جمعیت ۸۰ میلیون نفری ایران ۸۰۰ هزار بیمار صرعی دارد/ چهاردهمین کنگره بین‌المللی صرع بهمن‌ماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود

جمعیت ۸۰ میلیون نفری ایران ۸۰۰ هزار بیمار صرعی دارد/ چهاردهمین کنگره بین‌المللی صرع بهمن‌ماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا، دکتر جعفر مهوری در آستانه برگزاری چهاردهمین همایش بین‌المللی کنگره صرع ایران اظهار داشت: صرع یا اپی لپسی Epilepsy یکی از مهم‌ترین بیماری‌های مغز و اعصاب است و شاید به قدمت اولین بیماری‌های انسان باشد که همه‌ساله تعداد زیادی از انسان‌ها را درگیر خود کرده است؛ البته در طی ۵۰ سال گذشته توجه ویژه‌ای بر روی درمان‌های جدید این بیماری معطوف شده است.

وی بیان داشت: حدود یک درصد از جمعیت جهان از این بیماری و عوارض ناشی از آن  همچون تروماهای مختلف و حتی مرگ‌های ناگهانی رنج می‌برند. کشور ایران با جمعیتی حدود ۸۰ میلیون نفر ۸۰۰ هزار مصروع دارد که یک چهارم تا یک سوم این بیماران صرع‌های مقاوم به درمان دارند و از این تعداد حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد باید تحت عمل جراحی قرار گیرند.

دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین‌المللی صرع خاطرنشان کرد: بنابراین توجه ویژه بر روی شناخت، تشخیص، درمان‌های دارویی و جراحی می‌تواند بسیاری از این مشکلات را که باعث مرگ این بیماران و جراحات ناشی از آن را برطرف کند.

دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین‌المللی صرع اضافه کرد: این کنگره ۴ الی ۶ بهمن‌ ۹۶ در اصفهان به همت اساتید، پژوهشگران و نخبگان متخصص مغز و اعصاب ایران برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این کنگره برگزاری یک نشست علمی صمیمی جهت تبادل آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌ها در زمینه درمان صرع  است و کمیته علمی این کنگره یک سال زمان جهت برنامه‌ریزی صرف کردند تا بتوانند کنگره‌ای شایسته با همکاری ارزشمند انجمن‌های علوم مغز و اعصاب ایران و انجمن صرع ایران برگزار کنند.

دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین‌المللی صرع با اشاره به اینکه در کنار این همایش نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای دارویی و تکنولوژی در زمینه درمان صرع برگزار می‌شود، گفت: امید است که بتوانیم با ایجاد فضایی مناسب و کار آمد با بهره‌گیری از مشارکت فعال و اظهارنظر همه شرکت‌کنندگان فرصتی را فراهم آورده تا مرزهای علم پزشکی را در درمان صرع  به پیش برانیم و با ارائه «درمان جدید، یک زندگی جدید» را به بیماران اهدا کنیم.

مهوری افزود: برای رسیدن به این مهم تلاش شده تا علاوه بر دعوت از نخبگان و متخصصان ایرانی با دعوت از همکاران و پژوهشگران با تجربه ازکشورهای مختلف آمریکا، کانادا، اروپا و استرالیا با ایراد سخنرانی‌های ارزشمند فضایی بین‌المللی برای تبادل آخرین درمان‌ها،  فناوری‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا  فراهم شود.

به گفته وی، برگزاری این کنگره بدون یاری همکاران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، انجمن علوم اعصاب ایران، انجمن صرع ایران و اتحادیه جهانی علمی مبارزه با صرع (ILAE) شاخه ایران، میسر نبود. (منبع: مهر)

انتهای پیام/ج

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top