دوران سازندگی دوران رخوت و سستی فعالیت‌های هسته‌ای ایران بود/مسئولان از تخریب سپاه خودداری کنند/ انرژی هسته‌ای جلوی چرخ زندگی مردم را نمی‌گیرد/ عده‌ای امروزه به تطهیر چهره منافقین جنایت‌کار مشغول‌اند

دوران سازندگی دوران رخوت و سستی فعالیت‌های هسته‌ای ایران بود/مسئولان از تخریب سپاه خودداری کنند/ انرژی هسته‌ای جلوی چرخ زندگی مردم را نمی‌گیرد/ عده‌ای امروزه به تطهیر چهره منافقین جنایت‌کار مشغول‌اند

رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران گفت: دوران سازندگی دوران رخوت و سستی فعالیت های هسته‌ای کشور بود اما با ورود آقازاده به سازمان انرژی اتمی و اطلاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب به مدت ۶ سال جهش خوبی انجام گرفت.

به گزارش پایگاه خبری جویاآنلاین از اصفهان، فریدون عباسی‌ رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران در مراسم ششمین سالگرد شهادت شهید داریوش رضایی‌نژاد که در مسجد هزار در آبدانان استان ایلام برگزار شد، اظهار کرد: شهید داریوش رضایی‌نژاد، نمونه‌ای روشن و گویا از روح فداکاری و ولایتمداری مردم شهرستان آبدانان و استان غیور و شهیدپرور ایلام بود.
وی به وِیژگی شخصیتی رضایی‌نژاد پرداخت و افزود: آن شهید با وجود تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اما برای انجام تعهد کاری و پیشرفت کشور تحصیل را رها و به مطالعه علمی پرداخت و بعد از دست‌یابی‌های موفقیت‌آمیز با وجود همه مشکلات به تحصیل ادامه داد.
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران به ترورهایی که گروهک تروریستی منافقین در ۳۸ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران انجام داده‌اند اشاره کرد و ادامه داد: دشمن بعد از ترورهای اوایل انقلاب به ترور دسته‌جمعی که همان جنگ عراق با ایران و هشت سال دفاع مقدس روی آورد که با رشادت‌های مردم و نیروهای مخلص نظامی نقشه آن‌ها بر ملأ و باعث موفقیت و اقتدار ایران اسلامی شد.
وی به زمان فعالیت‌های هسته‌ای ایران در دوران انقلاب اشاره کرد و افزود: دوران سازندگی دوران رخوت و سستی فعالیت های هسته‌ای کشور بود اما با ورود آقازاده به سازمان انرژی اتمی و اطلاعت از فرامین رهبر معظم انقلاب به مدت ۶ سال جهش خوبی انجام گرفت.
عباسی در ادامه بیان داشت: در سال ۸۲ با ورود افراد غیر مرتبط با این دانش به این سازمان فعالیت‌های هسته‌ای تعطیل و از سال ۸۲ تا ۸۴ بیش از ۷ قطعنامه بر علیه کشور ما در سازمان‌های بین‌المللی صادر شد.
وی خاطرنشان کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهارنظری مشکل با ایران را مربوط به سال ۲۰۰۳ اعلام کرد، درحالی‌که قبل از سال ۲۰۰۳، دولت‌های چهارم تا هشتم به مدت ۲۰ سال حضور داشتند یعنی ۲۰ سال پیش از دولت نهم آژانس با ایران مشکل اساسی داشت.
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه انرژی هسته‌ای جلوی چرخ زندگی مردم را نمی‌گیرد بلکه بلعکس بیش از ۹۰ درصد انرژی هسته مربوط به تولید برق هست، گفت: در رابطه با ترور همیشه ابتکار عمل دست کسی است که ترور می‌کند و هرچه تلاش کنیم محافظ بگذاریم دشمن به سراغ کسی می‌رود که محافظ ندارد و یا شیوه را عوض می‌کند.
وی با بیان اینکه ترور به علت ناتوانی جبهه کفر و استکبار همیشه وجود خواهد داشت اما می‌توان با انجام تمهیدات ویژه آن را برای دشمن سخت کرد، افزود: بهای مبارزه را باید پرداخت اما باید تلاش کرد ترور صورت نگیرد و اگر هم اتفاق افتاد نباید خم به ابرو آورد چراکه موجب شادی دشمنان می‌شود.
عباسی به نقش منافقین در ترور رضایی‌نژاد اشاره کرد و ادامه داد: محل کار و منزل رضایی‌نژاد توسط منافقین از تلویزیون فرانسه پخش و اطلاعات کامل به دشمن از طرف منافقین ارائه شد مسئولین فکر نمی‌کرد دشمن خبیث از این حیله برای ترور این دانشمند استفاده کند.
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران بیان داشت: در صورت موفقیت در عرصه‌های مختلف هسته‌ای بخصوص پزشکی و صنعتی می‌توان بسیاری از وسایل الکتریکی و الیاف و غیره موردنیاز را به‌جای واردکردن از کشورهای دیگر در داخل خود کشور تولید و زمینه اشتغال را برای بسیاری از جوانان بیکار فراهم ساخت.
وی با تأکید بر اینکه امروز عده‌ای در کشور به طرفداری از گروهک تروریستی منافقین می‌پردازند و با طرفداری از این گروه جنایت‌کار در حال تطهیر آن‌ها هستند، ادامه داد: مسئولان باید از تخریب سپاه خودداری کنند چراکه در خارج از مرزهای کشور این سپاه است که در حال جلوگیری از ورود دشمنان به خاک کشور هست.
عباسی اظهار داشت: باید به شعار مقام معظم رهبری یعنی همان اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال برای جوانان توجه ویژه داشت نه اینکه با دادن شعار و امضاء کردن قراردادهای نفتی مثل توتال زمینه را برای حضور و اشتغال کشورهای اروپایی در کشور فراهم کرد.
وی افزود: قطعا ما در داخل کشور توانایی انجام دادن خیلی از کارها و پروژه را داریم به‌عنوان مثل قرارگاه خاتم‌الانبیاء در مهار آب‌های مرزی، کارهای عمرانی و جهادی فعالیت‌های بسیار بزرگی را انجام داده و دولت میلیاردها تومان به این قرارگاه نیز بدهکار است. رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران تأکید کرد: استانی همانند ایلام دارای ثروت‌های زیادی در بخش نفت و گاز است و باید مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی به‌جای کارهای سیاسی  برای رفع معضل بیکاری و معیشتی این مردم همیشه در صحنه تلاش و کوشش کنند.(منبع: آبدانان خبر)

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top