امام جمعه علویجه؛

خلقت رسول اکرم (ص) مهم ترین شاهکار آفرینش است/ نمازهای جمعه مولود وحدت و تقویت‌کننده برادری/مسلمانان باید هوشیار باشند که در دام تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی گرفتار نشوند

امام جمعه شهر علویجه اصفهان با بیان اینکه خلقت رسول اکرم(ص) مهم ترین شاهکار آفرینش است، گفت: مسلمانان باید هوشیار باشند که در دام تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی گرفتار نشوند.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، حجت الاسلام ابوالقاسم لطفی امام جمعه شهر علویجه در خطبه های این هفته نمازجمعه با بیان اینکه خلقت و میلاد حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله شاهکار آفرینش است، اظهارداشت: با استفاده از سوره مبارکه جمعه که فرموده: «او خداوندی است که از میان درس نخوانده ها پیامبری برای آنها برانگیخت تا آیاتش را برای آنها بخواند و در پرتو تلاوت مردم را از شرک و کفر و انحراف و فساد پاک و پاکیزه کند و کتاب (قرآن و دستورات اسلام) و حکمت (فلسفه و اسرار دستورات دین و اخلاق)به آنها بیاموز»!

وی افزود: هدف از خلقت و ولادت پیامبر اسلام (ص) بعثت و موضوع مهم غدیرخم ایشان است و خداوند بعثت را با این ویژه گی هایی که جزء از طریق اعجاز نمی توان تفسیر کرد،نشانه عظمت خدای متعال و دلیل وجود او گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به نقش تعالیم انبیاء الهی، گفت: پیامبر آمده تا انسان ها را هم در زمینه علم و دانش و هم اخلاق و عمل پرورش دهد تا مردم با این دو بال بر اوج آسمان سعادت پرواز کنند و جالب این است که در همین سوره جمعه می فرماید:« این پیامبر(ص) فقط مخصوص زمان خودش نیست بلکه او مبعوث به انسان های دیگری که هنوز به اینها ملحق نشده‌اند هم می باشد».

امام جمعه علویجه ضمن تبریک میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق علیه السلام و هفته وحدت یادآور شدند: اسلام خواهان حاکمیت روح برادری و صمیمیت در روابط اجتماعی مسلمان است .

وی ادامه داد: بسیاری از هزینه های فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی به خاطر تفرقه و اختلاف و کم رنگ شدن فرهنگ برادری در جامعه می باشد و اخوت یکی از مولفه های تولید و تقویت سرمایه اجتماعی است.

حجت الاسلام لطفی تاکیدکرد: ضرورت توجه به فرهنگ اخوت و برادری اولا احیای یکی از سنت های اسلامی بوده و ثانیا نوعی مبارزه با روحیه فرد گرایی و خودخواهی و تقویت روحیه جمع گرایی مثبت است و ثالثا بهره گیری از آثار و برکات و کارکردهای شگرف این پدیده اسلامی است.

وی با یاد آوری توطئه های دشمنان قسم خورده اسلام و تشیع، اظهارکرد: باید توجه داشت نمازهای جمعه مولود وحدت و تقویت کننده برادری است ،گرچه وحدت به معنای دست برداشتن از عقاید سالم قرآنی نیست اما باید هوشیار بود که در دام تفکر تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی گرفتار نشویم که به خاطر بی بصیرتی هفته وحدت را هفته برائت می نامند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top