میرمرشدی در گفت‌وگو با صدای جویا؛

علت اصلی تولد جریان تکفیری صهیونیستی داعش مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران بود

نماینده اسبق ولی‌فقیه در نیروی هوایی سپاه گفت: در اصل علت تولد جریان تکفیری صهیونیستی داعش که به دنبال شکل‌گیری القاعده به وجود آمد برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

حجت‌الاسلام سید احمد محی‌الدین میرمرشدی، امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری صدای جویا به تحلیل اقدامات و دستگیری و شناسایی اعضای گروهک تروریستی داعش در مناطق غرب و شرق کشور پرداخت و اظهار کرد: از زمانی که گروهک تروریستی داعش به‌صورت مسلحانه کار خود در سوریه و عراق شروع کرد درواقع هدف اصلی آن جمهوری اسلامی بود.

وی تأکید کرد: در اصل علت تولد جریان تکفیری صهیونیستی داعش که به دنبال شکل‌گیری القاعده به وجود آمد برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: چون تجربه القاعده برای آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها تجربه موفقی بود و آن‌ها به‌وسیله القاعده توانستند نقطه‌ضعف‌های جریان‌های اسلامی را بدانند و درواقع زمینه‌های اختلاف بین شیعه و سنی را شناسایی کنند و جریان وهابی و سلفی را تشخیص دهند بر اساس همین تشخیص‌ها جریان تکفیری صهیونیستی داعش را به وجود آوردند چراکه به‌خوبی می‌دانستند به‌صورت مستقیم نمی‌توان با ایران وارد جنگ شد.

وی ادامه داد: طرح و برنامه آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها با کمک دولت وهابی صفت آل سعود بدین شکل بود که ابتدا در سوریه و عراق هرکدام ۲ دولت به‌عنوان پشتوانه‌های حمایتی به وجود آوردند تا بتوانند گام‌های بعدی را به‌سوی مرزهای ایران بردارند.

میرمرشدی در ادامه بیان داشت: استراتژی بیدار جمهوری اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری با دقت نظر وارد عمل شدند و توپی را که آن‌ها آماده کرده بودند که به زمین ایران بیندازند دوباره به زمین خودشان برگشت.

وی خاطرنشان کرد: این اتفاق بدین‌صورت افتاد بعدازآنکه موصل در عراق و حلب در سوریه دست داعش افتاد جمهوری اسلامی ایران با سرعت عمل وارد میدان شد و تلاش کرد این جریان دست‌ساخته رژیم صهیونیستی را مهار کند و همین اتفاق هم افتاد و تقریبا نقشه آمریکا و اسرائیل نزدیک به ۶ سال عقب افتاد.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی هوایی سپاه اظهار کرد: غربی‌ها که از فتنه ۸۸ انقلاب رنگین را در ایران دنبال می‌کردند تا امروز نقشه آن این بود که براندازی جمهوری اسلامی ایران را سازمان‌یافته هدایت کنند اما ازآنجاکه در سوریه شکست خوردند در عراق هم موفقیت چندانی به دست نیاورند و ترکیه هم نتوانست امیال آن‌ها را پیدا کند تلاش کردند با کودتا در ترکیه یک جریان ضد ایرانی بسیار خطرناک را در ترکیه مدیریت و ساماندهی کنند که این هم با موفقیت نائل نشد و اردوغان سریع جلوی مسئله را گرفت.

وی گفت: روسیه نیز به دلیل برخوردها و تحریم‌هایی که از ناحیه اوکراین و جزیره کریمه به دست آورده بود و منافعی که در جزایر سوریه داشت و شاید به علت تقابل با آمریکایی‌ها تصمیم گرفت که با ایران هم‌پیمان شود و پیمان بین روسیه، ایران، عراق و سوریه برای مبارزه با داعش شکل گرفت.

میرمرشدی تأکید کرد: حضور نظامی روسیه در سوریه جریان از بین بردن داعش گسترش پیدا کرد و با توجه به اینکه آمریکایی و اسرائیلی‌ها نتوانستند در ۲ طرح اولیه موفقیت کسب کنند تصمیم گرفتند که با تقویت جریان‌های انتحاری و تقویت تروریست‌های داخلی کاری کنند که ایران در داخل دچار هرج‌ومرج شود و از سوریه و عراق فاصله بگیرد به همین علت عده‌ای نادان را برای ایجاد حملات تروریستی در داخل ایران اجیر کردند که سریعا توسط‌های امنیتی کشور شناسایی و دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در راستای همان طرح در استان‌های غرب و شرق کشور به دنبال جذب نیرو بودند تا اهداف شوم و پلید خود را محقق کنند یعنی بهره‌برداری از نیروهای داخلی برای ایجاد داعشی دیگر در داخل ایران بودند که بار دیگر توسط نهادهای امنیتی در داخل کشور حدود ۱۳ نفر از آن‌ها شناسایی و دستگیر شدند و اسناد و مدارکی که از آن‌ها به دست آمد خانه‌های تیمی آن‌ها نیز لو رفت.

عضو سابق هیئت نظارت استان اصفهان گفت: سفر نماینده انگلیس و فرانسه به مناطقی از کردستان و اقدام به‌عکس برداری در واقع در راستای ایجاد داعش دیگر در منطقه بود.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top