جلسه ستاد اربعین شاهین‌شهر و میمه برگزار شد/ بصیری جزی؛ پیاده‌رویی اربعین حسینی(ع) آبروی تشیّع در جهان است/ اسلام در واقع محمدی الحدوث و حسینی البقاء است

جلسه ستاد اربعین شاهین‌شهر و میمه برگزار شد/ بصیری جزی؛ پیاده‌رویی اربعین حسینی(ع) آبروی تشیّع در جهان است

به گزارش صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، صبح امروز ۱۲ مهرماه ۱۳۹۶ جلسه ستاد مردمی اربعین حسینی(ع) شهرستان شاهین‌شهر و میمه به منظور پذیرایی از  زائرین و کاروان های پیاده اربعین در کربلا  با حضور اقشار مختلف مردم، مسؤولان نهاد و ارگان‌ها از جمله علیرضا بصیری جزی فرماندار، محمود مسلم زاده معاون سیاسی امنیتی فرماندار، ائمه جمعه شهرهای شاهین‌شهر و گرگاب و گز، هیات امنای مساجد، اهالی رسانه و سایرین در سالن جلسات فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه برگزار شد.

مسیب نجیمی مسئول شورای هماهنگی و تبلیغات شاهین‌شهر و میمه در ابتدای این جلسه با بیان اینکه کمیته های پنج‌گانه ستاد بزرگداشت مراسم اربعین حسینی(ع) در این شهرستان تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: این کمیته ها عبارت اند از کمیته های امنیتی، فرهنگی و آموزشی، اعزام، جذب مشارکت‌های مردمی(اسکان و تغذیه) و بهداشت(درمان) که هر کدام بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دارای وظیفه مشخصی می‌باشند.

وی با بیان اینکه اعزام زائران به صورت شبه کاروانی باعث برگزاری منظم‌تر این مراسم می شود، افزود: همه مردم شهرستان شاهین‌شهر و میمه باید به اندازه وسع خود به ستاد اربعین حسینی(ع) کمک کنند چراکه این شهرستان در کشور عراق و شهر کربلا دارای سه موکب(شاهین‌شهر و لای بید) مجوز دار می‌باشد که در زمینه اسکان و تغذیه زائرین حرم عبدالله الحسین(ع) فعالیت می‌کنند.

*حضور ۲۰ میلیون نفر در مراسم اربعین(ع) پیام بزرگی حرکت امام حسین(ع) را به گوش جهان می‌رساند

در ادامه این جلسه علیرضا بصیری جزی فرماندار شاهین‌شهر و میمه اظهارکرد: مراسم با عظمت عاشورا و تاسوعای حسینی(ع) امسال باشکوه  و امنیت خاصی در ایران برگزار شد و این در حالی بود که برخی از گروهک‌های ترویستی و معاند منطقه از جمله داعش اقدام به تهدیدات مختلفی در برپایی این مراسمات کرده بودند.

وی با تاکید بر اینکه باید قدردان زحمت‌ها و تلاش هایی که شهدا برای برقراری امنیت و محافظت از حریم اهل بیت(ع) کرده اند باشیم، افزود: پیاده‌رویی و اجتماع بزرگ زائرین حسینی(ع) در مراسم روز اربعین به‌نوعی آبروی مکتب بزرگ تشیّع در جهان است.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر در مراسم روز اربعین از قاره‌ها و کشورها و ادیان مختلف جهان پیام بزرگی واقعه کربلا و عظمت حرکت امام حسین(ع) را به گوش همه می رساند، تصریح کرد: همه مسؤولان و ارگانها باید با کمک اقشار مختلف مردم تمهیدات ویژه ای را بی اندیشند که مراسم اربعین حسینی(ع) نسبت به سال گذشته از همه لحاظ به خصوص از لحاظ امنیتی سرآمد باشد.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه و رسانه های نقش بسزایی در هر چه باشکوه‌تر شدن این مراسم مهم جهان اسلام را دارند، گفت: اگر در گذشته نواقصی در برگزاری این مراسم بوده باید با برنامه‌ریزی صحیح آن‌ها را برطرف و به زائران حسینی(ع) حتی آن‌هایی که از جانب شهرهای خود در عراق هیچ گونه موکب و سرپناهی ندارند خدمات‌رسانی شود.

* اسلام در واقع محمدی الحدوث و حسینی البقاء است

در ادامه این جلسه حجت السلام مرتضی ملکیان امام جمعه شهر شاهین‌شهر با بیان اینکه در دنیا حوادث مختلفی اعم از حق و یا باطل بودن آنها اتفاق افتاده است که برخی از این حوادث ماندگار و برخی دیگر به دست فراموشی سپرده‌شده‌اند، بیان داشت: حادثه کربلا تنها واقعه‌ای بزرگ، تاریخی و با حق بودن است که امروز شاهد جلوه بودن آن هستیم.

وی با بیان اینکه وجود نزدیک به ۱۲۴ هزار پیامبر(ص) تنها مقدمه‌ای است برای بشارت خاتم آن‌ها حضرت محمد مصطفی (ص) اضافه کرد: مقطع تاریخی دیگر با وجود اینکه پیامبر اکرم(ص) نزدیک به ۲۳ سال زحمت کشید تا رسالت خویش را تدبین بکند موضوع بسیار مهم غدیر هست که اگر پیامبر اکرم(ص) این وظیفه مهم الهی را انجام نمی‌داد همه آنچه را که در طول دوران رسالت خویش انجام داده بود مورد پذیرش خداوند متعال قرار نمی‌گرفت چراکه واقعه مهم غدیر روح و باطن اصلی بعثت پیامبر اکرم(ص) بود.

امام جمعه شاهین‌شهر با تاکید بر اینکه اسلام در واقع محمدی الحدوث و حسینی البقاء است، گفت: امت در آن زمان به رهبر شیطانی همچون یزید مبتلا شده بود که اگر امام حسین(ع) نیز با او بیعت می‌کرد باید فاتحه اسلام ناب محمدی(ص) خوانده می‌شد. اما عبدالله الحسین(ع) با این حرکت خود به اسلام جان تازه‌ای بخشید.

وی با تاکید بر اینکه امام زمان مهدی موعود(عج) هنگامی که ظهور می‌کند خود را به واسطه جدش امام حسین(ع) معرفی می‌کند، ادامه داد: قیام و نهضت عاشورای حسینی(ع) آنقدر باید برای همگان شناخته‌شده باشد که هیچ فردی نتواند آن را کتمان کند و یکی از راهه‌ای این شناخت راهپیمایی و پیاده‌رویی اربعین حسینی(ع) است.

حجت السلام ملکیان با بیان اینکه باید همه با جان و دل به زائرین اربعین حسینی(ع) خدمات‌رسانی کنند، خاطرنشان کرد: این خدمات‌رسانی در مقابل امثال شهید حججی‌هایی که برای خواهر و فرزند امام حسین(ع) در سوریه سر می‌دهند چیزی نیست.

وی با بیان اینکه جلسه ستاد اربعین از جلسه شورای اداری اهمیت آن بیشتر است، تصریح کرد: امسال باید موکب‌ها به گونه ای به زائرین اربعین حسینی(ع) خدمات‌رسانی کنند که جای هیچ گونه سؤال و شک و شبهه‌ای باقی نماند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top