربستان با پشتیبانی آمریکا و برنامه‌ریزی اسراییلی‌ها انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، حجت‌الاسلام ابوالقاسم لطفی امام‌جمعه علویجه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با نگاهی در سیره و روش اهل‌بیت (ع) اظهار کرد: در رخداد حوادث طبیعی مثل زلزله به یک جمع‌بندی می‌رسیم؛ علیرغم ستودن عقل و استفاده به روز از علم و دانش و رعایت جوانب مختلف احتیاط، درست است که بلا و گرفتاری می‌تواند از گناهان انسان ناشی شود.

وی افزود: اما اولاً ممکن است علل دیگری مانند امتحان و ارتقاء درجه و حتی شمول رحمت الهی باشد ثانیاً تشخیص و تفکیک این موارد به حسب افراد، مختلف است و فقط خداوند از آن آگاه است ثالثاً مطابق فرهنگ دینی، در لزوم همدردی با مصیبت دیدگان ابدا تحلیل منفی آن‌ها جایز نیست و همه مسئولان و هر مسلمانی که بتواند اقدامی برای کاستن خسارت و دستگیری از آسیب‌دیدگان در این آزمون عمومی انجام بدهد باید به میدان عمل بیاید.

امام‌جمعه علویجه گفت: حضرت علی (ع) فرمودند؛ بلا و گرفتاری برای ظالم ادب و برای مؤمن امتحان و برای انبیاء درجه و برای اولیاء الهی کرامت است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مصائب رنج‌آور رحلت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله این بود که جمع زیادی از اصحاب وامت او به خاطر زیاده‌خواهی و رهنمودهای پیامبر را به دست فراموشی یا انحراف سپردند و همین باعث پیدایش زیاده‌خواهی و هوا پرستی و مادی‌گرایی و ظلم توسط بنی‌امیه و بنی‌عباس در طول تاریخ و امروز آمریکا و اسرائیل شده است. حجت‌الاسلام لطفی با اشاره به تحولات منطقه و افزایش قدرت بازدارندگی موشکی ایران بیان داشت: از استعفای حریری نباید تعجب کرد چراکه تمام تحولات منطقه در عربستان با پشتیبانی آمریکا و برنامه‌ریزی اسراییلی‌ها انجام می‌شود و امروز خرج پرواز موشکی ایران مجاهدت و مقاومت و ایمان به خداوند است در پایان از صنعتگران و مردم علویجه بابت کمک‌های ارسالی به کرمانشاه تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top