توماری خبر داد؛

دومین همایش تئاتر «هفتک» نیمه اول شهریور ماه امسال در شاهین‌شهر برگزار می‌شود

دبیر همایش فصلی تئاتر هفتک شاهین شهر و میمه با بیان اینکه دومین همایش فصلی تئاتر کوتاه شاهین‌شهر با نام هفتک نیمه اول شهریور ماه امسال برگزار می‌شود، گفت: با توجه به فراخوان صورت گرفته تاکنون ۴۶ اثر نمایشی به دبیرخانه این همایش ارسال شده است.

رضا توماری ظهر امروز دوشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۷ در گفت‌وگو با پایگاه خبری صدای جویا در اصفهان با بیان اینکه دومین همایش فصلی تئاتر کوتاه شاهین‌شهر با نام«هفتک» نیمه اول شهریور ماه امسال در تالار شیخ بهائی برگزار می‌شود، اظهار کرد: با توجه به فراخوان صورت گرفته در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه تاکنون ۴۶ اثر نمایشی به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از این تعداد تنها ۳۰ اثر نمایشی مورد تائید هیات بازخوانی قرار گرفته است.

وی یکی از دلایل اصلی برگزاری همایش تئاتر هفتک را معرفی رشد و پیشرفت تئاتر شاهین‌شهر در سطح استان اصفهان و کل کشور عنوان کرد و گفت: شاهین‌شهر و میمه در این زمینه به‌نوعی خودکفا است و ظرفیت‌های بسیار بزرگ هنری در این شهرستان نهفته است که تاکنون مسؤولان و رسانه‌ها به‌خوبی نتوانسته‌اند این ظرفیت‌های تأثیرگذار هنری را معرفی کنند.

دبیر دومین همایش فصلی تئاتر هفتک شهرستان شاهین شهر و میمه با بیان اینکه برای برگزاری همایش تئاتر کوتاه هفتک برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: از یکی از چهره‌های شاخص تئاتر و سینما کشور جهت حضور و برگزاری سه جلسه کلاس آموزشی در این همایش دعوت به عمل آمده است.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش‌هایی چون تئاتر هفتک به‌نوعی موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، بیان داشت: مسئولان اگر درصدد ارتقای فرهنگ ایران اسلامی هستند باید به وسط میدان بیایند و از هنرمندان به‌صورت ویژه حمایت کنند.

توماری در ادامه ضمن اشاره به مصوبات شورای سیاست گزاری همایش، رهنمودها و خط‌مشی‌های رئیس همایش و راهبردهای کلی تعیین شده وظایف هریک از کمیته‌ها را تشریح و مسئولین آن‌ها را معرفی کرد.

وی سپس با بیان اینکه در دومین همایش هفتک به محتوای تولیدات نمایشی متناسب با آنچه در متن فراخوان تعیین‌شده توجه جدی صورت گرفته است، افزود: از بین آثار رسیده پس از بررسی اولیه و لحاظ نمودن شرایط شرکت تعداد ۴۶ اثر توسط دبیرخانه پذیرش شده که در این بخش رشد بسیار خوبی را شاهد بوده ایم.

دبیر دومین همایش فصلی تئاتر کوتاه شاهین‌شهر و میمه ضمن تشکر از رئیس و اعضای شورای سیاست گزاری همایش به حمایت‌ها و همراهی‌های صورت گرفته اشاره و نتیجه‌بخش بودن اقدامات مجموعه عوامل ستاد برگزاری را ناشی از آن برشمرد.

وی در ادامه هریک از مسئولین کمیته‌های چندگانه این همایش را به شرح معرفی کرد و گفت: سید مرتضی طباطبایی مسئول کمیته اجرایی(دبیر اجرایی)، هادی عسگری مسئول کمیته علمی و فنی(دبیر علمی)، پریسا کهکش پور مسئول دبیرخانه، علی تنگستانی مسئول کمیته مستندسازی می باشد.

توماری با بیان اینکه در فصل دوم همایش با وجود گزینه‌های متعدد و مناسب پس از همفکری با اعضا ستاد و انجام بررسی‌های لازم، هیات داوران بازخوان انتخاب شدند معرفی می‌شوند؛ آقایان اکبر کشانی، هومن حیدری و خانم مریم معلایی می‌باشند.

انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top