دادستان شاهین‌شهر و میمه عوامل و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی را محاکمه کنند

دادستان شاهین‌شهر و میمه عوامل و دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی را محاکمه کنند

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از شاهین‌شهر اصفهان، این بار سایت عدالت‌خواهی شاهین‌شهر نامه‌ای را منتشر کرده است و محسن بوسعیدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه خواسته است که عوامل پاداش‌ها یا همان حقوق‌های نجومی را محاکمه و مردم را در جریان این اقدام قرار دهد.

این نامه به شرح ذیل است:

«همان‌طور که مستحضرید سال گذشته پس از رسانه‌ای شدن فیش‌های نجومی و درآمدهای نامشروع از سوی برخی مسئولین کشوری ، رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر  واکنش سختی نسبت به چنین مسئولینی نشان دادند  و ضمن خیانت شمردن این اقدامات از مسئولین مربوطه خواستند که ضمن  برگشتن اموال بیت‌المال با چنین مسئولینی برخورد قانونی انجام گیرد .

متأسفانه شاهد این پدیده شوم در شاهین‌شهر نیز هستیم و برای مثال حسین امیری شهردار سابق شاهین‌شهر ظرف مدت سه ماه پایانی سال مبلغ ٢۵ میلیون تومان پاداش از شورای دوره چهارم شهر شاهین‌شهر دریافت نموده است که این دریافت‌های نجومی در اوضاع و شرایط نامطلوب بسیاری از شهروندان باعث جریحه‌دار شدن احساسات جمع زیادی از مردم گردیده است .

لذا طبق سخنان رهبر انقلاب در تاریخ ١٣٩۵/۴/١۶ که فرمودند : (موضوع این حقوق‌ها و برداشت‌های غیرمنصفانه و ظالمانه از بیت‌المال است؛ این برداشت‌ها نامشروع است، این برداشت‌ها گناه است، این برداشت‌ها خیانت به آرمانه‌ای انقلاب اسلامی است. قطعاً درگذشته کوتاهی‌هایی شده است، غفلت‌هایی شده است، بایستی جبران بشود؛ این‌جور نباشد که ما سروصدا بکنیم و بعد قضایا را تمام بکنیم و به کلی به دست فراموشی بسپاریم؛ باید با جدیت دنبال بشود؛ دریافت‌های نامشروع باید برگردانده بشود، و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند مجازات بشوند، و اگر سوءاستفاده‌ی از قانون هم شده است بایستی این‌ها  را از این کارها برکنار بکنند؛ این‌ها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مراکز قرار بگیرند؛ با این پدیده بایستی با جدیت مقابله بشود؛ مسئله‌ی عزل کردن و برکنار کردن و برگرداندن آنچه از بیت‌المال به‌صورت نامشروع خارج شده است، این را در دستور قرار بدهند. این وظیفه‌ی همه است؛ مردم نسبت به این مسئله اهمیت می‌دهند و اگر چنانچه این قضیّه اتّفاق نیفتد و دنبال‌گیری نشود، اعتماد مردم به‌نظام کاسته می‌شود که این فاجعه‌ی بزرگی خواهد بود. بایستی با اقدام جدی، اعتماد مردم را حفظ کرد.)

لذا از جناب دادستان محترم شاهین‌شهر تقاضا داریم که طبق فرموده رهبر انقلاب ضمن مجازات عوامل این پرداخت‌ها که برخی از اعضای شورای شهر و همچنین دریافت‌کننده که آن شهردار سابق می‌باشند زمینه برگرداندن اموال بیت‌المال فراهم‌شده  و شرایطی به وجود بیاید که این افراد دیگر به مناصب دولتی و حکومتی راه پیدا نکنند ، چون رهبر انقلاب فرمودند این‌ها کسانی هستند که لیاقت این مسئولیت‌ها را ندارند .

متأسفانه در گذشته هم شاهد وجود چنین مسئولینی بوده‌ایم که چند صباحی به‌عنوان مدیر پروازی به شاهین‌شهر می‌آیند و ضمن سوء استفاده از اموال بیت‌المال به مسئولیت دیگری نقل مکان می‌کنند ،  لذا تقاضامندیم با مجازات این افراد زمینه این سوءاستفاده‌ها و حضور در مسئولیت‌های دولتی بسته گردد.

همچنین تقاضا داریم با توجه به اینکه احتمال وجود موارد این‌چنینی دیگری نیز می‌باشد دستور بررسی دیگر پرداخت‌ها را هم صادر نمائید. با تشکر و دعای خیر /طلاب و دانشجویان عدالت‌خواه شاهین‌شهر»

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top