حضور پررنگ مردم پای صندوق‌های رأی موجب ناامیدی آمریکا و اسرائیل می‌شود

حضور پررنگ مردم پای صندوق‌های رأی موجب ناامیدی آمریکا و اسرائیل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین، حجت السلام مرتضی ملکیان در خطبه‌های هفته گذشته نماز جمعه شهر شاهین‌شهر با تبریک ولادت امام زمان (عج)(۲۵۵ ق) – روز سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) اظهار کرد:‌ گناه و زند تا قیامت همراه انسان هستند. ولی اگر زندگی ما همانند ائمه اطهار (ع) باشد، در قیامت با آن‌ها خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به اعیاد شعبانیه به‌خصوص میلاد با سعادت امام زمان (عج) و ولادت حضرت علی‌اکبر (ع)(۳۳ ق) – روز جوان و همچنین روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر بیان داشت: روایت بسیاری بخصوص از زبان امام صادق (ع) بر عترت اهل‌بیت (ع) داریم.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه به‌ندرت راجع به حضرت علی‌اکبر (ع) می‌توان چیزی یافت. چراکه زندگی خود را فدای اسلام کرد؛ به‌طوری‌که امام حسین (ع) در مسیر مکه به کربلا به او گفتند: انالله و انا علیه راجعون؛ که بعد از پدر سؤال می‌پرسد مگر بر حق نیستیم و او پاسخ می‌دهد چرا بر حق هستیم و بعد جواب می‌دهد پس چرا ناراحتی پدر؛ بعد امام حسین (ع) می‌گوید: خدایا تو شاهد باش آن جوانی که خلقاً و خلقاً به پیامبر اکرم (ص) در راه تو دادم.

وی با بیان اینکه نیروی جوان در یک کشوری نیروی بسیار بزرگ است. ادامه داد:‌ اگر توجه به جوان و جوانی نشود موجب ایجاد تهدید در یک جامعه می‌شود.

ملکیان با بیان مؤلفه‌های نیروی یک جوان تصریح کرد: مراعات تقوا همانند داستان یوسف، تحصیل و دانش همانند داستان داوود نبی، عدالت‌طلبی و حمایت از مظلومان، تلاش و کوشش اجتماعی، حق پذیری، امربه‌معروف و نهی از منکر، خوش‌اخلاقی، تواضع و… از مؤلفه‌های نیروی یک جوان است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اعتماد بسیار خوبی به جوانان ها دارند. جز اینکه سالی چندین بار با اقشار مختلف جوانان دیدار می‌کنند، گفت: ۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت نیز مقام گرامی داشت معلم داشتیم و باید این هفته را به همه معلم‌ها تبریک گفت؛ چراکه پیامبر اکرم (ص) برای تعلیم و تربیت مبعوث شدند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان اینکه ۱۷ شهریور به دستور حضرت آقا بسیج سازندگی نامگذاری شده است، اشاره کرد و گفت: یکی از خواسته‌های مقام معظم رهبری حضور جوانان در عرصه‌های سازندگی کشور است.

وی به نزدیک شدن انتخابات پیش رو نیز اشاره کرد و گفت: آن چیزی که موجب ناامیدی دشمن می‌شود حضور پررنگ مردم پای صندوق‌های رأی است.

ملکیان با بیان اینکه حضور ملت در صحنه موجب ناامیدی دشمنان می‌شود، تصریح کرد: پس آنچه را که می‌تواند ما را موفق و آمریکا و اسرائیل را ناامید کند حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی است؛ و هر کسی امنیت و انقلاب و کشور را دوست دارد باید در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کند؛ و هر کس در روز اول رأی بیاورد باید همت خود را به اشتغال و تولید کشور بگمارد.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top