کاندیداها در زمان شروع تبلیغات از چراغ‌قرمز عبور نکنند/ تائید یا رد صلاحیت شدن نامزد انتخاباتی کاملاً بررسی‌شده بود/ شمارش معکوس انتخابات شروع شد/چه پیروز و چه شکست باید به قانون احترام گذاشت

کاندیداها در زمان شروع تبلیغات از چراغ‌قرمز عبور نکنند/ تائید یا رد صلاحیت شدن نامزد انتخاباتی کاملاً بررسی‌شده بود/ شمارش معکوس انتخابات شروع شد/چه پیروز و چه شکست باید به قانون احترام گذاشت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویاآنلاین، عصر امروز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ جلسه توجیهی قانون و مقررات انتخابات شهرستان شاهین‌شهر و میمه با حضور کاندیدهای تائید صلاحیت شده برای پنجمین دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان و با حضور اعضاء ستاد تأمین از جمله علیرضا بصیری جزی فرماندار شاهین‌شهر و میمه، حجت السلام مرتضی ملکیان امام‌جمعه شهر شاهین‌شهر، حجت السلام مهران مرادی مسؤول هیئت نظارت شهرستان، حسین محمدی رئیس دادگستری شهرستان شاهین‌شهر و میمه، محسن بوسعیدی دادستان شهرستان و سایر مسؤولان نهادها و ادارات مختلف از جمله سرهنگ رجبعلی مختاری فرمانده نیروی انتظامی این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه توجیهی حجت السلام مرتضی ملکیان با تبریک اعیاد شعبانیه بخصوص ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان و همچنین نزدیک شدن ولادت با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) اظهار کرد: خلاف قانون عمل کردن در هر کشوری جرم است و در واقع عبور از قانون عبور از چراغ‌قرمز به شمار می‌آیید به همین علت کاندیدهای محترم مواظب باشند در زمان شروع تبلیغات از چراغ‌قرمز عبور نکنند که جرم محسوب می‌شود.

در ادامه صحبت‌های امام‌جمعه شهر شاهین‌شهر؛ علیرضا بصیری جزی فرماندار شهرستان با بیان خیرمقدم و تبریک اعیاد شعبانیه به کاندیداهایی که از شهرها و روستاهای مختلفی ازجمله( ازان، حسن رباط، موته، مورچه خورت، میمه، وزوان، گز، گرگاب، شاهین‌شهر و…) آمده‌اند، گفت: برنامه‌ریزی‌شده است با همکاری و مشارکت همدیگر شما در جایگاه انتخاب شونده ما نیز در جایگاه برگزارکننده حماسه‌ای دیگر را برای رو سیاه کردن دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار و خلق کنیم.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با ضرورت دانستن مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی تصریح کرد: در طول ۳۹ سالی که از عمر با برکت انقلاب اسلامی می‌گذرد ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور حداکثری خود مشت محکمی بر دهان دشمنان این نظام مقدس که با خون هزاران شهید دفاع مقدس و مدافعان حرم آبیاری شده است، زده‌اند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با توجه به شرایط حساس منطقه مشارکت ما باید نسبت به سایر انتخابات گذشته پررنگ‌تر و دشمن‌شکن تر باشد، ادامه داد:‌ اینکه کسی خود را در معرض رأی مردم قرار دهد نوعی جهاد است. چراکه بدون شک نیت شما خدمت به خلق و رضایت خداوند متعال هست.

بصیری جزی با بیان اینکه بسیاری از جلسات مشترک هیئت نظارت و اجرایی ساعت‌ها به طول می‌انجامید تا حق کسی ضایع نشود، بیان داشت: تائید یا رد صلاحیت شدن نامزد انتخاباتی کاملاً بررسی‌شده بود. چراکه حق‌الناس بود.

وی متذکر شد: اگر خدایی نخواسته حق کسی به هر شکلی، به علت بی‌دقتی و بی‌توجهی‌های هیئت نظارت و اجرایی پایمال شود به‌نوعی حق‌الناس نیز نادیده گرفته‌شده است.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با تأکید بر توجه به الزام به قانون از سوی همه‌ی کاندیداهای انتخاباتی تأکید کرد: همه اقدامات صورت گرفته در هیئت نظارت و اجرایی بر اساس قانون بوده است و نه چیز دیگر!

وی با بیان اینکه شمارش معکوس انتخابات شروع‌شده است، چراکه ۲۱ اردیبهشت‌ماه جاری بر اساس قانون زمان شروع تبلیغات کاندیداهای تائید صلاحیت شده به مدت یک هفته است، گفت: چه کسانی که پیروز این رقابت می‌شوند و چه کسانی که نمی‌شوند باید به قانون احترام بگذارند.

بصیری جزی ادامه داد: انتخابات پرهزینه و تبلیغات گسترده نمی‌تواند ذهنیت خوبی بر جای بگذارد. و حتی عده‌ای نیز با مطرح کردن این سؤال که مگر چه خبر است کاندیدها برای رسیدن به شورای شهر این‌همه هزینه می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه آنچه قانون مشخص کرده تنها آن را می‌خواهیم و همه دستگاه‌ها موظف به عمل آن هستند به همین دلیل جای هیچ‌گونه گله و شکایتی وجود ندارد، تصریح کرد: حتی اگر قانونی هم وجود نداشته باشد نامزدهای شورای شهر موظف هستند در نحوه تبلیغات خود فرهنگ احترام به شهر را رعایت کنند.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه متذکر شد: با کاندیداهای متخلفی که نحوه تبلیغات را رعایت نمی‌کنند. به‌شدت برخورد قانونی خواهیم کرد لذا از شهرداری شاهین‌شهر نیز خواهان فراهم‌سازی امکانات تبلیغات در سطح شهر هستیم.

وی با بیان اینکه هر کاندید انتخاباتی در ناحیه شاهین‌شهر تنها می‌تواند یک ستاد انتخاباتی داشته باشد، گفت: باید کاندیداهای انتخاباتی در روزهای ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت‌ماه جاری آدرس دقیق محل ستادهای خود را به همراه چند نمونه تراکت یا بروشور تبلیغاتی خود و نماینده جهت پای صندوق رأی به فرمانداری اعلام کنند در غیر این صورت هر نوع فعالیت آن‌ها خلاف قانون می‌باشد و با آن‌ها برخورد می‌شود.

بصیری جزی در ادامه نیز به محاسن انتخابات الکترونیک برای کاندیداها پرداخت و بیان داشت: در این نوع رأی‌گیری هرگونه خطا و اشتباه برای کاندیداها به صفر خواهد رسید و می‌توان بعد از جمع‌بندی کلی به‌سرعت نتایج انتخابات را به اطلاع عموم مردم رساند.

 

انتهای پیام/ج

 

انتهای پیام/ج

(یک پاسخ به) <<کاندیداها در زمان شروع تبلیغات از چراغ‌قرمز عبور نکنند/ تائید یا رد صلاحیت شدن نامزد انتخاباتی کاملاً بررسی‌شده بود/ شمارش معکوس انتخابات شروع شد/چه پیروز و چه شکست باید به قانون احترام گذاشت>>

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top