جویا گزارش می دهد؛

خبر آمدن شهدا در ماه محرم کولاک به پا کرد

امام‌جمعه شهر گز با بیان اینکه شهادت راه پرافتخاری است که برگرفته از مکتب حضرت سیدالشهدا(ع) است، گفت: تا زمانی که انسان در نزد خداوند متعال لیاقت آن را پیدا نکند نمی‌تواند به این مقام مهم دست پیدا کند.

به گزارش صدای جویا به نقل از فارس از شهرستان شاهین‌شهر و میمه به‌تازگی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، پیکر پاک ۲۱ شهید تازه تفحص شده دوران پرافتخار ۸ سال دفاع مقدس را از طریق آزمایش‌های DNA، مدارک شناسایی و پلاک هویت، شناسایی کرد که این شهدا متعلق به استان‌های خوزستان، خراسان رضوی، همدان، فارس، کرمانشاه، اردبیل،گلستان، مازندران، تهران و ازجمله پیکر ۴ شهید(عبدالله قانع زاده، احمدرضا شریفیان، غلامعلی رضایی کوجانی، علی ذراتی) از این ۲۱ شهید تازه تفحص شده اذعان استان پرافتخار و شهیدپرور اصفهان بودند.

شهیدان عبدالله قانع زاده و احمدرضا شریفیان که نزدیک به ۳۴ سال هست که خانواده‌های آن‌ها منتظر خبری از این بزرگ شدگان و پیروان راستین مکتب حضرت سیدالشهدایشان بودند اما در همین ابتدای محرم سرور و سالار شهیدان حضرت عبدالله الحسین(ع) خبر آمدن‌ها به یک‌دفعه در استان اصفهان و در شهر گز از توابع شهرستان شاهین‌شهر و میمه کولاک به پا می‌کند و خانواده‌های گزی آن‌ها را از نگرانی و بی‌تابی به آرامش می‌رساند.

شهید عبدالله قانع زاده فرزند علی‌اکبر که سال ۱۳۴۶ در شهر گز دیده به جهان می‌گشاید در عملیات والفجر۱ و در منطقه عملیاتی فکه به شهادت می‌رسد همشهری او نیز شهید احمدرضا شریفیان فرزند حسنعلی که یک سال بعد از شهید قانع زاده در شهر گز به دنیا می‌آیید او نیز در عملیات والفجر۱ و در منطقه عملیاتی فکه به شهادت می‌رسد و به‌درستی در مکتب پر از افتخار سالار و سرور شهیدان امام حسین(ع) نمره قبولی خود را می‌گیرند.

حجت السلام سید حمیدرضا هاشمی امام‌جمعه گزبرخوار دراین‌باره به خبرنگار فارس گفت: شهادت راه پرافتخاری است که برگرفته از مکتب حضرت سیدالشهدا(ع) هست و تا زمانی که انسان در نزد خداوند متعال لیاقت آن را پیدا نکند نمی‌تواند به این مقام مهم دست پیدا کند.

وی در ادامه افزود: شهیدان قانع زاده و شریفیان و سایر شهدای انقلاب اسلامی و دوران پرافتخار ۸ سال دفاع مقدس و حتی شهدای مدافع حرم به این لیاقت دست پیداکرده‌اند که به این مقام بزرگ شهادت رسیده‌اند.

امام‌جمعه گز برخوار تصریح کرد: بر اساس اعلام ستاد برگزاری مراسم تشییع شهدای تازه تفحص شده، پیکرهای پاک و مطهر این شهدای تازه تفحص شده ساعت ۱۵ روز پنجشنبه از فلکه فیض به سمت گلستان شهدا اصفهان تشییع و سپس ساعت ۹ صبح  روز جمعه و پس از قرائت دعای ندبه از محل ناحیه مقاومت بسیج شهر گز به‌طرف گلزار شهدای شهر گز برخوار واقع در پارک شهید مدرس حرکت و به خاک سپرده خواهند شد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top