جمنایی که خود را داعیه‌دار جبهه‌ی مردمی انقلاب می‌دانست چرا بعد از شکست در انتخابات خبری از آن نیست؟ ماجرای املاک نجومی چه شد؟ چقدر برای پیش‌برد ارزش‌های انقلاب در شهرداری تهران تلاش کردید؟

نماینده‌ی مجمع دانشجویان حزب‌الله خطاب به آقای قالیباف گفت: چرا به‌جای بازگشت به مبانی انقلاب از لفظ نو اصول‌گرایی استفاده می‌کنید؟

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، نماینده‌ی مجمع دانشجویان حزب‌الله خطاب به آقای محمدباقر قالیباف در انتخابات دانشگاه علم و صنعت عنوان کرد:

شما اگر معتقدید گفتمان اصولگرایی گفتمان امام و انقلاب است، دیگر چرا به‌جای بازگشت به مبانی انقلاب از لفظ نو اصول‌گرایی استفاده می‌کنید؟ چرا به‌جای دعوت همه به بازگشت به مبانی انقلاب از تحول در یک حزب سیاسی سخن می‌گویید؟

خود این الفاظ و بازی‌های جناحی و قبیله باعث شده است این حرکت‌ها به‌جای رفتن به سمت‌وسوی اهداف اصلی انقلاب، خودشان هدف واقع شوند و بیش‌تر به دوقطبی‌های پوشالین حزبی و جناحی دامن زده شود.

چه بسا رقابت‌های حزبی و جناحی که جای مبارزه با فساد و عدالت‌خواهی و دفاع از مستضعفین را گرفته است و نتیجه‌اش این شده که به هر قیمتی بخواهیم پست‌های مملکتی را بگیریم؛ چرا؟! چون با ظلم و فساد مبارزه کنیم؟! چون می‌خواهیم پاسدار اصول و ارزش‌های انقلاب باشیم؟! یا نه می‌ترسیم مبادا دست جناح مقابل بی افتد؟! واقعاً آن چیزی که ما از مسئولان یا در مناظرات می‌بینیم کدام یک است؟! آیا واقعن دلسوز انقلاب و مردم‌اند یا دنبال قدرت؟

اگر می‌گویید فقط با شعار دادن نمی‌توان گفت؛ فقط ما خواهان عدالت و مبارزه با فقر و فسادیم و باید مردم را با خود همراه کرد و نه به اسم حزب و تشکیلات در اتاق دربسته نشست و برای بقیه تصمیم گرفت، چرا اصرار دارید لفظ اصولگرایی را با چنین کارنامه‌ای حفظ کنید در حالی که خودتان اذعان دارید سران این جریان باوری به این مسائل ندارند و می‌دانید که مردم هم از اصولگرایی دل خوشی ندارند؛ و در انتخابات هم دیدیم که با بازی با الفاظ و دم زدن از انقلاب و مردم و فرار از واژه‌ی اصولگرایی نمی‌توان به جایی رسید و جمنایی که خود را داعیه‌دار جبهه‌ی مردمی انقلاب می‌دانست و مثلاً قرار بود بعد از انتخابات هم پیگیر مطالبات مردم باشد بعد از شکست در انتخابات می‌بینیم که دیگر خبری از آن نیست.

در نامه نو اصولگرایی که راجع به متحول کردن جریان به اصطلاح اصولگرا حرف زدید، بی‌آنکه اشاره‌ای به یک تحول ضروری برای رشد جامعه و توجه به مردم و قشر مستضعف بکنید، باز هم به جای این‌که برای حل این معضلات به مردم برگردید و بنا شود چیزی در کف جامعه و برای مردم رخ دهد دوباره به حل مشکلات یک حزب سیاسی برگشتید

و بعد نگران از تضعیف آن در برابر جریان مقابل بودید که یعنی دوباره جای آنکه دغدغه، درد مردم و پیشرفت انقلاب باشد باز برگشتید به دعواهای قبیله‌ای میان دو جناح.

شما که امروز از شفافیت و مبارزه با فساد می‌گویید در زمان مدیریت شهرداری، چقدر با فساد در شهرداری مقابله کردید؟ ماجرای املاک نجومی چه شد؟ تفحص مجلس در این مورد به کجا رسید آقای قالیباف؟ قائم مقام شما در شهرداری پس از این همه‌سال الان سر از کجا درآورده؟ درآمدهای شهرداری چقدر در این سال‌ها به جای شهر فروشی به درآمدهای پایدار رسیده است؟

چقدر برای پیش‌برد اهداف و ارزش‌های انقلاب در شهرداری تلاش کردید؟ آیا ارزش‌های انقلاب در ساخت اتوبان و پل خلاصه می‌شود یا در فروش تراکم به بالاشهری‌ها؟

شاید اگر برجی در شهر بالا رود یا راهی ساخته شود یا خط جدید مترویی راه بی افتد یا پارکی افتتاح شود ‌همه‌ی عالم و آدم خبردار شوند و در خبرگزاری‌ها منعکس شود و کلی تشکر و قدردانی صورت گیرد و یک تابلوی بزرگ کنارش بزنند که این به دست فلان شهردار افتتاح شد اما اگر در روند همین توسعه‌های مادی و در پشت همین ساخت‌وسازها و افتتاح کردن‌ها، این کوخ‌نشینان مستضعف و حاشیه‌نشین له شوند آیا کسی خبر خواهد شد؟ چه قدر به فکر این مردم محروم و حاشیه‌نشین بوده‌اید که نه رسانه‌ای در اختیار دارند و نه هر چه فریاد بزنند صدایشان به جایی می‌رسد؟

شما در آن نامه جوانان را به نو اصولگرایی دعوت کردید چنان‌که گویا تا به حال جوانان انقلابی دنباله‌رو و یا دل‌بسته‌ی فلان حزبی سیاسی و حالا منتظر دستورات شما برای تغییر این رویه‌ی غلط و حرکت‌های آتش به اختیار بوده‌اند.

گویا خبر ندارید که پس از دفاع مقدس یعنی زمانی که خیلی‌ها فکر می‌کردند مبارزه دیگر تمام شده است دانشجویان انقلابی و عدالت‌خواه با تأسی به این پیام امام بعد از قطعنامه که فرمودند «امروز جنگ حق و باطل، جنگ فقر و غنا، جنگ استضعاف و استکبار و جنگ پابرهنه‌ها و مرفهین بی‌درد شروع شده است.» سال‌های زیادی است که ورای این دعواهای جناحی به مبارزه با فساد و بی‌عدالتی و دفاع از حقوق مستضعفین پرداخته‌اند.

آیا به یاد دارید در سال ۸۸ که مأموران شهرداری به منطقه ۱۹ ریختند و به زور خانه‌های مردمی که توان پرداخت رشوه را نداشتند ویران کردند؟!

و وقتی دانشجویان عدالت‌خواه به اعتراض و دفاع از حقوق مردم پرداختند با شکایت شهرداری شما روبه و شدند که شهرداری می‌آید و مجمع دانشجویان حزب‌الله شکایت می‌کند؟! (جنبش عدالت‌خواه دانشجویی)

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top