جویا گزارش می‌دهد؛

هفتمین نشست خبری نماینده برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس با اصحاب رسانه برگزار شد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خطای انسانی را عامل بوجود آمدن سانحه برای هواپیمای ۱۴۰ عنوان کرد و افزود: صنایع دفاعی کشور باید نسب به راه اندازی مجدد خط تولید باید اهمام کند.

به گزارش صدای جویا؛ عصر امروز چهارشنبه  ۱۳ مردادماه ۱۳۹۵، سالن جلسات دفتر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس میزبان خبرنگارانی بود که آمده بودند تا در هفتمین نشست خبری این نماینده مجلس شرکت و در جریان آخرین اخبار و اقدامات صورت در مجلس برای حوزه انتخابیه‌ی برخوار، شاهین شهر و میمه از حوزه استان اصفهان قرار گیرند.

وی بیکاری را یکی از چالش های اصلی و مطالبه ملی از دولت عنوان و با بیان اینکه آمار غیر رسمی بیکاری در کشور ۵ میلیون نفر است گفت: از ابتدای دوره نمایندگی اشتغال مهمترین دغدغه بنده بوده و که علاوه بر پیگیری این موضوع در کمیسیون های مربوطه و جلسات متعدد مجلس در حوژه انتخابیه نیز با مدیران دستگاه های ذی‌ربط، صاحبان ایده جلسات مختلفی تشکیل و تصمیمات خوبی نیز اتخاذ شده است.

تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای احداث و یا تکمیل مدارس نیمه ساز چهار روستاهای دارای دانش آموز فاقد فضای آموزشی شهرستان، تخصیص اعتبارات مورد نیاز برای پروژه آب رسانی بهداشتی به روستاها با پیگیری مدیران و دفتر امور روستایی استانداری و اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال روستاییان را سه دستاورد مهم سفر سید ابوالفضل رضوی مسئول دفتر مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری به شهرستان در هفته جاری عنوان کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی کمیسیون برنامه ریزی و محاسبات مجلس را کمیسیون فرابخشی در همه ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، دفاعی و… برترین کمیسیون مجلس دانست و افزود: در این هفته رئیس، نواب رئیس به همراه ۱۵ نفر از اعضا، و نماینده سازمان مدیریت با حضور در شهرستان از پروژه های مهم عمرانی بازدید و تصمیمات خوبی اتخاذ کردند.

وی مشکل آب شرب مناطق مختلف شهرستان، بازدید از صنایع هواپیما سازی هسا و پروژه متروی اصفهان و شاهین شهر و شرکت در جلسات شورای اداری و برنامه ریزی و اتاق بازرگانی استان را از جمله برنامه های اعضای کمیسیون برشمرد و افزود: در حالی که میزان آب مورد نیاز استان اصفهان ۱۴ و نیم متر مکعب است، تصفیه خانه بابا شیخ علی و چاههای فلمن تنها تامین کننده ۱۱ و ۹ دهم آب شرب اصفهان و شهرستان شاهین شهر است.

نماینده شاهین شهر و میمه در مجلس دهم میزان اعتبار اولیه طرح انتقال آب گلاب دو که ۱۸۰ کیلومتر می باشد را هزار میلیارد تومان خواند که در این بازدید مصوب شد پس از پیگیری و صدور مجوز ماده ۲۱۵ طرح آبرسانی گلاب دو در سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کوتاه مدت، نسبت به تامین اعتبار این پروژه نیز اهتمام شود.

وی با بیان اینکه فتعال شدن کنار گذر شرق اصفهان را گشایش مثبتی در سطح ملی و استانی دانست و اضافه کرد: در جلسه شورای برنامه ریزی در شاهین شهر مصوب شد: ماده ۲۱۵ ورزشگاه بزرگ شاهین شهر با مشارکت شورای اسلامی و بخش خصوصی پیگیری شود و بخشی از هزینه های شهری از محل هزینه های اتباع بیگانه ساکن در شهرهای استان تامین شود.

*خط قرمز نماینده مجلس اخراج جوانان مستعد و متخصص هسا است

حاجی دلیگانی به قول مساعد اعضای کمیسیون نسبت به تامین اعتبار برای بیمارستان ۹۴ تختخوابی برخوار اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود فضاهای آموزشی و وجود مدارس خیرساز نیمه تمام در شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار مصوب شد ردیف بودجه امین اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این مدارس ایجاد شود.

وی با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون از صنایع هواپیماسازی هسا افزود: در حالی که جوانان مستعد، مبتکر، متخصص و صاحب ایده در این شرکت بیکار مانده اند و تهدید به اخراج می شوند دولت برای خرید هواپیما از خارج از کشور اقدام می کند که مصوب شد هیچ یک از این جوانان نباید اخراج شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خطای انسانی را عامل بوجود آمدن سانحه برای هواپیمای ۱۴۰ عنوان کرد و افزود: صنایع دفاعی کشور باید نسب به راه اندازی مجدد خط تولید باید اهمام کند.

وی به سهم ناعادلانه بودجه استانی اشاره کرد و افزود: دولت باید به نقش محوری و ملی استان اصفهان با توجه به ظرفیت های آن توجه نماید چراکه ضرر و زیان هایی که متوجه استان شود به ضرر دیگر استانها نیز خواهد بود.

حاجی دلیگانی حرکت به سمت نظام درآمد هزینه در استان ها را عامل ایجاد انگیزه و درآمد برای استان ها خواند و تاکید کرد: در جلسه شورای برنامه ریزی استان مصوب شد در برنامه ششم توسعه کشور هرساله ۳ درصد از میزان انتقال اعتبارات ملی به استانی افزایش پیدا کند.

وی به افزایش ۱۵ درصدی سهم اعتبار ملی در استان اشاره و گفت: در حالی که در دولت قبل میزان سهم استان با توجه به ظرفیت های موجود استان بود در این دولت این میزان ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده و به ۷درصد رسیده است که پیش بینی شد تا پایان برنامه ششم توسعه این میزان ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

نماینده شاهین شهر و میمه راه نجات متروی اصفهان را استفاده از فاینانس عنوان و تاکید کرد: اعتبار احداث متروی شاهین شهر از محل الحاق متروی اصفهان صدور ایجاد و ردیف بودجه و صدور مجوز ۲۱۵ جدید می بایستقرار گیرد.

وی تاکید کرد: اگر دیگر نمایندگان نیز دیگر کمیسیون ها را به استان دعوت نمایند علاوه بر احقاق حق استان خواهد شد اصفهان هراسی را که در مجلس بوجود آمده است را کاهش دهند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

2 (پاسخ به) <<هفتمین نشست خبری نماینده برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس با اصحاب رسانه برگزار شد>>

 1. جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی گفت:

  جناب آقای حسینعلی حاجی
  نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی
  سلام علیکم
  احتراماً به استحضار می رساند تعدادی از نیروهای فعال و کاردان در این اداره کل تحت عنوان رسمی کارگری مشغول به انجام وظیفه هستیم که اغلب دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی بوده که متاسفانه مزایای مندرج در احکام کارگزینی و سایر مزایای جانبی از جمله بدی آب و هوا، محرومیت مناطق جنگی حق تحصیلات دانشگاهی و سختی کار و ………. شامل ما نمی شود. جالب اینکه چارت خالی سازمانی داریم که با توجه به سوابق و تخصصی که هر کدام از ما در مشاغلی که سالها در آن کار می کنیم و تجربه کافی را کسب نموده ایم. در اداره ای که در آن هستیم حتی اگر چارت خالی نیز نداشته باشد مسئولین محترم سازمان می توانند از مرکز درخواست پست جدید نمایند. حال این این سوال برای همه ما پیش آمده که ما واقعاً چه نوع استخدامی هستیم نه مثل کارگران مشمول قانون کاریم !و نه مانند همکاران خدمات کشوری! نه مثل همکاران قراردادمعین !موقع پرداخت پاداش پایان سال، عیدی ما باید اندازه مبلغ عیدی کارمندان رسمی باشد چونکه حقوق ما از محل بند (( و )) تبصره ۱۹ قانون بودجه و از طریق خزانه پرداخت می شود. اگر تفاوت ما از نوع بیمه باشد که نیروهای پیمانی و قرادادهای کار معین نیز بیمه تأمین اجتماعی می باشند! مسئولین باید به این امر مهم توجه داشته باشند که ما کارگر شرکتهای خصوصی و یا کارخانجات نیستیم بلکه ما به استخدام سازمانی کاملاً دولتی درآمده ایم. لذا جهت احقاق حقوق و پرهیز از تبعیض و ایجاد عدالت اداری ما کارکنان رسمی کارگری شاغل در اداره دولتی خواهان تبدیل وضعیت در قالب طرح از رسمی کارگری به رسمی کشوری و یا پیمانی می باشیم تا بتوانیم همانند کارکنان رسمی از قانون نظام هماهنگ و خدمات کشوری بهره مند شویم.این مشکل کلیه همکاران رسمی کارگری بهزیستی سراسر کشور می باشد.ضمنا طرح تبدیل وضعیت کار کنان رسمی کار گری ادرات دولتی نظیر بهزیستی به رسمی کشوری یا ÷یمانی در مورخ ۱۳۹۲/۹/۲۰روز چهارشنبه ساعت ۱۰/۳۰صبح به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده وطرح فوریت دار شده وطی نامه ۱۶۲ اعلام وصول گرددید واز تاریخ یاد شده تاکنون درکمیسیون اجتمعاعی مجلس بلا تکلیف میباشد
  با احترام
  جمعی از کارکنان رسمی کارگری بهزیستی

 2. جمعی از کار کنان رسمی کار گری بهزیستی گفت:

  بسمه تعالی
  باعرض سلام ادب احترام جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری وجناب آقای دکتر علی ربیعی وزیرمحترم کار رفاه تامین اجتماعی و جناب آقای دکتر انوشیروان محسنی بند پی ریاست محترم بهزیستی کشور و ریاست محترم دیوان عدالت اداری کل کشور احتراماً همانطوریکه مستحضرید جمعی از کارکنان سازمان بهزیستی کشور بصورت رسمی کارگری مشغول وظیفه هستند و تعدادی از این کارکنان همانند کارکنان رسمی و پیمانی در سالهای اخیر توانسته اند ادامه تحصیل داده و مدارک دانشگاهی از قبیل کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد را کسب نمایند و در حال حاضر در ستاد و شهرستانها به عنوان یک نیروی با تجربه البته با ابلاغ، انجام وظیفه می نمایند.

  این در حالی است که اولاً کارکنان رسمی و پیمانی توانسته اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند در حالیکه نیرویهای رسمی کارگری بدلیل نوع استخدامشان از این مزایا بهره‌مند نبوده و تاکنون نیز هیچ تغییری در احکام آنها لحاظ نگردیده است، ثانیاً طبق قانون کار می بایست احکام آنان تا گروه ۲۰ اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده و حتی کارکنان رسمی کارگری با مدرک کارشناسی نیز حداکثر تا گروه ۱۰ در احکامشان لحاظ شده است، ثالثاً از مزایای سختی کار در ماده ۳۶ تبصره یک قانون کار پیش بینی شده نیز برخوردار نیستند، رابعاً پاداش عیدی کارکنان موصوف که طبق قانون کار می بایست حداقل دوبرابر تا حداکثر ۳ برابر حقوق پایه پرداخت شود ولی به میزان کارکنان رسمی کشوری به آنان پرداخت می شود، خامساً کارکنان رسمی کارگری نه مانند کارکنان خدمات کشوری هستند و نه مانند کارکنان تابعه قانون کار که از هردو قانون محروم هستند به مصداق ضرب المثل معروف شتر مرغ.

  مزید استحضار است اینکه تمامی کارکنان رسمی کارگری بالای ۱۸ سال داشته اند و با توجه به اخذ مدارک دانشگاهی تعدادی از آنها در صورت تبدیل وضعیت می توانند به عنوان یک نیروی با تجربه و تحصیل کرده در پستهای حساس سازمانی خدمت کرده و در کنار آن از حقوق و مزایای آن نیز برخوردار شوند. ضمناً با عنایت به اینکه در حال حاضر جذب و استخدام نیروی انسانی جدید محدود گردیده است در صورت تبدیل وضعیت این افراد وضعیت نیروی انسانی بهزیستی نیز بهبود خواهد یافت.

  شایان ذکر است تبدیل وضعیت این کارکنان برای دولت بار مالی نداشته و حتی در بعضی از موارد پرداخت اضافه کار که هم اکنون سازمان بابت اضافه کاری کارکنان رسمی کارگری ۲۳ درصد سهم کارفرما می‌پردازد در صورت تحقق این امر طبق قانون کشوری پرداخت ۲۳درصد کارفرما حذف خواهد شد.

  از طرف کارکنان رسمی کارگری بهزیستی

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top