دولت در دریافت عوارض حتی به مددجویان خیریه‌ها هم رحم نمی‌کند

دولت در دریافت عوارض حتی به مددجویان خیریه‌ها هم رحم نمی‌کند

مدیر مؤسسه خیریه امیرالمؤمنین (ع) حماسه‌سازان با اشاره به مبالغ درج‌شده بر روی برخی از قبوض عوارض شهرداری گفت: دولت در دریافت عوارض حتی به مددجویان خیریه‌ای مثل امیرالمؤمنین (ع) هم رحم نمی‌کند.

عوارض شهرداری

حجت السلام مهران مرادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار جویاآنلاین در شاهین‌شهر با اشاره به مبالغ درج‌شده بر روی برخی از قبوض عوارض شهرداری مربوط به یک‌خانه در شاهین‌شهر، اظهار کرد: در قانون اساسی آمده که آموزش‌وپرورش رایگان است. اما الان در این قبوض می‌بینیم که آموزش‌وپرورش بالاجبار از مردم پول دریافت می‌کند.

وی افزود: حتی به مددجویان خیریه‌ای مثل خیریه امیرالمؤمنین حماسه‌سازان هم رحم نمی‌کنند و برای ثبت‌نام فرزندانشان از آن‌ها پول دریافت می‌کنند.

مدیر مؤسسه خیریه امیرالمؤمنین (ع) تصریح کرد: هنگامی‌که این موضع را با رئیس آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر مطرح می‌کنیم با یک عنوان کلی اظهار می‌کنند که موضوع را پیگیری خواهیم کرد ولی همه می‌دانند این پولی که بالاجبار از مردم دریافت می‌شود و کسی هم در برابر آن پاسخ قانع‌کننده‌ای نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه همه به‌خوبی می‌دانند اوضاع شهرداری شاهین‌شهر از نظر مالی چندان خوب نیست، گفت: چرا شهرداری نیروهای مازاد خود را که بعضا از بستگان و وابستگان برخی اعضای شورا و مدیران شهرداری می‌باشند و شهرداری می‌تواند این نیروهای مازاد را اخراج کند اخراج نمی‌کند تا این‌گونه به قشر مستضعف و ضعیف جامعه فشار نشود.

مرادی با بیان اینکه نزدیک به یک هزار و ۳۰۰ نفر شهرداری شاهین‌شهر پرسنل دارد، خاطرنشان کرد: امروز اتفاق به‌گونه‌ای شده است که مردم شاهین‌شهر باید حقوق نیروهای مازاد رو همراه با قبوض عوارض بالاجبار پرداخت کنند؟ و این نوعی اجحاف در حق مردم است.

وی بیان داشت: این نیروهای مازاد بعضا از روستاهای دوردست توسط برخی اعضای شورای فعلی و همچنین قبلی به این شهر منتقل و به‌کارگیری شده و یا از شهرهای اطراف استخدام‌شده‌اند و باید مردم شاهین‌شهر حقوق آن‌ها رو پرداخت کنند.

این مسئول با مطرح کردن این سؤال که چرا باید ۳۰ میلیارد تومان شهرداری شاهین‌شهر وام بگیرد تا پروژه‌های عمرانی را اجرا کند درحالی‌که با کاستن نیروهای مازاد دیگر لزومی به دریافت وام ۱۸ درصد نیست، اظهار کرد: آیا اگر اموال شهرداری شاهین‌شهر متعلق به اعضای شورا و شهردار بود هم همین‌گونه برخورد می‌کردند؟!!

انتهای پیام/

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top