حاجی دلیگانی تاکید کرد؛ امروز هر کسی می خواهد وضعیت کشور بدتر از این نشود باید به وضعیت موجود «نه» بگوید!

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین،حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی امشب در اجتماع بزرگ حامیان مردمی حجت السلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در مسجد فاطمیه (س) شاهین‌شهر بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد، با تبریک اعیاد مبارک شعبانیه اظهار کرد: بنده که افتخار خدمت به شما مردم را دارم. هیچ زمانی را به حساسیت هم‌اکنون در طول انقلاب اسلامی ندیده‌ام. البته معلوم است که حساس هست و یک انتخاباتی در پیش داریم که مردم بایستی بتوانند هوشیارانه و آزادانه انتخاب خود را انجام دهند.

وی افزود: اگر از کارهایی که باید صورت می‌گرفته و نگرفته برای مردم شریف و همیشه درصحنه ایران اسلامی سخن به میان آوریم. مشکل حل خواهد شد. اما مشکل اینجا هست که کمتر به این دسته موضوعات پرداخته‌شده است.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بایستی سه مرحله اکتشاف، توسعه و بهره‌برداری یا به عبارتی تولید نفت خام را در داخل کشور و توسط متخصصان خودمان انجام می‌دادیم، گفت: اما در چند سال اخیر این اتفاق صورت نگرفته است و بلکه اتفاق دیگری که عبارت بود از تنظیم یک قرارداد نفتی در یازده صفحه؛ که معاون اول رئیس‌جمهور شهریورماه سال گذشته در مصاحبه با جراید و مطبوعات رسماً اعلام کردند که ما ۱۵۰ ایراد که در چارچوب قراردادهای نفتی بود رفع و در مصوبه جدید دولت برطرف ساختیم.

وی درحالی‌که از ۱۵۰ ایراد در قراردادهای ICT نفتی سخن می‌گفت، ادامه داد: بعد از تعیین مصوبه نفتی توسط دولت متخصصان این حوزه اشکالات مربوطه را برطرف و جهت تائید نهایی خدمت مقام معظم رهبری دادند. که حضرت آقا نیز نامه‌ای را از طریق دفترشان به رئیس‌جمهور نوشتند و خواستار رفع پاره‌ای دیگر از ایرادات این قواره قرارداد نفتی شدند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با بیان اینکه تعدادی از این ایرادات حل و تعداد دیگری همچنان باقی ماند، ادامه داد: دولت مجدداً مصوبه دیگری تصویب کرد و تعدادی از متخصصان این زمینه نزدیک به ۱۵ ایراد دیگر در آن را مشاهده و برطرف کردند.

وی به ایراد هشتم قراردادهای نفتی که به نفع کسانی بود که با ما قرارداد نفتی بسته بودند، اشاره کرد و گفت: این ایراد به‌گونه‌ای بود که در مجلس شورای اسلامی از وزیر نفت طرح سؤال کردم و هنگامی‌که وزیر نفت برای پاسخ‌گویی به مجلس شورای اسلامی تشریف‌فرما شدند. اذعان کردند که ایراد مربوطه را برطرف نکرده‌اند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه مطرح کردن این موضوع هیچ‌گونه نسبتی با مسائل سیاسی نداشته بلکه هدف از مطرح کردن آن این بوده است که می‌خواهم ملت در جریان قرار بگیرند که چقدر برای احقاق یک حقشان در مجلس تلاش شده است، تصریح کرد: آماده‌ام در این کره خاکی هر کجا در این رابطه برنامه یا مناظره‌ای صورت بگیرد. مستندات خویش را ارائه و تقدیم مردم کنم.

وی با تأکید بر اینکه اطلاعات میادین نفتی و گازی کشورمان تماماً در اختیار شرکت فاسدی مثل توتال فرانسه قرار گرفته است، بیان داشت: شرکت توتال فرانسه همه این اطلاعات را نیز در اختیار سایر شرکت‌هایی که با ما میادین مشترک دارند و ندارند قرارداد.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرارداد کرسنت متعلق به یک شرکت اماراتی هست که توسط وزیر فعلی نفت زنگنه تنظیم‌شده است و توسط معاونان ایشان به امضاء رسید، اظهار کرد: رئیس‌جمهور کنونی آن زمان دبیر شورای امنیت ملی بود و طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور وقف می‌نویسند که قرارداد گازی برخلاف مصالح ملی کشور ما می‌باشد. و خواهان رد آن می‌شود.

وی با یادآوری اینکه زمانی شرکت اماراتی کرسنت به خاطر لغو این قرارداد از ما در مجامع بین‌المللی شکایت می‌کند، متذکر شد: ارائه این حل اختلاف را به محاکم بین‌المللی دادند و با توجه به مستنداتی که از سوی ایران ارائه شد. محاکم بین‌المللی متوجه شدند که تنظیم‌کنندگان این قرارداد گازی شخصیت‌های فاسد و منفعت‌طلبی بودند. به همین دلیل رأی صادره به نفع ایران بود.

حاجی دلیگانی اظهار کرد: زمانی که زنگنه به‌عنوان وزیر نفت به مجلس شورای اسلامی معرفی شد. نمایندگان جهت بازداشتن او از این سمت سه بار به او پیشنهاد دادند اما وی این پیشنهاد را نپذیرفت. حتی به او گوش زد کردیم که حتی داوری از رأی اعتماد به او خوشحال خواهد شد. اما وی عنوان کرد که رایزنی کرده‌ایم که با مذاکره مسائل نفتی را حل‌وفصل خواهیم کرد. درحالی‌که از روز بعد سمت آقای زنگنه پرونده نفتی برگشت و هیئت داوری به دلیل اینکه نمایندگان به وزارت زنگنه رأی اعتماد داده بودند آن‌ها را مقصر اصلی پرونده شناخته بودند.

وی بیان داشت: تاکنون ضرر و زیان‌های پرونده‌های فساد نفتی چیزی نزدیک به ۱۶ میلیارد تومان شده است که همه این هزینه را از جیب مردم ملت ایران به شکل‌های مختلف دریافت کرده‌اند. که آقای نعمت زاده وزیر صنعت و معدن چندی پیش این رقم را ۳۶ میلیارد دلار عنوان کرد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس تصریح کرد: این سندی که اخیراً به نام سند آموزشی ۲۰۳۰ امضاء شد. که افراد غیرمسلمانان آن را تهیه و به یونسکو داده‌اند که هدف آن این است تا سال ۲۰۳۰ تمام ملل جهان باید دروس و روش آموزشی از کودکستان تا دانشگاه بر اساس این سند صورت بپذیرد.

وی تأکید کرد: بر اساس این سند دیگر نباید در کلاس‌های آموزشی حرفی از قرآن و دین و اسلام باشد. هر چه یاد داده می‌شود باید بر اساس آموزه‌های غیر اسلامی باشد. یعنی آموزش هم‌جنس‌گرایی و نحوه یاد دادن مسائل جنسی را به دختران و پسران مسلمان یاد داد.

حاجی دلیگانی متذکر شد: نکته مهم سند آموزشی ۲۰۳۰ یا کاپیتولاسیون فرهنگی در اینجا هست که باید تمام بندهای این سند را پذیرفت. و نمی‌توان عنوان کرد که تنها چند بند آن را قبول دارم و مابقی را ندارم. و یک شعار دارد و آن‌هم این است که «ما تصمیم داریم افراد جامعه را در حد یک شهروند دهکده جهانی تربیت کنیم.»

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند: «چرا چنین کردید و به اطلاع عموم نرسانید. مگر شما نمی‌دانید که قانون اساسی می‌گویید هر سند بین‌المللی باید به اطلاع مجلس شورای اسلامی برسد پس چرا دولت‌مردان ما خلاف آن را عمل کردید.»

++نرخ بیکاری جوانان تحصیل‌کرده بالای ۲۵ درصد است

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نزدیک به دو هفته پیش وزیر رفاه و کار جهت ارائه گزارش به مجلس آمده بود که از نرخ بیکاری بالای ۲۵ درصدی جوانان تحصیل‌کرده در کشور سخن به میان آورد، اظهار کرد: وزیر کار و رفاه نیز در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی از ناامیدی به آینده و اینکه امکان اشتغال ایجاد شود سخن گفت.

وی بیان داشت: وزیر کار همچنین عنوان داشتند که با کاشت پول و رشد اقتصادی چندان امیدی به رفع معضل بیکاری در کشور نخواهد بود. این واقعیتی هست که وجود دارد. همچنین معاون وی طرحی ترجمه‌شده برای ایجاد یک‌میلیون شغل در کشور به همراه خود به مجلس شورای اسلامی آورده بود که برگرفته از طرح نخست‌وزیر هند در دهه ۸۰ میلادی بود. که اصلاً در کشور نمی‌توانست اجرا شود.

++قاچاق سالیانه نزدیک به ۲۵ میلیون دلار خسارت به کشور می‌زند

حاجی دلیگانی با بیان اینکه وزارت کار و رفاه نرخ بیکاری را ۱۲٫۴ دهم درصد اعلام می‌کند درحالی‌که واقعیت چیز دیگری است، گفت: این اتفاق در حالی است که در برنامه ششم توسعه آمده است که ما باید هر سال یک‌میلیون شغل ایجاد بکنیم. این کار شدنی به شرطی که جلوی ورود بی روی قاچاق کالا به کشور گرفته شود که سالیانه نزدیک به ۲۵ میلیون دلار خسارت به کشور می‌زند. می‌توان ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کرد با این میزان خسارتی که توسط قاچاق کالا می‌زند.

وی با بیان اینکه چندین بار نخست‌وزیر عراق به علت عدم ناکافی بودن حضور ایران در بازارهای عراق به مقام معظم رهبری گلایه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: به‌جای اینکه ایران بازار عراق را در دست بگیرد. ترکیه این زحمت را می‌کشد درحالی‌که ایران نقش بسزایی در تأمین امنیت عراق داشته و دارد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با بیان اینکه توسط مسئولین چندان شفاف‌سازی صورت نمی‌گیرد، تأکید کرد: مگر سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ صورت نگرفت. پس چرا علیرغم اینکه آمارگیری به‌صورت الکترونیکی انجام گرفت. هنوز میزان اشتغال و بیکاری منتشرنشده است؛ آیا مردم نامحرم نظام هستند؟

وی ادامه داد: قانون برنامه پنجم یعنی یک‌چهارم راه برای سند بیست‌ساله کشور، اگر این قانون در کشور به‌خوبی اجرا می‌شد؛ و اگر نرخ رشد اقتصادی چنین بود آیا وضعیت بیکاری ما این‌گونه بود؟

حاجی دلیگانی با بیان اینکه قانون برنامه پنجم توسعه ۸۳ آئین‌نامه می‌خواست که ۳۴ آئین‌نامه آن نوشته‌نشده بود که بخواهد اجرایی شود، اظهار کرد: سال ۱۳۹۳ نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان قرض گرفتیم که سال بعد آن ۱۵ درصد سود پرداخت کنیم. درحالی‌که این قرض در بودجه سال ۱۳۹۶ به نزدیک ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

++هیچ دولتی به‌اندازه دولت یازدهم چنین بدهی به بار نیاورده است

وی تصریح کرد: در هیچ دولتی به‌اندازه دولت یازدهم چنین بدهی به وجود نیامده است. وراج تبعیض، شکاف طبقاتی، حقوق‌های نجومی که دل همه مردم ایران را به درد آورد وقتی کسی که نگاه می‌کند ۵۰۰ هزار تومان درآمد اوست ولی یک شخصیتی بالای ۲۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند حق دارد که سؤال کند که چه وضعیتی است در این کشور اسلامی!

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد حقوق نجومی از رئیس دیوان محاسبات کل کشور آقای عادل آذر در مجلس سؤال پرسیدم که این حقوق چطور تعیین می‌کنید؟ که در پاسخ بیان داشتند که میزان دریافت حقوق‌های نجومی را خودمان تعیین می‌کنیم؛ که به او پاسخ دادم جناب آقای آذر به چه حق و قانونی دست به همچنین کار زده‌اید.

++ فهرست ۱۰۸ قولی که رئیس‌جمهور به مردم داده و عملی نشده با استناد وجود دارد

وی متذکر شد: اگر برخورد با حقوق‌های نجومی مسیر قانونی خود را طی می‌کرد. باید خیلی از مسئولینی که دستور به پرداخت چنین کاری داده بودند و خیلی از مسئولینی که همچون پول‌هایی مشکل‌داری را گرفته بودند با قاطعیت با آن‌ها برخورد می‌شد.

حاجی دلیگانی به حقوق نجومی معاونان رئیس مجلس، رئیس دیوان محاسبات کل کشور و برخی از وزیران و معاونان و کارکنان آن‌ها اشاره کرد و گفت: فهرست ۱۰۸ قولی که رئیس‌جمهور به مردم داده و آن‌ها را عملی نکرده است را در اینجا با استناد دارم.

++حضور حداکثری آحاد مردم پای صندوق‌های رأی پیام مهمی برای دنیا خواهد داشت

وی با بیان اینکه کشور ما ایران یک‌صدم دنیا است و هفت‌صدم منابع دنیا در اختیار ماست، اظهار کرد: ما می‌توانیم از ظرفیت‌های این کشور استفاده بکنیم. اما به شرطی که امروز هرکسی می‌خواهد وضعیت کشور بدتر از این نشود باید به وضعیت موجود نه بگوید. به‌شرط حضور حداکثری آحاد مردم پای صندوق‌های رأی چراکه پیام مهمی برای دنیا خواهد داشت.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top