دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه تمامی تخلفات انتخاباتی کاندیداها رصد و با آن‌ها برخورد خواهد شد/مردم و رسانه‌ها در شناسایی تخلفات انتخاباتی کمک‌کار دستگاه قضائی باشند

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه تمامی تخلفات انتخاباتی کاندیداها رصد و با آن‌ها برخورد خواهد شد/مردم و رسانه‌ها در شناسایی تخلفات انتخاباتی کمک‌کار دستگاه قضائی باشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جویاآنلاین، عصر امروز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ جلسه توجیهی قانون و مقررات انتخابات شهرستان شاهین‌شهر و میمه با حضور کاندیدهای تائید صلاحیت شده برای پنجمین دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

محسن بوسعیدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین‌شهر و میمه با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: همه عزیزانی که احساس تکلیف کرده‌اند برای کاندید شدن در شورای شهر و به موفقیت رسیدن جهت خدمت به مردم بدون شک هم دارای عرق ملی هستند و هم‌مذهبی!

وی افزود: خلاف قانون عمل کردن به‌طوری‌که توسط مراجع قانونی به اثبات برسد یا رسیده باشد پیرو صحبت‌ها و فرمایشات امام راحل (ره) و همچنین امام خامنه‌ای شرعا جایز نیست و کسانی که عرق ملی و مذهبی دارند بدون شک خلاف قانون عمل نخواهند کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه ادامه داد: اگر خدایی نخواسته شخصی خلاف قانون عمل کند و اگر برچسب عدم التزام بر روی او زده شود. بدون شک برچسب کوچکی نخواهد بود چراکه تک، تک همه ما ملزم به اجرای قانون هستیم.

وی با بیان اینکه رفتار و حتی طرز حرف زدنمان باید در راستای اجرا و عمل به قانون باشد، تأکید کرد: به جهت تشبیه انتخابات به مسابقه دو میدانی باید گفت که این مسابقه داور و ناظر نیز خواهد داشت.

بوسعیدی بیان داشت: قانون‌گذار برای ما به‌عنوان نماینده آن‌ها تکلیفی را مکلف کرده است که باید با هوشیاری کامل مواظب باشیم افرادی که موجب می‌شوند فضای انتخابات ناسالم شود و حق دیگران ضایع شود با قاطعیت با آن‌ها برخورد کنیم.

وی با اشاره به دو نکته انتخاباتی مهم متذکر شد: بحث الحاق پوستر و تراکت‌های انتخاباتی به درختان شهرهای شاهین‌شهر و یا موکب زدن به بهانه‌های مختلف جرم هست و تمامی این تخلفات انتخاباتی به‌شدت رصد خواهد شد. و سریعاً با آن با قاطعیت برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب شاهین‌شهر و میمه از راه‌اندازی سامانه پیامی جهت ارسال گزارش و تخلفات انتخاباتی از سوی مردم به دستگاه قضایی خبر داد و خاطرنشان کرد: اشراف کامل اطلاعاتی بر روی کاندیداهایی که بخواهند فضای انتخابات را در شهرستان شاهین‌شهر و میمه ناسالم کنند به‌خوبی وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه هم مردم و هم رسانه‌ها در شناسایی تخلفات انتخاباتی برخی از کاندیدها باید کمک‌کار و همیار دستگاه قضایی جهت برخورد قاطع با اخلال‌کنندگان فضای انتخابات باشند، ادامه داد: اگر برخی از نامزدهای انتخاباتی خلاف قانون عمل کردند و با آن‌ها بهروش‌ها و شیوه‌های مختلف برخورد شد هیچ‌گاه نباید ناراحت یا گله‌مند باشند.

بوسعیدی یادآور شد: چنانچه کاندیدی اقدام به آوردن اشخاص متخلف به‌صورت اتوبوسی از شهرهای دیگر بکنند بدون شک قانونی با او برخورد قضایی خواهیم کرد. و یا تخلفات دیگر ازجمله توزیع ژل تون غذا یا دست به جریحه‌دار کردن اقوام مختلف به خاطر وضعیت جوی شاهین‌شهر نکنند. و تمامی کاندیدهای مختلف باید نهایت تلاش خود در یک رقابت سالم و تبلیغات قانونی بکنند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top