حجت السلام پورعابد؛ شهدا صاحبان نفس مطمئنه‌اند /پیام مهم شهدا ادامه دادن راه زینب کبری(س) است

حجت السلام پورعابد؛ شهدا صاحبان نفس مطمئنه‌اند /پیام مهم شهدا ادامه دادن راه زینب کبرا(س) است

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، حجت السلام محمدحسین پورعابد مسؤول عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان ظهر امروز در یادواره امیران شهید سرلشکر خلبان سید علیرضا یاسینی و سرلشکر صفوی و ۱۳۵ شهید ارتش در شهرستان شاهین‌شهر و میمه اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم از انسان‌هایی نام می‌برد که دارای مقام نفس مطمئنه هستند.

وی در ادامه با اشاره به سوره مبارکه فجر و آیه آخر این سوره افزود: معرفی این سوره به‌عنوان سوره امام حسین به خاطر این است که مصداق بارز نفس مطمئنه‌ای است که در آخرین آیات سوره آمده است. امام صادق ( ع ) به اصحاب خود فرمود: «سوره فجر را در نمازهای واجب و مستحب خود قرائت کنید که این سوره به حضرت امام حسین اختصاص دارد… مقصود از نفس مطمئنه آن حضرت و شیعیان او است.»

مسؤول عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید بابایی تصریح کرد: صاحبان نفس مطمئنه دارای ۳ ویژگی یا مقام هستند  و تا این ۳ مقام(رضا، تسلیم و صبر) را درک نکنند هرگز به مدل نفس مطمئنه نخواهند رسید.

وی با بیان اینکه در مطالعه زندگینامه شهدا مقام رضا را به‌وضوح می‌توان در مشی و منش آن‌ها مشاهده کرد افزود: مهم‌ترین محور زندگی شهدا کسب رضایت خداوند است و این از عهده هرکسی بر نمی آید چراکه ادعا کردن ساده اما رسیدن به مقام صدق بسیار سخت است، ذبح اسماعیل از سوی ابراهیم (ع) برای اثبات صدق ادعای او بود.

رئیس عقیدتی سیاسی منطقه هوایی شهید بابایی ‏اصفهان ادامه داد: مقام بعدی که لازمه رسیدن به نفس مطمئنه است کسب مقام تسلیم در برابر خداوند است، شهدا در برابر پروردگار تسلیم بودند و امروز خانواده‌های معظم شهدا هم مصداق کسانی هستند که تسلیم خداوند بوده و امانت او را برگردانده‌اند، البته غم و غصه و تألم روحی در اثر شهادت عزیزان خلاف شرع نیست.

وی ‏سومین مقام شهید را مقام صبر معرفی و تصریح کرد: دنیا و اهل آن مصائب زیادی دارند، چه بسا بسیاری از اهل ایمان اهل صبر نبوده و تنها افرادی می‌توانند مقام صبر را داشته باشند که به دنیا دل نبسته و به ارزش‌های اخروی و غیرمادی پشت کرده باشند، همین تفاوت‌ها است که افراد را در بهشت از هم متمایز می‌کند.

حجت السلام پورعابد منظور خداوند از عبارت «فادخلی جنتی» در سوره فجر را بهشتی، غیرازآن بهشت عمومی معرفی کرد و گفت: شهدا با مقام نفس مطمئنه در ردیف کسانی هستند که در بهشت مخصوص خداوند قرار دارند و شهدا همان‌هایی هستند که در آخرت می‌گویند نه در بهشت عمومی و نه در جهنم، بلکه جایگاه شهدا در نزد خود خداوند قرار دارد.

انتهای پیام/

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top