رئیس شبکه دامپزشکی برخوار: تاکنون هیچ‌گونه ابتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان برخوار گزارش نشده است

رئیس شبکه دامپزشکی برخوار: تاکنون هیچ‌گونه ابتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان برخوار گزارش نشده است

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: تا این لحظه هیچ‌گونه ابتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان برخوار مشاهده و به ما گزارش نشده است.
به گزارش جویاآنلاین، محمد حق‌شناس امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا این لحظه هیچ‌گونه ابتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان برخوار مشاهده و به ما گزارش نشده است.

وی افزود: با همکاری فرمانداری و دهیاری‌های شهرستان مقداری سم مخصوص مقابله با کنه ناقل تب کریمه کنگو بین دامداران تحت پوشش این نهاد، در روستاها توزیع خواهد شد.

رئیس شبکه دامپزشکی برخوار گفت: با همکاری روابط عمومی این مرکز و سایر پرسنل، در حال آموزش‌های اولیه شهروندان از طریق توزیع برشور و اطلاعیه هستیم تا از شیوع احتمالی تب کریمه کنگو در برخوار به‌شدت جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه بیماری کریمه کنگو یک عارضه خونریزی دهنده ویروسی و مشترک بین انسان و دام است که در انسان باعث بیماری و حتی مرگ نیز می‌شود، تصریح کرد: مردم شهرستان برخوار بدانند که عامل این بیماری ویروس بوده که از طریق کنه منتقل می‌شود و مقاومت کنه در برابر حرارت کم است.

حق‌شناس با بیان اینکه انتقال از طریق گزش کنه، انتقال از طریق له کردن کنه‌های آلوده، انتقال از طریق حشرات، انتقال به انسان از طریق تماس مستقیم با خون و بافت‌های آلوده است،‌ بیان داشت: مهم‌ترین راه کنترل این بیماری، محافظت در برابر گزش کنه‌ها با سم‌پاشی دام‌ها و اماکن دامی، استفاده از لباس کار مناسب مانند چکمه، کلاه، دستکش، عینک و ماسک است.

رئیس شبکه دامپزشکی برخوار تأکید کرد: شهروندان برخواری از خرید گوشت بدون برچسب و مهر دامپزشکی خودداری و حتما بعد از خرید گوشت حداقل به مدت ۲۴ ساعت در یخچال با دمای بین ۰ تا ۴ درجه سانتی‌گراد نگه‌داری کرده و بعد مصرف کنند تا خدایی نخواسته شاهد مبتلا شدن فردی به این بیماری در سطح شهرستانی مثل برخوار نباشیم.
انتهای پیام/ج

موضوعات مرتبط

شما هم می توانیددیدگاه خود را ثبت کنید.

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است.

- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد.

Top